ADV TOP
ADV LEFT

Kališníci byli husité, kališník je houba (z rodu chřapáčů, fakt) a kališnice si říkají ženy používající menstruační kalíšek.

Jelikož je na trhu značek víc, tak jsme je všechny, které prodáváme, vyfotila a rozhodla se napsat zcela subjektivní hodnocení.

Kalíšky se vyrábějí vždy v minimálně dvou velikostech, menší pro mladé ženy pod cca 25 let které nerodily vaginálně nebo nerodily ještě vůbec a pak větší velikost, pro ty ostatní :D Každý je zakončený nějakým "vytahovátkem", které lze zkrátit nebo úplně ustřihnout. Výběr značky a velikosti je docela zajímavý, ale užijete i obě velikosti, pro normální a slabou menstruaci. Raději kupte kalíšek větší, když tak do něj... dorostete. Tedy dostárnete a dorodíte.
Můj favorit je Lady Cup (na fotce zelený) , je z měkkého silikonu, bez drážek a vroubků, má jemný okraj a pohodlnou velikost. Vel. L má průměr 46 mm a délku 53 mm, objem kalíšku je 34,3 ml., vel. S má průměr 40 mm a délku 46 mm, objem kalíšku je 21,2 ml. Dobře drží tvar, dobře se čistí, zatím používán 6 let bez ztráty květinky. Lady Cup je vyráběn v 8 úžasných barvách a ke každé je jiný látkový pytlíček. Čirý kalíšek má totiž tendenci zažloutnout a není už tak pěkný. 

Mooncup je jeden z prvních, které se sem dovážely. Je tužší, s výrazným okrajem, vhodný pro ženy se silnějším pánevním dnem a poševním svalstvem. Výrobci jsou velcí ekologové, takže sáček je z biobavlny, nebarvený a kalíšky jen čiré. Velikosti se dělí nad a pod 30 let - A (větší) má průměr 46 mm a délku 50 mm, B (menší) má průměr 43 mm a délku 50 mm.  

Mamicup  je novinka, je hodně měkký, jemný, s ryskami a drážkami. Je vhodný pro citlivé ženy (nikoliv naturelem :D) a je certifikovaný i pro veganky a vegetariánky. Výrobce opět dělí ženy na poloviny ve věku 30 let, menší velikost M má průměr 40 mm, délku 50 mm a objem 25 ml, větší L má průměr 45 mm, délku 57 mm a objem 35 ml. Vyrábí se ve 4 barvách.   

Yukki je český kalíšek. Vyrábí se ve dvou velikostech a ve dvou "jemnostech" - tvrdší verze Classic je dost tuhá s výrazným okrajem, "soft" je jemnější verze, podle mě stále docela tuhá. Výrobce nedělí ženy podle věku, není to ovšem žádný puritán. Vybírejte podle sexuálního života. Navíc má kromě rysky a drážek zvenku také zevnitř "kroužek", který zabraňuje rozlití obsahu při manipulaci.  
Velikost 1 je menší kalíšek určený pro dívky a ženy před porodem. Má průměr 42 mm a délku včetně stopky 67 mm, objem kalíšku je 25 ml. Velikost 2 (větší kalíšek) je určený pro všechny ženy, které už rodily a pro ženy žijící pravidelným sexuálním životem. Má průměr  47 mm a délku včetně stopky 75 mm, objem kalíšku je 37 ml. Kalíšky jsou dodávané bez pytlíčku, zato nově v obalu, ve kterém lze kalíšek sterilizovat v mikrovlnce. Geniální nápad. Příznivá je také cena.   

Gaia Cup je velmi měkký a asi nejdelší kalíšek s krátkou stopkou. Velikost S (small) je menší kalíšek určený pro dívky a ženy do 25 let které dosud nerodily. Má průměr 44 mm a délku 55 mm (plus 9 mm dlouhá stopka), objem kalíšku je 25 ml. L (large, větší kalíšek) je určený pro ženy starší 25 let a po porodu. Má průměr 46 mm a délku 60 mm (plus 9 mm dlouhá stopka), objem kalíšku je 30 ml. Vyroben v Číně.   Kalíšek Lunette - hladký, měkký kalíšek původem z Finska. Je vyroben tak, aby jeho čištění bylo snadné, vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je rovná a plná. Vyrábí se v 5 barvách se jmény bohyň -  Diana, Cynthia, Áine a Selene, součástí balení je nádherný sáček. Model 1 je určen ženám se slabou nebo středně silnou menstruací, mladým ženám nebo těm, které ještě neměly pohlavní styk. Má průměr 41 mm a délku 47 mm, objem kalíšku je 25 ml. Je zakončen 25 mm dlouhou stopkou. Model 2 je určen ženám s normální nebo silnou menstruací. Má průměr 46 mm a délku 52 mm, objem kalíšku je 30 ml. Je zakončen 20 mm dlouhou stopkou. Můj favorit č.2 - na fotce ve vínové barvě - Cynthia -  květinou zasvěcenou pannenské bohyni byl amarant (laskavec) a právě tato květina temně purpurové barvy byla inspirací pro barvu. 

Bez krabičky je na fotce žlutý/fialový kalíšek MeLuna německé výroby. Není ze silikonu, jako ostatní kalíšky, ale je z vyroben z TPE (termoplastický elastomer), což je materiál, ze kterého se vyrábí například dětské dudlíky. Je více náchylný k deformacím během přepravy. Má unikátní 4 velikosti a můžete vybírat ze tří variant "konců" usnadňujících vyjmutí kalíšku - kalíšek s klasickou stopkou, kalíšek zakončený kuličkou nebo kalíšek zakončený očkem. Kromě čiré se prodává i v dalších 4 barvách. Vyrábí se ve verzi Soft a Classic.
Máte problém s rozhodováním? Nikdy nezkoušejte vybírat kalíšek MeLuna :D. Velikost S je malý kalíšek určený pro dívky a mladé ženy, které ještě neměly pohlavní styk nebo nemají styk často a mají spíše slabší menstruaci. Má průměr 38 mm a délku 45 mm, objem kalíšku je cca 23 ml. Tento kalíšek je také měkčí než další typy. Velikost M je určena pro všechny ženy, které ještě nerodily a pro ty, které mají normálně silnou menstruaci. Má průměr 41 mm a délku 48 mm, objem kalíšku je cca 28 ml. Velikost L je určena pro pro ženy se silnější menstruací, pro ženy před porodem, ale i pro ty po porodu, které jsou drobnější postavy nebo aktivně sportují. Má průměr 44 mm a délku 51 mm, objem kalíšku je cca 34 ml. Velikost XL je určena pro všechny ženy, které už rodily a pro ženy se silnou menstruací. Má průměr 47 mm a délku 56 mm, objem kalíšku je cca 42 ml. Otvory ve všech velikostech jsou o něco větší, než u jiných značek. Cena je také příjemná.   

Ke kalíškům jsou k dostání náhradní sáčky, sterilizační kelímky do mikrovlnky (ale stačí hrníček, že), lze sterilizovat i zastudena tabletami Milton.   

Všechny popsané kalíšky i s odbornou pomocí při výběru lze zakoupit u nás - Dítě v šátku!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy