ADV TOP
ADV LEFT

Zdravím všechny a přeji dobrý den,

tak tohle je můj první příspěvek na tyto stránky a rozhodla jsem se ho napsat, protože jsem před odjezdem na naši dovolenou nikde nenašla co jsem hledala :-)) Je tedy, ale klidně možné, že jsem hledala špatně. A taky mě zajímalo úplně všechno tak mě napadlo, že sepíšu všechny svoje zkušenosti a zážitky, které nás potkaly během naší dovolené v Itálii.    

Pro dovolenou s desetiměsíčním Honzíkem a devítiletým Pepčou jsme se rozhodli hned před prázdninami. ,,Pojedeme do Itálie nikdy jsme tam nebyli ,, rozhodla jsem já :-) k radosti mé a klidu v naší rodině všichni souhlasili hurá. Našla jsem úžasné apartmány v městečku, které není moc velké tudíž nehrozí příliž velké množství turistů a tím pádem menší množství bacilů :-)) Podle mě samozřejmě!!! No po velkém nakupování balení a hrůzy jsme 1.srpna 2009  vyrazili . Všechno jsem měla úzkostlivě připravené a naplánované :-) Jó člověk míní pánbůh mění !!! Večer jsem dala Honzíka spinkat jako obvykle a v devět hodin večer jsme ho přenesli do autosedačky, pod sebou v autosedačce měl polštářek, aby byl trošku v rovině :-)) Vyráželi jsme, Honzík se samozřejmě vzbudil a s úsměvem absolvoval asi tak sto kilometrů a já myslela , že mě klepne. Jsem totiž hysterka jak má být, plán zněl ,,Honzík bude do jedenácti spinkat,, Pepíček ho vesele provokoval a euforie z dovolené mu dodávala kuráž. Jo jen pro upřesnění jezdíme na dovolenou k moři každý rok, ale do Chorvatska tedy kromě roku 2008, když jsem byla těhule.    

Cesta ubíhala celkem slušně a Honzík taky nakonec usnul. Měla jsem nakoupené hotové mlíčko od firmy Hipp takže i v autě byla příprava bezva. Měla jsem tedy víc lahviček ( bacily samozřejmě :-)). Měla jsem naplánováno, že pojedeme celou noc nepočítam přestávky na čurání, papání a přebalování myslím celou noc bez spaní. Tak jsme za Salzburkem zastavili a ulehli asi tak na dvě hodiny. To jsme netušili jak moc nás tohle  chrupnutí vyjde draho ! Po třetí hodině ranní jsme se vzbudili nakrmili, přebalili a vypili kafíčko. Naše první kolona nás potkala před tunelama v Rakousku. Stáli jsme asi tak čtyři hodiny uf !!! Děti si pěkně pohrály na dálnici proběhli se Pepča si zakopal míčem . No děs!!!  Když jsme projeli tunely, tak se nám všem moc ulevilo ,, bezva tento rok už  máme vybráno ,, konstatoval manžel a nezbylo než se těšit na moře :-)) Zastavili jsme na odpočívadle umyli špinavé děti a sebe a snědli ty řízky co se na cestu dělají ňamka :-(( Honzík samozřejmě papal přesnídávku masozeleninový příkrm,  řízek jsem mu nedala :-) no možná, že po tom batolení na dálnici už by se mu z toho zpařenýho řízku nic nestalo. A tak nám cesta po dobrém obědě ubíhala krok sun krok. Po čase jsme přejeli hranice Rakousko - Itálie a začlo další peklo - Italové mají dovolenou :- ) . Zjistili jsme to fakt brzo!!! Jo a naše auto nemá klimatizaci bylo skoro poledne a vzduch byl čím dál tím hustší a teplejší . Hustší jsem ho dělala já ! Viděla jsem živě jak se domlouvám s nějakým italským doktorem, že moje dítě je dehydrované a má vysokou teplotu :-(( . No začla jsem tedy chladit děti ( namočit plenku ve vlažné vodě a přikládat na dítě ) o pití nemluvím to je samozřejmost a to ochlazování už jsem praktikovala na Pepíčkovi. Naštěstí teplotu nedostali hurá :-))

V šest hodin jsme se dostali do našeho letoviska . Musím podotknout, že Honzíček spinkal téměř celou cestu vždy si udělal tak dvě hodky přestávku pokoukal někde proběhl a zase vytuhnul a spinkal. V městečku, kde jsme bydleli jsme asi tak hodinu nemohli najít kde se náš apartmán nachází . Během té hodiny jsme se asi pětkrát pohádali, kdo z nás je větší d...l. Děti začaly ječet !! Normálně jako na začátku hororu :-)) No nakonec jsme to našli a ubytovali se. Celá transakce ubytování trvala asi tak další hodinu slečna, co tam pracovala měla dost času . Podala mi nějaký papír a něco italsky zadrmolila. Něco jsme vyplnili něco ne! Šla jsem za slečnou, co tam má ještě být vyplněno a tak na mě začla skoro ječet, italsky samozřejmě . No po cestě plné strastí jsem už byla tak dost vzteklá a tak jsem utrousila něco o krávě a slečna začala ihned mluvit česky :-((( No bomba ! Nakonec jsme se ubytovali místo bylo moc hezké  a celkem blízko moře.  

Celý týden probíhal celkem dobře . Dovolená to byla krásná a stála za to všechno. Měla jsem nakoupené kašičky přesnídávky, mlíčko a vody samozřejmě od nás, takže nic moc nehrozilo a až na nějaký ten meloun neměl Honzík nic Italského. No nepočítám takovou slušnou lopatku spapaného písku na pláži ( a to jsme u něho stáli oba s manželem ) . Dětičky si krásně užily, vykoupaly se opálili jsme se všichni kromě  Honzíka, byl namazaný padesátkou . Nasbírali mušličky, najedli jsme se místní pizzi - no nádhera.

Chci tímto vším říct, že dovolená bez dětí by nestála, tedy pro mě, za nic . Všem doporučuji jet i s malými dětmi na dovolenou a i když se musíte dětem neustále podřizovat tak to stojí za to.

No a na konec cesta zpátky už probíhala v pohodě a dokonce jsme se byli podívat i s Honzíkem v galerii Ferrari a to je fakt nádhera a můžu to jen doporučit :-)))

Tak přeji všem příjemné cestování a seznam léků klidně dodám, kdyby měl někdo zájem :-))))  

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy