ADV TOP
ADV LEFT

Toto není reklama, ale výzva. Missorka
_________________________________________

Na začátek bych chtěla  poděkovat  za milé reakce pod minulým článkem a vyjádřit se k některým postřehům.

Jedná se o modelovou situaci, která nemá přímou souvislost s počtem strávníků v mé rodině, ani  s naším skutečným rozpočtem.

Vycházím z předpokladu, že skutečně víc peněz k dispozici není a chci dokázat, že i za těchto podmínek se dá stravovat rozumně. Předpokládám veškeré stravování doma. 

V České republice je tradicí mít teplé obědy a stravování dětí ve školních jídelnách, v okolních zemích, obzvlášť směrem na západ, je naopak  zcela obvyklé, že si děti nosí do školy, někde i do školky obědy vlastní, nebo jedí doma po příchodu ze školy přesně, jak zmiňuje Sally. Obědy ve školních zařízeních nezavrhuji, ale zde  jsem nastavila jasná pravidla, aby nedocházelo ke zkreslení.  Stejně tak jsem vyloučila naturálie od příbuzných a z vlastních zahrad a statků :-)

Chápu, že Penny není v každé lokalitě, ale chtěla jsem se vyhnout systému nakup mouku v Penny, olej v Kauflandu,  zeleninu v Globusu a pro luštěniny dojeď do Tesca, protože tento model je  z hlediska hustoty sítě obchodů realizovatelný pro velmi málo osob. Navíc je časově dost náročný.

Je mi jasné, že vaření a pečení je časově náročné a ne každého baví, v životě  se však mohou vyskytnout situace, kdy člověku prostě nic jiného nezbyde.

Líbilo by se mi, kdyby mé články nesloužily pouze k pasivnímu čtení, proto je součástí dnešního textu také úkol. :-) Níže vidíte seznam potravin, které nakoupila naše virtuální rodina, říkejme jim třeba Novákovi, minulý týden. Předpokládám, že doma měli alespoň nějaký základ, koření, ocet, sůl, kousek másla, protože tímto způsobem již nějakou dobu fungují a všechny potraviny, které nakoupili, tento týden nespotřebují, například olej, možná ani mouku...
 

Co by jste ze zmíněných suroviny uvařily vy? Stačilo by vám  uvedené množství jídla, nebo si myslíte, že je ho pro čtyři osoby na týden málo? A ano sypu si popel na hlavu částku 923kč/týden jsem o 70 haléřů přešvihla. :-)


Platnost Penny akce 2.3.-4.3.

 

1x cizrna 500g 22,9 

1x kuskus 500g 22,9

1x pohanka 500g 22,9

2x olej řepkový 19,9*2= 39,8

5x mouka polohrubá 7,5*5=37,5

1x Corn flakes neochucené 500g 17,9

2x Cukr moučka 14,90*2= 29,8

 

Brambory 3,5kg  35

 

6ks banány = cca 1kg= 26,9

3x Císařská zelenina mražená 350g 10,9*3= 32,7

1kg Citróny 24,9

1kg papriky cca. 3-4ks 39,9

2kg pomeranče cca 8-9ks 17,9 *2 = 35,8

2x Mrkev s hráškem mražená 350g 8,9*2= 17,8

1x Jahody mražené 350g 24,9

0,5kg Červená řepa  12,9*0,5=6,5

0,5kg Mrkev  14,9*0,5=7,5

1kg Cibule  10,9

 

-----------------------------------------------------

9,1kg ovoce a zeleniny =  325g osoba/den


30ks vejce 69,9     

1x Kuřecí polévková směs 1kg  19,9 

2 kg vepřová plec 69,9*2= 139,8   

1x Kuřecí stehenní řízek 500g 49,9  

 

4x tvaroh 250g 10,9*4=43,6

4x jogurt bílý smetanový 400g 12,9*4= 51,6   

Kefírové mléko 500ml 7,9     

2x eidam 30ka 300g 34,9*2= 69,8  

 

 

1x horčice timbu středně ostrá 9,9

1x Kvasnice 42g 2,2

1x Prášek do pečiva 1,2

1x Kypřící prášek do perníku 1,5

 

-----------------------------------------------

Celkem   923,7Kč





Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
    Poslední příspěvky
      Poslední komentáře
        © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

        Partnerské odkazy