ADV TOP
ADV LEFT

Mám doma dva malé nezbedníky, kteří již přes den nenosí plenku, ale pořád na ně ještě není zcela spolehnutí, co se hlášení a ovládání potřeby týká. Doma s tím neděláme velké štráchy - při nehodě se vymění gatě a jede se dál. Ovšem v autě je situace jiná. Jedeme - li na delší vzdálenost, a pokud navíc děti usnou, je nehoda velmi pravděpodobná. Často k ní ale dojde i na kratších úsecích, kdy se mi děti odmítnou před cestou vyčůrat. Je jasné, že neustálé praní potahů autosedaček není moc praktické (a hlavně je to vopruz :)). A když se nehoda stane po cestě někam, tak se mi ani na cestu zpět nechce posazovat suché, převlečené dítě do vlhké autosedačky.

 

Začala jsem tedy preventivně do autosedaček dětem pod zadek dávat nastříhanou jednorázovou ("papírovou") přebalovací podložku. Doma je k ničemu nepoužívám (ani jsem nikdy nepoužívala) a zbyl mi jich tu celý balík, který jsem jednou v nějakém pomatení mysli pořídila. Měla jsem radost, že se papírové podložky konečně využijí a že se tak i vyřeší problém s počůráváním na cestách. Ale neradovala jsem se dlouho. Podložky (dělající čest svému jménu), i když nebyly počůrané, opravdu nevydržely o moc déle než "jednorázově". Žmolkovaly se, trhaly a měla jsem pocit, že děti spíš sedí na igelitu, než na čemkoliv jiném. Inu, když nezafungovala jednorázová přebalovací podložka, napadlo mne použít textilní. Jenže textilní přebalovací podložka mi doma přebývala jen jedna (druhou doposud používám na cestách při přebalování třetěte) a to bylo na výrobu 4 podložek do autosedaček (2 na přímé použití, 2 na výměnu) málo. Při přemýšlení, kde sehnat další textilní přebalovací podložku (cenově cca za 150,- Kč), aniž bych musela platit za naftu (a hnát se přes celou Prahu) nebo poštovné (2/3 ceny podložky), jsem přišla na to, že si vlastně vystačím z vlastních zdrojů.

K výrobě nepropustných, dostatečně savých a na dotek příjemných podložek do autosedaček jsem použila již nevyužívané malé (cca 25x32 cm) vícevrstvé čtvercové plenky a jedno rovněž nepoužívané nepropustné prostěradlo (podložku) do malé postýlky (60x120 cm).

Z nepropustného prostěradla jsem vystřihla obdélníky o velikosti vícevrstvé čtvercovky. Dále jsem z něho odstřihla rohové upínací gumy a přestřihla je na půl.

 

Vystřižený obdélník z prostěradla jsem našila (pogumovanou stranou ven) po okrajích na čtvercovku. K takto vzniklé podložce jsem ještě po (delších) stranách přišila ouška z nastříhaných gum.

Na fotografii je gumové ouško našité tak, že vede přímo z rohu podložky. Ale v závislosti na typu autosedačky a pohlaví dítěte (dívky si čůrají víc pod zadek) může být výhodnější umístit ouško dál (2 - 4 cm) od horního okraje podložky, nebo ho naopak k podložce nepřišívat vůbec. Našití gumového ouška v rohu (tj. u horního okraje) podložky může být výhodné např. u autosedačky typu Römer King Plus, kde lze ouška zafixovat spojkami mezi spodním a horním dílem látky zádové opěrky. (Nedrží to ale úplně dokonale, takže pro tento typ autosedačky lze ponechat podložku i bez oušek, nebo jí vymyslet nějaká vhodnější ouška.)

Naopak umístění gumových oušek s mírným odstupem od horního okraje podložky je výhodné, pokud převážíte holčičku v autosedačce typu Cybex Solution. (Ouška se navlečou na "podpěrky rukou".) Docílíte tím, že je podložka lehce zvednutá i nad zadečkem směrem k zádům, a tak by v těchto místech měla být autosedačka ochráněna i při načůrání pod sebe.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy