ADV TOP
ADV LEFT

Všechny moc zdravím! :-) Konečně po dlouhé době opět píšu nějaký ten deníček... Vím, že posledních pár měsíců je to u nás nevalné, ale jsem ráda, že pořád jsme a fungujem! Jak víte, rádi cestujem a jezdíme na výstavy s našimi hafáči... Máme jich 6, ale vystavujeme jenom 4... Což je taky občas pěkná makačka... Je to náš koníček, ale někdy je to dost náročné, všechno skloubit dohromady... A jak to teda vše probíhá? Pokusím se psát co nejstručněji...:-)


 

Na veškeré výstavy jezdíme autem a cesty jsou různě dlouhé (záleží kam jedem)... Náš zatím největší rekord je 33 hodin strávených v autě (show se konala ve státě Georia - Atlanta)... Musím říct, že kluci jsou bezvadní a cestování zvládaj skvěle... Jezdili jsme s nima od mala a už si zkrátka zvykli. Většinou cestujeme v noci, kdy všechno spí a není na cestách tolik aut, líp se jede... Přiznám se, že to cestování, samotná jízda autem je pro mě to nej. Hrozně ráda poznávám nové věci, nový kraj, zvyky, lidi... je to neskutečné, jak se každý stát od sebe liší... každý má něco do sebe a je ojedinělý! Na hotel příjíždíme většinou v pátek v podvečer, ubytujeme se, zajedem se kouknout na místo kde se show koná (někdy je indoor někdy outdoor), vybalíme a nachystáme vše potřebné, ať se na druhý den nemusíme zdržovat. Je to takhle mnohem jednodušší. A pak se konečně jedeme natáhnout do hotelu a trochu si odpočinout. Druhý den ráno (show začíná mezi 8 - 8,30) vstáváme buď v 5 (to když potřebujeme hafany vykoupat a trochu přichystat na show) a nebo v 6. Manža se stará o hafany, já o kluky. Okolo 7 jdeme na snídani a po ní vyrážíme na výstavu. Po příjezdu pomůžu odnést věci na naše místo, nachystám klukům věci a štafetu přebírá manža. Já odcházím a hlásím se u vedení, nastupuju do práce (další má velmi oblíbená činnost..:-) I když klid nemám úplný, kluci za mnou běhají (hlavně kvůli mlskům, které nám tam vedení vždycky nachystá), pořád je to den, kdy si odpočinu, kdy můžu na chvíli "vypnout" a věnovat se i něčemu jinému, než jsou děti. Mám ráda tu atmosféru, lidi, humor a hlavně se hodně naučím a poznávám stále nová a nová plemena. Nikdy bych nevěřila kolik jich je. A i to, že jednotlivá historie vývoje plemene je velmi zajímavá a občas i překvapující.. V 8 (nebo v 8,30) začínám volat hafíky do ringu (ringů je 6 ) a připravuju papíry pro rozhodčího (občas mám na starosti 2 ringy najednou a někdy i vedu celou show). Vyplňuju potřebné údaje, chystám medaile a odpovídám na případné otázky. Když je potřeba , občas odběhnu a pomůžu manžovi buď s dětma nebo s hafíkama v ringu... Nebudu lhát, někdy je to na palici - nachystat dopředu všechny potřebnosti pro rozhodčího, jít pomoc manžovi do ringu, přitom hlídat, aby kluci nic neprovedli...Náš teď momentálně největší problém je náš malej Bibošek, který prostě nechápe, že na tu chvíli musí sedět v kočárku a né špacírovat po okolí. Kubula je naopak šikovný a pokaždé fandí a dost nahlas. hihi Holt někdy máme show klidnější, jindy zase nevím, kde dřív skočit. Ale i přitom všem chaosu je to něco, co mám hrozně ráda. Jsou i shows na kterých nepracuju, ale ukazuju hafíky. Mám svou fenku Cane Corso.

 

Když jsme v ringu hotoví, vracím se zpátky a pokračuju v práci a manža se stará o kluky. Když je čas, máme obědovou přestávku (dost záleží kolik psů se přihlásí a jak velká show je) a pak show pokračuje dál. Většinou končí kolem 6 hodiny večer. Tak to jde oba dva dny (sobota a neděle). V neděli se koná také Junior class, je to pro děti od 5 let a výš. Vystavují hafíky a podle toho jsou hodnoceni. I náš Kubula se zúčastňuje a moc ho to baví. Jsem ráda a doufám, že mu to nadšení zůstane a bude i nadále v tomto koníčku pokračovat.

 

Několikrát jsme domů vyrazili v neděli po show, ale je to dost náročné. Za celý den jsme utahaní a za volantem ani jeden z nás dlouho nevydrží. Proto, když je to cesta delší, zůstáváme další noc a vyrážíme v pondělí ráno. Cestou zpátky se zastavujeme na různých místech, do muzeí, k indiánům, tam kam nás vítr zavane... nic neplánujem, takové návštěvy jsou nejlepší.Objevujeme to, co je cestou. Pro mě je velký zážitek projíždět krajinou, dezertem, lesy... vidět západy slunce, zasněžené hory, zvířata, takové všední věci.

Máme celkem velké úspěchy nejen na výstavách,

 

ale i v  K-9 protection,

 

je to hlavně zásluha mého manži (je trenér), který s hafanama pravidelně cviční a trénuje..

Tož tak to nějak vypadá, alespoň zhruba, i když se dá o tom napsat víc ...Stejně jsem říkala, že to bude stručné, ale nakonec je z toho román. Ještě dodám, ale o tom už víte: Když můžem navštěvujeme naše kamarády ve WA. Většinou, když máme show kousek od nich, strávíme i pár dní u nich. Opekáme párečky, výrážíme na různé výlety po okolí (na vodopády, k oceánu, taky jsme měli možnost vyjížďky na koních po pláži ) a jen tak relaxujem...

Tak...... a konečně je tady konec...

Mějte se moc krásně a těším se na vaše komentáře! Tak honem honem pište!!!!!!!

pááá Evča s bandou

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy