ADV TOP
ADV LEFT

Puch rybničního bahna na pádle, vůně dýmu na mikině, pach atombordelu a fasovaného spacáku, vůně kajut a marodky, smradlavý nátěr nepoužívaných suchých záchodů, srpnovým sluncem rozpálená pěšinka přes Neklanku k Trifiďáku, takové normální letní vůně... hluboko zapsané táborové pachové stopy, které i po mnoha letech vždy znovu v létě potkám a vzpomenu si.    

Teď mám se Sluneční zátokou spojený ještě jeden specifický pach. Smrad tři týdny málo otevíraného kufru s oblečením, kufr ovšem už nebývá můj. Stejně jako jsem to tam milovala já, milují Sluneční zátoku i naše děti. Dokáží i po půl roce dlouho zaníceně vyprávět, co jak hráli a chaoticky vysvětlovat kamarádům, co jsou to ty nástupy, úpalovka, bodování, žralok, želva a sluníčko, na diskotékách a rodinných oslavách předvádět Skotské tance a:

"Mamííííí, to je tak strašně dlouho do srpna!"
"Rozi, tam fakt musíš jet s náma!"
"Já chci taky jet až mi bude šest!"

Mám obrovskou radost, že si ze Sluneční zátoky další děti odvážejí stejně kouzelné zážitky jako kdysi já.  Tak jen pro připomenutí:

Admiralita přístavu ve Sluneční zátoce najímá statečné plavčíky, lodníky a kadety na další dlouhou plavbu za dobrodružstvím.   Nebojte se je poslat, mrknu na ně ;)  

Cífka and family

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy