ADV TOP
ADV LEFT

Dnes se klade velký důraz na kojení. Málokterá máma ale zná temnou stránku kojení - laktační psychózu. Protože jsem ji zažila na vlastní kůži, ráda bych se s vámi podělila o tuto zkušenost.

Dodnes nechápu, proč se u mě laktační psychóza spustila. Těhotenství jsem měla až na drobné krvácení v 6. týdnu v pořádku a i porod probíhal vcelku rychle a bez komplikací. Potom jsem se vrhla na kojení a začaly drobné nepříjemnosti jako kvasinkové záněty, podrážděné koutky úst, střevní infekce, noční můry apod. Tři měsíce jsem strávila u babiček, které mě pořád přesvědčovaly, ať přestanu kojit. Potom jsem dva a půl měsíce byla se synkem sama a pak k tomu došlo.

Když mu bylo 5 měsíců, začala jsem přemýšlet o tom, jak ho začnu vychovávat. To by samo o sobě nevadilo, ale já přemýšlela 3 dny tak intenzivně, až mě z toho bolela hlava. Přitom jsem začala přemýšlet o tom, jak naši vychovávali mě. Vzpomněla jsem si na jeden rozhovor s bratrem před léty, kdy mi vysvětloval, že nás naši vychovávali špatně.

Byla jsem ale hrozně šťastná, jak mi kluk roste a jak můžu zasahovat do jeho vývoje.

Příští den, to byl pátek, jsem šla s kamarádem nakupovat do Ikey. Po těch třech dnech šťastného přemýšlení jsem byla unavená, jak po noční směně. V Ikee jsem ale řádila jak tajfun. Každá maličkost na všem, co mi přišlo pod ruku, mi přišla důležitá.

Večer jsem byla sama doma. Manžel měl 24hodinovou službu. Najednou jsem se cítila úplně vyčerpaná. Dala jsem malého spát a na radu kamarádky jsem si napustila vanu. Bylo mi tak zvláštně zle. Ve vaně jsem ve snaze ulevit si cákala vodou a volala "Mami, proč? Proč jsi mě špatně vychovala?" Dávala jsem to, že mi není dobře, za vinu matčině výchově.

Když vana nepomohla, volala jsem manželovi do práce a brečela mu do telefonu. Vůbec si nepamatuju, jestli syn v noci spal nebo plakal.

V sobotu ráno přišel manžel z práce a našel mě i synka unavené a zničené. Když jsem chtěla syna nakojit, ohýbal se mi v rukou do luku a křičel. Vysvětlila jsem si to tak, že včera v noci v té vaně jsem měla hysterický záchvat a že syn jej ode mě dostal.

Poslala jsem manžela ven s kočárkem a zůstala jsem v bytě sama. Jenomže jsem nebyla schopná jít spát. Místo toho jsem obvolávala linku bezpečí a všechny možné psychology.

Večer, když jsme měli jít spát, mě a synka manžel rozdělil. Syna uložil do ložnice a já jsem šla spát do obýváku. Opět jsem nebyla schopná usnout a místo spánku jsem si znovu promítala rozhovor se svým bratrem.Vymyslela jsem si, že bratr říkal, že v důsledku té špatné výchovy mám hraniční poruchu osobnosti a že hraničářky umírají mladé. Jelikož mi bylo špatně, napadlo mě, že umírám. A že syn po těch záchvatech hysterie umírá taky.

Představovala jsem si, jak nás manžel najde ráno mrtvé a umře taky. Manžel se mnou byl v obýváku a držel mě za ruku a marně mi opakoval, že neumírám. Byla jsem o svém umírání skálopevně přesvědčená. Řekla jsem manželovi, ať jde pryč, že to nebude hezký pohled, až umřu. Manžel se odebral k synkovi do pokoje. Za chvíli jsem na něj tiše zavolala. Manžel mě neslyšel, a tak se za mnou nevrátil a já jsem nabyla dojmu, že už malý umřel a manžel taky. Popadla jsem telefon, zavolala 155ku a řekla jim, ať přijedou, že se stala strašná věc.

 A oni přijeli a odvezli mě do blázince, kde jsem strávila 2 měsíce a kde mi zastavili kojení.

Milé maminky, pokud jste to dočetly až sem a zažily jste během kojení něco podobného (byly jste stejně mimo jako já), prosím přispějte svým příběhem buď na můj email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tady na Baby-café do diskuze Laktační psychóza pod tématem "Máme miminko".

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy