ADV TOP
ADV LEFT

Když jsem nedávno na webu Moniky Brýdové našla krásnou truhličku z lékařských špachtlí, hned jsem se jala je objednat a vyrábět. A protože mi špachtlí zbylo celkem dost přemýšlela jsem co s nimi. Napadalo mě vyrobit si z nich podložky pod hrneček.

Pokud si říkáte kde seženete lékařské špachtle vězte, že je nemusíte kupovat sterilizované v lékárně a rozbalovat je po jedné, ale lze je objednat právě v e-shopu již zmiňované osoby za pár korun. Balení pak obsahuje celkem 100 špachtlí a vy s nimi můžete začít čarovat. Mě napadly již zmíněné podložky pod hrníček.

Budete potřebovat:

-         lékařské špachtle, na jednu podložku 14 kusů

-         lepidlo na dřevo např. Hercoules

-         ubrousek(y)

-         akrylové barvy

-         lepidlo a lak na decoupage

-         lepící pásku (takovou tu látkovou/papírovou)

Pokud jste již decoupage neboli ubrouskovou techniku nezkoušeli, vězte, že není jednodušší způsob jak krásně ozdobit různé předměty. Ale myslím, že o tom tu již také nějaký deníček již byl, takže pokud nevíte vo co go :-) zkuste pohledat ve starších pařátech.

Postup:

Vedle sebe si naskládejte 7 špachtlí a přilepte je k sobě vzájemně lepící páskou z jedné strany. Doporučuji je NElepit až ke krajům, ale spíše jen uprostřed a od krajů si nechat pár centimentrů volného místa, aby pak nebyly vidět konce pásky. Takto to udělejte ještě jednou, aby Vám vznikly dvě platíčka slepených špachtlí, každé po 7 špachtlích. Vyberte si ubrousek, který budete chtít použít a podle toho natřete jedno platíčko akrylovou barvu z obou stran. Je lepší volit stejnou barvu ubrousku, ale spíše světlejší odstín, protože pokud máte motiv na ubrousku světlý v podkladové barvě potom tak nevynikne. Barvu nechte zaschnout a vrchní část (tu bez lepící pásky) ozdobte ubrouskem. Já nakonec ještě přelakovala matným lakem na decoupage. Sama jsem v ubrouskové technice celkem začátečník, takže jsem dosti experimentovala a ještě ji nemám zvládnutou dokonale. Druhé platíčko špachtlí z obou stran natřete jinou - spíše kontrastní barvou k prvnímu platíčku s ubrouskem. Nechte dobře zaschnout a k sobě přilepte tak, aby se lepící páska z obou platíček schovala dovnitř. Doporučuji dobře zatížit a nechat nějakou dobu.

To je vše, výsledek může být asi takový:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy