ADV TOP
ADV LEFT

Lidovým adventním obyčejem byly hračky z ovoce a sušených plodů. Jejich základem bylo většinou jablko, které bylo doplněno rozinkami, sušenými švestkami apod. Říkalo se jim třesolka, svět, ježek apod. Drobnosti napíchané na špejlích měly vyjadřovat hojnost, plodnost a štěstí. 

Pojďte se vrátit ke starým adventním zvykům a vytvořit si zvířátka z ovoce. Kromě tvoření si můžete zdravě si zamlsat :-).

Co budeme potřebovat:

 • Ovoce: jablko, citrón.
 • Sušené ovoce: křížaly, švestky.
 • Koření: hřebíček.
 • Ostatní: párátka (špejle), mašličky.

Ježek

Vybereme větší jabko. Doporučuji umýt než došlo na samotné tvoření, mladší dítě jablko zbaštilo. Lepší je také jablko přepůlit kvůli stabilitě. Do přepůleného jablka se lépe píchají párátka. Na párátka napichujeme sušené ovoce, párátko potom zapíchneme do jablka.  Použijeme-li jako podložku talíř, můžeme ho dosypat ořísky a sušeným ovocem.

Prasátko

Veselou voňavou dekorací (současnosti :-) je zlaté citronové prasátko.

Postup je určitě jasný. Do citrónu se napíchají párátka jako nožičky, případně ušíčka. Hřebíček se použije na oči a rypáček. Pokud chceme rypáček trochu jiné barvy, dá se kůra trochu ostrouhat na struhadle do tvaru oválu. Ocásek je vyrobený z rozinky napíchnuté na špejli.

A další zvířátka

Fantazii se ale meze nekladou. Naše děti tvoření tak strhlo, že jsme měli zvířátka v podstatě ze všech druhů ovoce, které byly v lednici :-). Měli jsme tak i tygra z pomeranče a slona z jablka :-).  Nutno dodat, že tvoření krásně provoní celý byt! 

Krásný Advent Vám přeje Petralinda (Casprodeti.cz).

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy