ADV TOP
ADV LEFT

Jméno: Petr

Věk: 34 let

S Alexandrou jsem zůstal na rodičovské dovolené, když jí bylo devět měsíců. Nebyl to ale nijak velký šok, protože jsem byl doma už od jejího narození. To, že je maminka celý den v práci, přijala malá naprosto bez problémů, jen po návratu domů se jí okamžitě pověsí na krk.

Rodičovskou si užíváme oba dva. Alexandra začala lézt a stavět se. Proplétání se mezi nohami u stolu a židlí jí vydrželo téměř na celé dopoledne a byla z toho vždycky tak unavená, že si pravidelně před obědem schrupla na hodinku až hodinku a půl. Já si mezitím připravil oběd, který žena den před tím uvařila a uklidil jsem.

Po obědě bývala Alexandra spokojená a spokojený jsem byl i já, protože někdy je krmení doslova boj. Má ráda, když se ke mně přitulí. Čtu jí knížky a ukazuju obrázky. Vydrží u toho třeba i hodinu. Odpoledne nám při hře uteče velmi rychle a to už je pomalu doba, kdy se žena vrací z práce. Ten okamžik má Alexandra nejraději, protože nás má opět oba pěkně u sebe.

Po několika dnech jsem už přesvědčen o tom, že to doma zvládneme, ale na nějaké delší výlety mimo domov se ještě moc necítím. První cesty vedou pravidelně jednou týdně do bazénu. Ve vodě se Alexandře moc líbí a po několika lekcích si na sebe začínají zvykat nejen děti, ale i maminky na mě ;o). Naštěstí je bazén blízko domova, protože cestování autem začíná být docela problém. Malá se pokouší o první krůčky a připoutání v autosedačce je přesně to, co nechce a dává to silně najevo.

Po pár týdnech si začínám věřit víc i mimo domov tak vyrážíme na obecní pískoviště a mezi přátele.

Po dvou měsících mi stouplo sebevědomí tak, že jsem si myslel, že mě už nic nepřekvapí a všechno bez problémů zvládnu. Z toho mě vyvedla společná dovolená. Ta malá nevděčnice mě naprosto ignorovala a celou dobu se na krok nevzdálila od mámy. Byl jsem degradován na pouhého řidiče kočárku. Po návratu domů se vše rychle vrátilo do normálu, ale je mi jasné, že přes všechnu lásku, kterou mi malá dává najevo platí, že máma je máma!!!

První den sami a z dovolené:

     

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy