ADV TOP
ADV LEFT

Dětství je přípravka na život. A už Komenský tvrdil, že dítě je pohár, který je třeba naplnit. Přesto je dnes tolik alternativních směrů výchovy a možností, kterou cestou se vydat, že jsme z toho leckdy jako rodiče zmatení a v knihovničce přebíráme jeden svazek za druhým. V jednom svazku doporučují to, co v druhém popírají a mezi tím vším se prosazuje komerce, protože nebudeme si lhát, děti jsou obrovský byznys - byly, jsou a budou. Nabízím Vám ještě jeden pohled, který jsem vysledovala a je podle mě důležitý v ovlivňování dětí již od ranného věku.

Začíná možná ještě dřív, v těhotenství, když se probíráme kalendářem a hledáme libozvučná jména, která napíšeme do kolonky před rodné příjmení. Hlas, výslovnost, tón našeho hlasu, odezva hlásek, význam slov podobné skladbou písmen jako jméno, to jsou faktory, které na naše dítě působí už od prvního dne, kdy ho oslovíme. A samozřejmě nejen jméno, ale i přezdívka, kterou dítě škádlíme, káráme nebo rozmazlujeme je to, co ho formuje a ovlivňuje.

Zkuste si na papír napsat své jméno, které Vám dali Vaši rodiče. Zamyslete se. Historie písma samotného, ještě před tím, než jej začnete vyslovovat, je velmi dlouhá, takže to, nad čím teď budete bádat, je léty ověřené a vyzkoušené.

Obsahuje Vaše jméno písmeno R? Potom ve vaší povaze i rysech a stylu jednání rozeznáme tvrdší ráz. Můžete být trvdší i uvnitř, osobitější, skálopevní a tvrdohlaví. Vezměte si, že Vaše podvědomí, které slyšelo Vaše jméno od dětství se probralo vždy, když R jako zásadní písmeno zazářilo ve slovech při čtení či rozhovoru a spojovalo si Vás samotné právě s těmito slovy. Rovný, rys, rameno, rám, ryzost, předpona roz...,rozhovor, rod, rodit, rek,..zkuste se zamyslet, jaká slova Vám poběží hlavou, ta první bývají ta autentická. V dalších kombinacích s jinými písmeny dosáhnete tolika možností a není se co divit, každý člověk je jiný. Ale přece patří jako tvRďáci do jedné skupiny.

Zdá se Vám podivné, proč je leckdy za R posazené měkké písmeno I? Všimněte si, že lidé kteří se mohou touto kombinací pochlubit jsou uvnitř jemní, ustrašení a citlivý a navrch dělají silná gesta, nebo jsou uvnitř pevní jako skála a přesto jednají velmi klidně a jemně.

Dejte do zkoumání jména svůj vnitřní instinkt a nevkládejte rozum, spíše sledujte podvědomé podobnosti a znaky. Jen pro krátký příklad... ERIKA - člověk, který v písmenu E má filtrování informací, hledání svých vlastních pravd, schopnost informace vstřebávat a šířit. E je elektrika, evangelium, emise, encyklopedie. Samo E vypadá jako hřeben, jak nám vtloukali na základní škole v první třídě a těmito hrabičkami jsou tyto lidé schopní informace přehrabovat a šířit.

R je rezolutní, pevný a rozhodný, v kombinaci s předchozím E, rozhodný v přebírání a filtrování informací, kombinace R a I naznačuje, že ne vše je tak černobílé a tvrdost je jen částí charakteru. Mohou zde být velké rozdíly.

K je klidný přístup, kontinuita a kořeny, klad, krov, kámen...K je písmeno, které v rozporu utvrzuje, samo je rozdělené na dvě větve. A je začátkem i koncem, absolutnem i asociací a je jedním z nejobsáhlejších písmen, která v naší abecedě jsou.

Namítnete, Erik jsou moliony...jenže...některým z nich říkali v dětství spíš Bobku a někdo měl přezdívku Váleček, někomu jméno zdrobňovali a někomu zase nezdrobnili nikdy. Proto jsme každý tolik osobitý. Ale tahy Eriky najdete v každé z nich. Zkuste se podívat na písmo jinak....

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy