ADV TOP
ADV LEFT

Hledáte způsob, jak zabavit děti vhodným způsobem? Lámete si zároveň hlavu, jaké pořídit vánoční drobnosti? Zkuste tvoření ze slaného těsta. Slané těsto umí být lacinou modelovací hmotou a navíc se dá pořídit z domácích zdrojů. Po usušení se dá použít jako dekorace na stromeček, drobné dárečky a  součást vánočních přáníček.

Co budeme potřebovat:

Slané těsto,  vykrajovačky, plech na pečení, slámka, pečící papír, temperové (vodové) barvy, štětec.

Recept na těsto: 1 díl hladké mouky, 1 díl soli, ½ dílu vody (vodu přidáváme postupně). 

Asi nejjednodušší způsob je použití vykrajovaček na cukroví. Máme-li v plánu ozdoby věšet, měli bychom do těsta  udělat slámkou dírky. Chceme-li mít výstavnější kousky, můžeme tvořit přímo na pečícím papíře. (Složitější výrobky se mohou při přenášení na plech zdeformovat. Třeba rybičku jsme tvořily s dcerou přímo na papíře.)

 Oblíbeným vánočním motivem je rybička. Můžeme dětem z těsta vykrojit rybičku a děti na ni mohou připleskávat malé placičky, které budou představovat očičko a šupiny. 

 

Hotové výrobky sušíme v otevřené troubě asi dvě hodiny ( já jsem je sušila v mírně nahřáté troubě), jde o to, aby se nespálily. Doba sušení závisí na tloušťce a velikosti výrobků.

 

Máme-li usušeno, můžeme výrobky nabarvit temperovými barvami. Můžeme použít i vodové barvy. 

 

A hotové výrobky :-). 

 

Krásný tvořivý čas Vám přeje Petralinda (Casprodeti.cz tvoření pro děti od dvou do pěti). 

Recept na těsto je z knihy: Kociánová, L., Nováková, J. Šťástková, L. Nápady pro celý rok. Praha, nakladatelství Dita: 1998.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy