ADV TOP
ADV LEFT

Ten, kdo zaspal, nestíhá nebo zdobí později než na začátek adventu, může podle mého  návodu na poslední chvíli stihnout  hezkou a levnou výzdobu.

Věnec první 

Adventní novinový věnec 

Potřebujete: 

-Novinový papír (počítam tak za 3-4 dny)

-Tvrdý papír, stačí krabice od potravin z obchodu

-Jehlu a nit klidně tlustou na vlnu a nit jakou najdete (lze i slabší provázek)

-Skleničku, vázičku  - já mám 1/4 litrovou od zavařeniny

-Pár ozdobiček   já jsem použila zbytky od záclon, ale mohou to být látkové mašle,

 pár vánočních ozdob, tácky od buchtiček, popřípadě alobal, barevné papíry na vystřihání

 hvězdiček

-4 svíčky

-Nějaké sypání na upevnění svíček mám písek a pár bílých fazolí

-Tavnou pistoli nebo jakékoliv lepidlo podle typu vybraných ozdob.

 

Postup: 

 1. z novin nastřiháte přibližné čtverce 6/6 cm,  střihala jsem opravdu celé noviny najednou halabala na proužky a pak celé složky na čtverečky a postupně je navlíkáte na nit & délka, kterou potřebujete dosáhnout, je zhruba 70 cm.

   Až navlečete, pevně svážete konečky k sobě. 

 

 1. svázaný  had se štětí na všechny strany a je měkký, na zpevnění  si ho podložíte kartonem. Jak na to na kus kartonu si položíte vašeho novinového hada, srovnáte zhruba do kolečka, tak jak by se nám líbil tvar věnce a obkreslíte tužkou na karton zvenku i ve středu.

 

3. vytřižený kruh položíte na méně hezkou stranu věnce (určitě taková není, prostě jednu vyberte :o) a přivážete nití k věnci, nic složitého - otočíte kolem dokola kartonového kruhu a vždy přichyťte i novinového hada. Nit se krásně schová mezi listky  navlečeného papíru.

      Otočíte a už máte docela hezký věneček.

 

 1. do takového věnce bych si nedovolila posadit svíčky jen tak, a tak jsem ozdobila sklenici klidně vezměte vetší skleničku nebo mističku, která se vám dovnitř věnce vleze, já si vystačila s prázdnou zavařovačkou, ozdobila jsem nahoře mašlí, ale to nechám na vás (stačí proužek barevného papíru, zbytku  vánočního od loňska, nebo ozdobit slupovačkama, nechám na vaší fantazii).

 

 1. do sklenice jsem nasypala barevný písek a fazole a do nich zasunula svíčky, jde taky svíčky klasicky přilepit na dno, popravdě je sypání vidět jen velmi zblízka 
 1. tak a jdete na dozdobení - já jsem uvázala 4 zdvojené mašličky a z obalu na buchtičky vystříhala a vytlačením ozdobila malé hvězdičky dá se koupit speciální folie, já mám ráda recivěci, tak než jdu nakupovat, zpracuju co kde najdu. 

             

A tady je věnec s provizorními svíčkami, chci krásné vysoké, a tu jsem na focení dala jen jednu, ale i tak myslím, že to je docela fešák :o)

 

Věnec druhý 

Adventní veněc z pleteniny 

 Potřebujete: 

        starý nejlépe zplstnatělý svetr lépe jednobarevný nebo málobarevný

        jehlu na vlnu, vlnu na šití a vyšívání

        vatu, duté vlákno, zbytky hadrů, papíru - prostě něco na vycpání.

 

Postup: 

Ideálně ustřihnete ze svetru rukávy, pokud je svetr malý, tak si ustřihnete pruhy 25-30 cm široké, které stačí zrubu pečlive sestehovat a otočit, táák a máte všichni dva hady.. 

Jak u rukávu, tak u svetru, je jeden konec každého hada začistěný patentem, toho využijete a  zasunete  nezačistěný konec hada do začištěného

tak, že vznikne dlouhý had z obou pruhů. 

V místě zasunutí sešijete zvrchu stehem, který zvládnete, já šila křížkovým, ale jsem přesvedčená že i prosté slátání obnitkou nebude vůbec špatné :o)

POZOR MUSÍ VÁM STÁLE ZŮSTAT DUTÝ HAD, NE ABY JSTE PŘIŠILY STRANY V ZÁPALU BOJE K SOBĚ. 

Buď budete pečlivky nebo si pomožte něčím vsunutým do hada pod jeho spojené sešivané části, mě se osvědčila půllitrová flaška od vody, ale pokud by někdo dělal malý veneček třeba z dětského svetru, tak musí použít něco menšího (kořenku, váleček ...)

 

Máte hada ? tak teď ho vycpěte, ideální je rouno do polštářů, ale muže to být vata, nastřihané zbytky hadrů, zmuchlaný papír - u papíru jen  musíte muchlat menší kousky, ne celé strany novin, aby jste neměli věneček hrbatý.

Když je nacpáno, po celé délce uděláte znova to, co je v bodě 2 zasunete nezačištěný konec co začištěného a sešijete,  už nepotřebujete pomocnou flašku, vycpanina vám poslouží stejně a máte kolo jako od vozu :o) 

Pokud jste šili ze vzorovaného svetru, tento krok přeskočte, ostatní vyšijí jednoduché hvězdičky.
Teď nazdobit. Pokud chcete dát věnec na stůl, zdobíte jako u novinového věnce, pokud bude na dveře, uvážete mašli.

Do visící mašle jsem ze zbytků vlny ušila srdíčka vystřihla 2ks, sešila obnitkou a těsně před došitím trochu vycpala

                     

 

Tak a hup s věncem na dveře ...

                   

Kory

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy