ADV TOP
ADV LEFT

Ahoj holky,

koncem června loňského roku jsem zakládala diskusi, zda nechat, či nenechat doma tatínka s dítětem (kluk 2roky) na rodičovské dovolené a sama nastoupit do zaměstnání. Nakonec jsem se rozhodla(nebo tedy rodina společně...), že do práce nastoupím.

Jsem učitelka, takže mám v práci za sebou první necelý měsíc. Nechci psát o tom, že děti jsou mnohem nezvladatelnější, a učitelé a mí kolegové (nejen...) díky tomu mnohem nasupenější, donášivější a důležitější, to by vydalo na jiný článek, ale chtěla bych se s Vámi podělit o mé postřehy ohledně rodičovské a tatínků.

Můj manžel nebyl zvyklý v domácnosti příliš "pomáhat"(ach jo, jak já tohle spojení nesnáším...).

Co v domácnosti ubylo?

Současná realita vypadá tak, že hračky jsou "relativně uklizené, myčka vyklizená a naklizená, hadry se po bytě přestaly povalovat...Vaření zatím občas sleduje jen v televizi, ale mám se těšit, až začne pršet...Na mě je tedy po práci práce kolem jídla, žehlení, někdy zametání. Mám vyměněné všechny nefunkční závěsné zářivky pod horním dílem kuchyňské linky.

A co naopak přibylo?

PenízeVelmišťastný

V první řadě branka, dvě hokejky, míček a puk v obýváku, občas se tam vyskytuje po mém příchodu i notebook....v dětském pokoji pak play-doh plastelína, voskovky a spousta pomalovaných papírů aut různých velikostí a barev. V koupelně poloprázdná pistole na vodu a sposta mokrých ručníků na sušákuVelmišťastný a v ložnicopracovně je uklizeno přesně tak, jak jsem to před odchodem zanechala-maximálně tam na jedné straně postele pospává unavený tatínek v době "poledního klidu"

A co tatínek?


Tatínek mi po mém příchodu v barvách líčí, jak a co dělali, kdy Vítek neposlouchal, co se mu povedlo a nepovedlo, jak si to užili a co budou dělat zítra.

Co maminka?

V podstatě nejsem o nic víc unavená, než když jsem doma byla na všechno sama. Možná jsem méně psychicky labilní. Umím se bavit i o jiných věcech než je mateřská, třebas o školství - to okolí také zbožňujeVelmišťastný. Práce navíc v podstatě není a volných chvílí se synem více užívám.

Co Vítek?

Ze začátku si mně, jako osobě, která za to může, přestal říkat na záchod, ale už je srovnaný, tam kde byl. Zná spoustu "chlapských" záležitostí a rozmluvil se - a to tedy velmi.

A co rodina jako celek?

Řekla bych, že nás to mnohem více sblížilo. Musíme spoustu věcí řešit společně, jsme moc rádi, když můžeme být všichni pohromadě a umíme si pro sebe najít více času.Navíc na Vánoce si koupíme sušičku na prádlo. Už i tatínkovi vadí ty sušáky po celém bytě a klima jak v pařníku...

Takže za mne, pokud si někdo z vás není jistý, zda to takhle udělat, tak rozhodně ano. A chlap dokáže úplně všechno, pokud chce a navíc se jinak nedá!!!

Klarkas

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy