ADV TOP
ADV LEFT

Neznají Cimrmana ani Maxipsa Fíka nebo Majora Zemana. Ale jsou tu. Půjčí vajíčko nebo hrst bazalky. Na hřišti vždycky někdo má náplast, vlhký ubrousek, svačinu, zajímavou hračku, telefon, náhradní oblečení, nočník. Když je manžel padesát kilometrů daleko a jedno dítě s zmítá v horečkách, můžu to zdravé odložit u sousedů a uhánět na pohotovost. Občas spolu vyrazíme na večeři, teď plánujeme obsadit na dvě hodiny kosmetický salon a pokecat během zkrášlovacích procedur. Pořádáme vánoční a velikonoční besídky, narozeninové oslavy, oslavy 4. července, scházíme se u někoho doma - či se jen tak prostě sejdeme náhodně před barákem.

Před pár týdny přišel email od sousedky H. Že chce zhubnout a že jí nebaví platit trenérovi ve fitku. Že na tom nic není. A že bude každý den chodit posilovat do parku. S dětma. A skutečně - pokaždé má přípravený hodinový program. Běháme, skáčeme, klikujeme, shybujeme. Musí to být "úžasný" pohled - tři až osm mamin v různém stádiu mateřské rozkydlosti, které klikují u houpaček (po každém desátém kliku vyskočit a zhoupnout), odbíhají sprintem ke klouzačce poskytnout první pomoc a pak sprintují zpět "na značky". Občas vidím, že někomu z ostatních návštěvníků cukají koutky. Občas někdo zahuláká "cvičte, já vám dítě pohoupám". Správce parku co jezdí vysypávat koše (má plnovous až na břicho a v uchu naušnici) nás vždy obdivuje. Prej si myslel, že nás to po tejdnu pustí.

Zatím nepustilo. On je to totiž ideální program. Je to zadarmo. Je to blízko. Nemusíme řešit hlídání dětí. A děti se vyblbnou na hřišti bez toho, že by se matky nudily (nesnáším dětská hřiště a pískoviště - s mými dětmi jsem si nikdy nemohla v poklidu číst, na to jsou oba příliš velcí kamikadze - takže zbývá nudné pozorování dění zpestřené občasným chytáním potomka). Navíc když jsem viděla ty větší děti (tj. v rozmezí cca 3 - 6 let) jezdit kolektivně na klouzačce (nedošlo k žádnému úrazu ani národohospodářským škodám), tak jsem byla moc ráda - děti budou spolu vyrůstat, chodit do školy, lítat po venku - a tohle jsou základy prvních kamarádství a lásek. A já budu znát rodiče spolužáků svých dětí. Budu vědět komu zavolat když se zdržím v práci a nestihnu děti vyzvednout ze školy. Někdo mi práskne pokud budou děti například kouřit za školou. Budu mít kde ověřit školní historky...

Zkrátka - svoje sousedky mám fakt ráda a je mi mezi nima dobře - no a kdo ví - třeba i zhubnu :-)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy