ADV TOP
ADV LEFT

Pomalu se blíží jaro hurááááá!!!

Jarní tvoření  je optimistické, přináší svěží a po zimě občerstvující barvy. Mezi jarními motivy převládají symboly znovu se probouzející přírody. Objevují se velikonoční dekorace. Mezi klasické velikonoční dekorace patří slepičky a vajíčka. Máte-li chuť, můžete si s dětmi vyrobit slepičku. Slepička je navíc produktem tvořivé recyklace :-) zužitkujete plata od vajíček. 

Co budeme potřebovat:

 • Plata z vajíček, nůžky, nůž, lepidlo.
 • Temperové barvy (hnědou, žlutou, oranžovou).
 • Tvrdý papír a barevný papír, mrkací oči.
 • Vyfouklá vajíčka, barva na vajíčka, výseky z ozdobných děrovaček.

 

Nejdříve se koukneme na plato od vajíčka a pokusíme se v něm vidět slepičku :-). Na plato nakreslíme zhruba tvar slepičky a vystřihneme ho. 

Na tvrdý papír si nakreslíme tvar hřebínku a zobáčku. Pokud nemáme červený tvrdý papír, použijeme bílý, který pak nabarvíme. Hřebínek a zobáček vystřihneme. 

 

Hřebínek se zobáčkem se bude zasunovat do hlavičky slepičky. Do plata od vajec (v místě,  které bude představovat hlavičku slepičky) uděláme zářez řezákem nebo nožem. Do zářezu pak hřebínek se zobáčkem jednoduše vsuneme. 

 

Plato od vajíček pomalujeme barvičkami. Doporučuji temperové nebo prstové. Plato od vajíček poměrně dobře absorbuje vodu a mohlo by se stát, že se nám slepička rozmočí. 

 

Máme-li plato suché, pustíme se do tvoření slepičky. Vsuneme do zářezu hřebínek se zobáčkem. Nalepíme (dokreslíme) oči. Slepici můžeme nalepit také křídla z barevného papíru. Můžeme ji dotvořit peříčky apod. 

 

Slepička  je vystřižena tak, aby ji na záda bylo možno vložit vajíčko. My jsme vajíčka nabarvily klasickou barvou na vajíčka a dcera vajíčka polepila výseky z barevných papírů. Ozdobné děrovačky, z nichž výseky pocházejí, jsou k dostání v některých papírnictvích nebo  internetových obchodech. Naše děti s nimi jednak rády cvakají a jednak jsou výseky i jinak použitelné (např. na různá přáníčka). Je však  možné vajíčka polepit i ovesnými vločkami, vodovými nálepkami nebo různými samolepkami. 

 

A např. takto je možno slepičky naaranžovat: slepičky sedí na trávě ze sisalu :-). 

 

Krásné jarní tvoření a nádherné jaro Vám přeje Petralinda.

Další (nejen) jarní tvořící náměty najdete na casprodeti.cz (Tvoření pro děti od dvou do pěti :-).

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy