ADV TOP
ADV LEFT

Loni jsme byli na Keltském telegrafu a málem jsme umrzli, bylo mínus deset... Letos jsem se strašně těšila, neb teplo... Pro jistotu pršelo, ale bylo to luxusní.

Šli jsme sami s mužem. Tma, bahno, docela pohoda. :-) Už po cestě potkáváte lidi... Ti, co chodí potmě si zásadně tykají - takže žádný "Dobrý den", ale "Ahoj" a spousta vtípků.... :-) Bahno pekelně klouže, takže je to spíš bruslení.

 


Trocha funění do kopce, teplá mužova ruka a za chvíli jsme na Radobýlu. A tam je docela dost lidí. Na to, že je sobota večer, že to nehlásili v rozhlase, že se tam nic neprodává a vůbec. :-)

Všichni se zdraví. Jedna paní mě poznává od loňska po hlase a ptá se, kde máme děti... :-) Nějaká jiná nabízí Margotkovou bábovku (luxusní!). Kdosi shání jelení lůj, jsem ráda, že můžu půjčit...

Uprostřed dění dva "Kelti" stylově odění, nadšení pro věc. Je to docela napínavé... Koukáte do mlhy, kde jen matně tušíte horu, která vám má předat signál... A se zatajeným dechem se snažíte to neprošvihnout a fakt jo... Zdá se to nemožné, prostě najednou ve tmě úplně jasné světlo!... Je to strašně zvláštní pocit - vědět, že tam někde na kopci stojí lidé, kteří vám vysílají signál, který dostali zase od jiných lidí z jiného kopce...

Milešovka svítí, tak odpálíme pár rachejtlí (oheň nepovolen s ohledem na CHKO) a napjatě koukáme, zda signál chytne Varhošť... A daří se. A světlo, které se vydalo na svou pouť v 19:30 z Velké Javoriny utíká dál, předat zprávu o tom, že je jaro, že je další rok, že jsme přežili zimu, že se máme rádi, že je nám hezky na světě... Stojí to za to. ;-)

 

Tak zase za rok. Těším se. :-)

Missorka skoro z Radobýlu, ještě celá od bahna píšící, do vany směřující :-)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy