ADV TOP
ADV LEFT

Napadlo mě to rychle sepsat, když jsem viděla deníček od Ed... hlavně jako motivaci pro Lindu a Andrejku, s tím, že BUDE LÍP.

Takže - jak to u nás vypadá? Trošku se to liší podle dne v týdnu, takže dám dva takové příklady:

Úterý

7:00 - u postele stojí Lisa a hlásí "maminko, už tam byla sedmička". Hekám a dělám jí místo na svém levoboku. Do toho ječí Tom, že mu Lisa utekla, že chce on na tu stranu co je ona atd. Nakonec končí na pravoboku. Manžel mručí, děti se mu smějou.

7:15 - děti se přes moje břicho (a plný močový měchýř) perou, kopou či jinak pošťuchují, vyhlašuju vstávání. Já jdu asistovat u oblíkání (což spočívá v tom, že zkontroluju co si našel Tom, případně mu vyměním triko s dlouhým rukávem za krátký či naopak - dle počasí; následuje dlouhá debata s Lisou o barvách, vzorech a střihu případného dnešního modelu. Debata obvykle skončí řevem - to když mě přestane bavit slyšet na každý můj návrh "já ci něco inýho!" - vzpouzející se dcera je narvaná do toho, co já uznám za vhodné).

V některé fázi jedno či druhé dítě vystřelí se slovy "já jsem první" a letí na snídani, kterou zatím připravil manžel. Druhé dítě za prvním dítětem ječím "počkej na mě, maminko on/a na mě nepočkal/a, já chci bejt taky první" atd.

7:30 - děti sedí u snídaně - sypou si do hrnků a po stole kakao, rozbalují si cereální tyčky. Tom se obvykle snaží odběhnout hrát s vlakama, pokud mu v tom brání, ohrazuje se tím, že tam MÁ PRÁCI. 

7:40 - Vařím si kafe, snídám u počítače (no asi nekulturní, ale takhle to u nás dopadlo - ráno pustíme počítače a snídáme u poče... no co, jinde si čtou noviny, my si čteme zprávy na skle). Děti si hrají v obýváku. Většinou v klidu a společně a velmi hezky (někdy s řevem, bitkama a prudou - ale fakt jsou ráno docela OK).

 8:15 - Startuju do koupelny. Dělám jen zběžnou očistu, sprchovat se budu později. Navlíkám yogovací kalhoty a podprdu, přes to hážu mikinu. Hledám ručníky, podložku, dělám si ionťák.

8:30 - opětovně jsem překvapená, že manžel stále sedí u počítače a děti si hrají - začíná to lítat - děti se měly už dávno připravovat do školky!!! Čistit zuby, čůrat, kakat (obzvláště Tom je odborník na kakání v poslední minutě), namazat (přeci jen jsme na úrovni ALžírska a obě děti světlí blonďáčci), najít klobouky, mikiny, sandály. Přivázat do auta. Vrátit se pro tašku s ručníkama. Vrátit se pro ionťák. Vrátit se pro mobil. A tak.

8:49 - vyjíždíme

8:57 - parkujeme u školky. Tom prudí, že děti už nejsou na hřišti. Vysvětluju mu, že se moc loudali a holt už je čas jít do třídy. LIsa poskakuje po cestičce. Zapsat děti.

9:01 - vyjíždím od školky

9:12 - parkuju před budovou jogy. Letím dovnitř. Zapsat se, půjčit podložku (kterou jsem OPĚT zapoměla!), najít místo v narvané třídě. Ještě musím na záchod

9:15 - začíná hodina - já jsem konečně vystála frontu na záchod, myju si ruce

9:16 - vletím do hodiny. Cvičitel mě přesvědčuje, že mám zhluboka dýchat a relaxovat... hmmm.... mám chuť sebou seknout na podlahu a poslat ho do temných míst. Nakonec mě 40 stupňů celsia opravdu zrelaxuje (chodím na bikram yogu).

10:45 - končí hodina, máme ještě ležet a relaxovat. Lidi už ale courají a mě táhne na ramena. Z těch čtyřiceti studí i venkovních třicet.

10:55 - sprcha atd. Obléct si jakékoliv oblečení na tělo, které se ještě pořád potí, je vcelku nemožné. Holt chodím v těch nejvolnějších letních šatičkách.

11:10 - sedám do auta

11:27 - vystupuju před školkou. Totálně splavená a zrelaxovaná tak, že bych od minuty klidně usnula. Mám smůlu. Než se mi podaří přesvědčit děti, že opravdu jdeme domů, vyzvednout všechny umělecké výtvory, promluvit s učitelkama atd., je

11:45 - odjíždíme ze školky

12:00 - doma. Oběd dětem, oběd sobě, Lisa nechce nic jíst, jako obvykle, takže opět scéna).

12:45 - pouštím pohádku. Děti relaxují, já mezi obsluhou pračky, myčky, psaním deníků atd. pokukuju po internetu. Pokud vařím večeři v crock potu, tak obvykle láduju hrnec.

kolem 14:00 - končí pohádka, děti se dožadují další, macecha zakazuje. Chvilku trvá než se zaujmou něčím jiným - ale pak si hrají až do tří (někdy malujeme, modelujeme atd., jindy si hrají samostatně - podle nálady, tlaku vzduchu a tak).

15:00 - svačina

15:30 - vyrážíme z baráku. Pokud je vedro jako letos v létě tak jen na zahradu do bazénu. Pokud je nějak normálně, tak někam na hřiště s kámoškama nebo na nákup

17:30 - začínám vařit nebo připravovat večeři.

18:00 - večeřím s dětmi. Někdy je to OK, někdy Lisa prudí, že nebude jíst, jindy jsou děti přetažené a pošťuchují se a blbnou. Pak je chvilka na hraní.

19:00 - děti mají večerníčka, já uklízím kuchyň.

19:30 - nástup do vany. Děti si hodně pohrají, já je trošku přešmudlám houbou. Nepotřebují u toho mytí velkou asistenci, nakonec odmočené dítě je taky docela čisté :-)

20:00 - děti jdou spát. Přichází manžel.

No a pak jsou různé varianty na to shora uvedené. V pondělí, středu a pátek mám Lisu doma, to nejde do školky vůbec, Toma ráno odváží manžel. Dneska jsme s Lisou probíraly dětské oblečení, jindy jdeme na nákup nebo něco vyřídit, nebo si s ní maluju (Toma to moc nebaví, tak je lepší když je Lisa sama - vydrží dýl).

Jeden den v týdnu hodím děti v pět odpoledne do auta, odjedu před lezeckou stěnu, kde si je v 5:45 převezme manžel. Nechá mi svoje auto, já jdu lézt nebo cvičit a pak s holkama na pivo (nebo ne - jak to vyjde), každopádně domů dorazím tak tak před jedenáctou :-) On vezme děti na nádraží podívat se na vlaky a pak jdou společně na večeři a domů - ten večer se děti obyvkle nemyjou, protože nestíhají - a spát.

Takže vcelku mi už zbývá sem tam nějaký čas pro sebe a na kámošky. Děti jsou hodně samoobslužné - samy se nají, většinou i oblečou (Lisa potřebuje trošku pomoc). Často si samostatně hrají, v podstatě neznám že by se nudily nebo potřebovaly velké zásahy z mé strany (jako že bych si s nimi "musela" hrát já).

Za chvilku jedem ke spřátelenému automechanikovi na výměnu oleje - obě děti se nezřízeně těší. Tom si s Tonym pokecá "odborně" o autech, Lisa si pohraje se strojkama na klíček které vyrábí Tonyho žena. Takže s dětma se dá už dělat i leckterá "provozní" činnost a ony si to užijí.

Musím říct, že tohle období si tedy užívám mnohem víc, než miminka. Prckům je možné lecos vysvětlit, dají se zabavit, nepotřebují úzkostlivý dohled každou bdělou minutu....

Takže Andrej, Lindo - BUDE LÍP!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy