ADV TOP
ADV LEFT

Hledala jsem na internetu návod, jak jednoduše s dětmi tvořit mýdlo – ale nacházela jsem jen samé návody na mýdlo z hydroxidu nebo z drahé mýdlové hmoty. Moje představa ale byla, že nastrouháme normální mýdlo, něco do toho přidáme a vtlačíme to do silikonových forem a budeme mít doma „vlastní“ mýdlo.

Hledání mě neuspokojilo, takže jsme šli metodou pokus omyl a ono to vyšlo hned napoprvé.  

 

Problém s těmi návody byl v tom, že nad strouhaným mýdlem všichni ohrnují nos, že to není domácí mýdlo, ale chemické mýdlo. Hm. Mýdlo z hydroxidu zase není na tvoření s dětmi. A mýdlová hmota je drahá a musím ji odněkud objednat.

Nebudu vás napínat – je to totiž úplně jednoduché a naše děti si to užily úplně maximálně.

Stačí nastrouhat zbytky mýdel, čím jemnější tím lepší, ale v pohodě mohou být i kousky (mladší děti). Pro mladšáky jsme to vylepšili zapojením měděného moždíře, ve kterém se mýdlo krásně boucháním rozdrtilo na prášek (měla jsem krabici maličkatých hotelových mýdlíček).    

Když si nastrouháte mýdlo, stačí přilít trochu horké vody (mladším dětem asistujte), v mističce si to děti uhňácají lžičkou na takovou lepkavou hmotu. Vody dejte spíš méně, aby to nebylo tekuté, pak to dlouho schne. Ale zase čím víc vody, tím hladší hmota – chce to prostě zkusit.    

A tuto hmotu vtlačí dítko lžičkou a prstem do silikonové formičky – na pečení, na led, co máte doma. Necháte uschnout a vyklopíte z formy – a máte krásné domácí mýdlo, vlastnoručně dětmi vyrobené.     Zábava na podzimní a zimní večer zaručena. U nás tvořily děti ve věku 9. 6 a 4 roky. A děti tak můžou vyrobit i dárečky pro kamarády na školní besídku - dvě mouchy jednou ranou!


Bavte se!

Makytka    

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy