ADV TOP
ADV LEFT

Určitě víte, o čem bude řeč. Hromady hraček se nejlépe uklízí a skladují v krabicích. Jenže ty kartonové vydrží tak 7 dní života s batoletem, plastové jsou drahé a občas taky praskají. Taky je neseženete v úplně libovolných rozměrech. Náhodou jsem přišla na skvělý materiál - staré koberce typu "jekor". Nám jich hromada zůstala po rekonstrukci domku, taky je jde koupit v prodejnách s podlahovými krytinami jako zbytky za pár korun.

Tak tedy budu potřebovat: zbytky koberce velikosti dle krabice, šídlo, tenký provázek a velkou jehlu, velké ostré nůžky nebo ještě lépe vysunovací nůž - břit na koberce.

1) Změřím si, jak velkou krabici potřebuji a kreslím "střih" rovnou na rubovou stranu koberce. Vypadá jako kříž, nepřidávám na švy.

2) Strany, které sešíváme k sobě proděrujeme šídlem, dírky asi 0,5 cm od sebe. Pečlivky děrují v ruce s pravítkem, méně puntičkářské si vystačí s odhadem od oka.

3) Okraje k sobě přiložím kolmo na sebe a sešívám stehem "furt zvenku dovnitř" 

 

4) Eventuálně přistřihnu horní okraj do roviny

5) Raduji se a jásám, protože krabice dítku poslouží jako vagónek, postýlka pro panenku i pro dítě, pokrývka hlavy, schovka.

Ladyl

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy