ADV TOP
ADV LEFT

Jako opravdu je to tak - oni nechodí... Pěšky. Skoro vůbec.

Nejsem žádný hypernadšený turista, ale chůze mi tu docela chybí. Taková ta obyčejná - jak jdete s dětmi do města pro rohlíky, procházkou krmit kačeny, cestou zpátky přes hřiště...

Byli jsme v losí oboře. Nádhera, spoustu zvířat, velmi krotkých, nebáli se. Asi jsou na projíždějící auta zvyklí. To jen mě pořád nedocházelo, že losi se prostě pozorují z bezpečí automobilu a v areálu jsou dohromady asi dvě parkoviště, kde můžete zastavit a dokonce i vystoupit (losi to asi vědí a nechodí tam?)

Místní sportovní centrum - každý druhý si přijede zasportovat. Takže sedne do auta, dojede k centru, tam chodí na pásu nebo dokola po takové dráze a pak zas jede autem zpátky. Ačkoli to z domu má dva bloky...

Všechno je tu přizpůsobené tomuto stylu života. Musím uznat, že třeba drop-off area před školou je promakaná věc, kterou po svém návratu a opětovném začátku taxikaření Véček do institucí a kroužků, nebudu patrně schopná pustit z hlavy. Představa, že bych jen přibrzdila, dítě vystoupilo, někdo milý by si ho převzal a já mohla se zbytkem pokračovat dál, je natolik lákavá, že by snad pro její prosazení stálo za to založit politickou stranu. :-)

Nebo třeba vyhrazená parkovací místa pro rodiny s dětmi a pro elektromobily. Jeden fešák se akorát dobíjel před botanickou zahradou (pokud byste se ocitli v St. Louis, vřele doporučuju!) Prostě zaparkuje, připojí, nabije, na místě zaplatí kartou a odjede... Musela jsem ho Vojtovi vyfotit :-)

Ale nedovedu si představit, že bych s dětmi jen tak nechodila za letních večerů městem na zmrzlinu, po cestě bychom neházeli do kašny mince a neprohlíželi si výlohu v knihkupectví. :-) I když, co by mi nakonec zbylo než se přizpůsobit. Ostatně stejně tady žádné uličky pro pěší nemají.

MHD je absolutní sci-fi. Jako o kolik historek a zážitků přicházejí, když nemají městské autobusy? :-)

A chvíli jsem se dneska v autě nechala unést představou, že by i u nás byla zavedena na semaforu blikající červená - když přijedete ke křižovatce a bliká červená, znamená to, že první jede ten, kdo ke křižovatce první dorazil... Všichni na sebe mávají a fakt to funguje. Až se mi skoro zastesklo po některých dopravních situacích u nás - třeba takový zip v zužujících se místech... ;-)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy