ADV TOP
ADV LEFT

Milé maminky,

nejsem sice laktační poradce, jsem dvojnásobná máma a zabývám se alternativní medicínou. V poslední době jsem měla několik případů maminek, kterým se především v období kolem třetího měsíce věku miminka (ale i později) snížila produkce mléka a byly z toho dost nešťastné. Takže pokud je toto i Váš problém, třeba Vám moje rada přijde vhod.

Důležité je, aby maminka byla v psychické pohodě, což není zrovna jednoduchá věc. Leží na ní péče o drobečka, neřídka i o druhé dítko, o domácnost, o manžele... prostě je toho až nad hlavu. Současně ji často přepadají nejrůznější strachy a obavy. V tomto případě mohou pomoci Bachovy květové esence.
Jsou vyrobeny z planě rostoucích nejedovatých rostlin a dokáží zharmonizovat psychiku člověka. Nejsou návykové, je možné je užívat i během těhotenství a kojení. Nevyžehlí sice za nás koš s prádlem, ani neuvaří, ale aspoň se kvůli tomu člověk nestresuje. ;-)

A teď k vlastnímu postupu zvýšení laktace.
Miminko je nutné přikládat k prsu velmi často, cca 10x za den a 2x v noci. Při jednom krmení vystřídat oba prsy, tím, kterým při jenom kojení končíme, při druhém začneme. Pokud dítko odmítá prostřídání, musíme z druhého prsu mlíčko odstříkat. Stejně tak v noci... když se samo nevzbudí na krmení, tak odstříkáme z obou prsů.

Současně s častým krmením a odstříkáváním užíváme homeopatický lék Ricinus communis C5. Stimuluje tělo ke zvýšení laktace. Užíváme 2-4 x denně 2 kuličky, vycumlat, před a po užití 15 min. nic nejíst, nepít, nečistit si zuby. Lék se vstřebává dutinou ústní, proto musí být přirozeně čistá. Když zpozorujeme, že máme mlíčka víc, lék POSTUPNĚ během několika dnů (užití 1x za den, pak obden) vysadíme. Délka užívání by neměla přesáhnout týden. Pak totiž může paradoxně nastat situace, že se díky němu opět laktace sníží. Maminky ovšem hlásí úspěchy většinou už kolem 3., 4. dne.

Samozřejmostí je i dostatečný přísun tekutin a pokud se Vám podaří předat většinu povinností ostatním členům domácnosti, jste na velmi dobré cestě.

Držím všem maminkám palečky!!!

Naja

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy