ADV TOP
ADV LEFT

(NÁVRAT TYGRA A HOUSKY: redakce upozorňuje, že se jedná o třetí díl deníčku, jehož předchozí části jsou Tygr a Houska aneb jak to všechno začalo - 1. díl a Tygr a Houska 2. díl - Jak jsem kupoval kočárek - vzhledem k vytíženosti otce jsme zvolily tuto cestu uveřejnění předchozích článků - ať jste v obraze)

Po anabázi s koupí kočárku jsem se začal uklidňovat, že horší už to být nemůže. Omyl.

Moje manželka působila navenek klidným a vyrovnaným dojmem, ale vevnitř to bublalo plány na zvelebení budoucího dětského pokojíčku. Modrá je dobrá, zpívá Ondřej Hejma a náš dětský pokojíček  začala okupovat IKEA. Na druhou stranu musím uznat, že moje žena se minula povoláním.  Měla být designérka dětských pokojů. Zástupy kamarádek, přítelkyň a dětí od batolat počínaje až po předškolní  děti mi dali za pravdu. Smrtelná kombinace modré a žluté je opravdu nádherná a děťákům se tady bude určitě lícit. I já jsem pomalu zaplouval do světa ženských propriet. Ženě jsem předplatil časopis Maminka a objednal i dvanáct předchozích čísel. Poctivě jsem začal zkoumat různé druhy dudlíků, abych nakonec zjistil, že kluci milují dudlíky za 15 Kč a ne ty drahé od 50 Kč do 150 Kč. Pochopil jsem princip lahví na mléko a jejich saviček. Zjistil jsem k čemu slouží do podprsenky tampony na prsni dvorce.  Koupili jsme monitor dechu, abych následně zjistil, že je to zmařená investice, protože při dvojčátkách stejně nespíte J. Koupili jsme elektronickou odsávačku mléka, kterou jsme bohužel také nevyužili, ale to je jiný příběh. Začal jsem se orientovat v dětských velikostech a řeknu Vám, není nic horšího, než  avizovaná velikost č.52, která je pokaždé jinak veliká.  Autosedačku zkoumáte ze všech možných stran, kontrolujete certifikáty bezpečí, způsoby upínání. V neposlední řadě tu je zásadní věc - oblečení pro těhotné. Pokud se člověk spokojí s lacláčemi nebo s pánským oblečením dobrá, ale milé dámy co si budeme vyprávět. Každá se chce líbit a cítit se krásně. Ještě štěstí, že i v omezené míře, ale přeci se  těhotenské módě věnuje C&A nebo H&M.  Měsíční nákupy ruinovaly moji peněženku. Musím však být spravedlivý. Mé ženě těhotenství slušelo a byla krásná.

V tu dobu jsem si začal víc všímat svého okolí  a zjištění, že těch těhulek je tak nějak víc. Zkoumal jsem jejich bříška, pleť, únavu v obličeji, ale také malé děti na pískovištiích a v kočárcích. Dvojčátka byla na mé ženě výrazně vidět a občas se nám stávaly pro nás komické situace. Přeci jenom oba dva už máme za sebou kristova léta a jsme na ledacos zvyklý.  Situace, kdy společně obědváte a k vám se nahrne vedlejší stůl ženských, které se dožadují možnosti pohladit bříško mé manželky, patří do skupiny těch veselejších, až po netečné pohledy žen a jistě také matek, které neumožnili mé ženě posadit se v trolejbuse nebo nám neumožnili předností právo pokladny v supermarketu vyhrazené pro těhotné a expres položky. Tou dobou jsem ještě netušil, jaké komplikace nám nastanou s vjezdem kočárků do prodejen viz. Moje zkušenost z Puntanely v OC Letňany. Nebo výběr zdravé stravy pro naše prcky v bříšku.

Co závěrem napsat? Čas před plánovaným porodem patřilo k obdobím, kdy jsme se hledali, vyjasňovali si a plánovali. Můžu vám říci, že není nic krásnějšího než sofistikovaná porada s chlapama u piva, zda přetahovat či nikoliv. K té době patří i hledání křestních jmen dvojčátek, kdy považuji za největší majstrškyt probuzení budoucí mamínky v půl druhé ráno a oznámení, že jména jsou vybrána. Jiná volba není možná. Cyril a Metoděj Velmi šťastný

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy