ADV TOP
ADV LEFT

Nejvyšší soud rozhodl, že rodiče dětí do 15 let, mají nárok pracovat na částečný úvazek.

Rozhodnutí vybojovala zaměstnankyně libereckého magistrátu.

Tleskám té paní.

A hned mě napadá co asi musela všechno protrpět a vydržet, když jí magistrát zrušil zkrácený úvazek a ona stále chodila domů o hodinu dřív a pak dostala výpověď. Co všechno musela vydržet od zaměstnavatele ale hlavně od kolegů a především kolegyň, než vybojovala jistě průlomové rozhodnutí.

Mám za sebou tři zaměstnání na zkrácený úvazek. Budu mluvit o dvou z nich. Ani jedno místo nebylo inzerováno jako zkrácený úvazek. Ale ani na jedno nenašli nikoho s mojí kvalifikací, tak jsem zkrácený úvazek dostala.

V obou případech jsem vzděláním a  jazykovou vybaveností předčila své kolegy. V obou případech jsem měla mnohaletou praxi, v  jednom dokonce  ve stejné společnosti. Vždy jsem nastupovala za výrazně nižší plat než měli ostatní, protože jsem byla ráda že můžu pracovat a pracovat na zkrácený úvazek. A ani v jednom případě jsem neprodloužila smlouvu a nezůstala, v obou případech jsem se nemohla dočkat až smlouva skončí.

Šikanu, kterou jsem zažila od kolegyň bych nikomu nepřála. U bezdětných bych to ještě chápala, ale největší "teror" jsem zažila od kolegyně co byla sama kdysi samoživitelka. Ta závist, kterou vyvolával můj dřívější odchod! A tak si myslím, aby to u nás mohlo fungovat tak jako jinde v Evropě a matky se mohly stát právoplatnou součástí pracovního trhu, rozhodnutí Nejvyššího soudu je jen prvním krůčkem na dlouhé cestě...  Největší překážka je v nás a našem myšlení. Ale tak to asi není jen u zkrácených úvazků...:-(.  

Toho času OSVČ Sissy

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy