ADV TOP
ADV LEFT

Podzim hýří nádhernými barvami.

Pomocí prstových  barev, fantazie a dětských tlapiček si můžete (relativně :-) jednoduchým způsobem vykouzlit působivé obrázky s podzimními motivy. 

Co budeme potřebovat:

 • Prstové barvy (na strom podzimní barvy: hnědou, červenou, žlutou, zelenou; na ježečka k podzimním barvám ještě: černou,  bílou).
 • Několik papírů A3, A4 (my používáme A3 a mám připraveno více papírů, naše děti tiskají rády a tak máme docela velkou spotřebu. Dcera 20-měsíců tomu říká: Ťap, ťap.:-)
 • Korkový špunt (budeme ho používat jako razítko).
 • Paleta (stačí víčko od nanuku).
 • Pokud chceme okolo ježečka zátiší tak listy nebo bramboru na razítko listu.
 • Doporučuji tvořit někde, kde je umyvatelný povrch  a v pracovním oblečení. K ruce si dát vlhčené kapesníčky nebo utěrku na utření rukou. Je třeba počítat s tím, že barvy budou opravdu všude ;-).

Jedním z oblíbených podzimních motivů jsou stromy a jejich krásné barevné listí. Při troše fantazie kmen a korunu stromu může připomínat otisk dlaně a zápěstí. Pokud nechceme nechat děti zamazat si celou ruku (což je docela dobře pochopitelné :-):-), můžeme dětem udělat korunu a kmen stromu my. A předat jim papír už s holým stromem a uschlými barvami. Je to takový elegantnější způsob. V dalším kroku příjde na řadu korkové razítko a tak čistě teoreticky by děti nemusely být zamazané od hlavy až k patě ;-).

Nějakým způsobem si připravíme barvičky, některé jsou v kelímkách, jiné v tubě. My docela rády používáme paletku. Její používání umožňuje: jednak dávkovat množství barvy, druhak barvy se někdy sami namixují docela zajímavým způsobem a vznikají zajímavé odstíny.

Jak správně tušíte, korek se namočí v barvě a otiskne se do koruny stromu. Dá se ale tiskat i libovolně jinde listí přece padá a nemusí být nutně na stromě :-).

 

A takto vypadá náš stromeček.

  

 

Dalším velmi oblíbeným podzimním motivem je ježeček. Vidíte ho v obtisku dětské ručičky? Stačí ježečkovi dodělat očička a čumáček. Na ukazováček si nabarvíme bílou prstovou barvou a vyrobíme bělmo očí. Černou barvou ukazováčkem se dodělá očičko a udělá se čumáček. Lístečky okolo ježečka jsou udělány razítky z brambor. Dcera by měla problém natřít a otisknout listy. Razítko se vlastně jen namočí do barvy.  Možností je určitě celá řada, záleží jen a jen na Vás.

 

Krásný tvořivý čas Vám přeje Petralinda (Casprodeti.cz tvoření pro děti od dvou do pěti).

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy