ADV TOP
ADV LEFT

Pojďme si pustit fantazii na špacír a vyzdobme spolu s dětmi šnečkovi domeček :-).

Co budeme potřebovat:

Materiál, který budeme potřebovat: tvrdý papír, tužka, prašné křídy, klovatina (prašné křídy i klovatina je běžně dostupná v papírnictví), štětec nebo uchošťoura, případně i lepidlo a plastová očička (nejlépe s průměrem 15 mm).

Potřebné pomůcky: nůžky, mistička na klovatinu (možno použít i víčko od šroubovací sklenice), ochranný ubrus na stůl a místo pro tvoření si zvolíme takové, kde teče teplá voda.

Šnečka si nakreslíme na papír a vystřihneme. Můžeme si taky vytisknout připravenou šablonu.

Doporučuji si šablonu vytisknout a překreslit na tvrdý papír. Pokud použijeme přímo vytištěnou šablonu při tvoření, je třeba dávat pozor, aby na papíře nezbyla barva z tiskárny. Klovatinu budeme vymývat pod vodou a zbytky barvy z tiskárny by nám mohly obrázek poničit. Je také nutné použít tvrdý papír, papír musí vydržet pod tekoucí teplou vodou.

Když máme vystřiženého šnečka, může začít ta zábavnější fáze :-).

Nalijeme si klovatinu do mističky a klovatinu nanášíme na hlemýždě. Dceři (4,5 r.) se klovatina dobře nanášela uchošťourou (čistou ;-). Místa, kde byla nanesena klovatina, zůstanou po vymytí bílá. Nedoporučuji si předkreslovat vzorek tužkou, z bílých míst ho už nedostanete. Při snaze, tužku později vygumovat, se obrázek rozmaže. Klovatinu je třeba nechat dobře zaschnout.

Zaschla-li nám klovatina, nastává okamžik pro prašné křídy. Jsou krásně barevné a dobře se s nimi dětem čmrká.

Je-li už šneček dostatečně barevný, je čas objevit detaily na hlemýžďově ulitě. Šneka jednoduše dáme pod teplou vodu. Nemusíme se bát, tvrdý papír pod teplou vodou vydrží. Tam, kde byla klovatina, se objeví kresba. Děti o efektu vymývané klovatiny nevědí a tak jim to někdy připadá jako kouzlo. Šnečka necháme pod tekoucí vodou, dokud se nevymyjí i zbytky klovatiny. Je-li klovatina pryč, necháme náš výtvor uschnout.

Hlemýždě pak můžeme různě dotvořit, třeba mu dolepit plastová očička. Nakonec papír přeložíme v místě, kde se spojují ulity a můžeme si šnečka vystavit.

Tip navíc: pokud nechcete investovat do klovatiny a prašných kříd, můžete ulitu šnečka vyzdobit úplně jiným způsobem. Nejde o použitou výtvarnou techniku, ale o čas s dětmi. Dcera na jiného hlemýždě použila jen obyčejné pastelky. Moc hezké bylo, že ke svému kreslení připojila příběh: šnečkovi udělala v domečku poličky. Na horní poličku nakreslila pro hlemýždě: knížky, pak jablíčka, hrušky a bónbony :-). Musím říct, že šneka s policemi jsem vážně nečekala a usmívám se tomu ještě teď :-).

Přeji Vám krásný tvořivý čas!! :-)

Petralinda

PS: Články Tvoříme se dětmi budou vycházet na Baby-café pravidelně :)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy