ADV TOP
ADV LEFT

...aneb díky Václave!


Jak se již na BC ví (nebo se bude vědět) - nejsem zdatná kojička. Nejstaršího Vojtu jsem kojila tři měsíce, pak ochutnal Sunar, pohrdl výživou od vlastní matky, zklidnil se a zakulatil ;-)

Valerii jsem kojila tři týdny a následujícíh několik měsíců jesm věnovala každodennímu boji o to, abych do ní dostala aspoň minimální dávku kojeneckého mléka mutnou k přežití. Valerie nejen, že přežila, ale - světe, div se! - ve svých čtyřech letech začala dokonce dobrovolně pít mléko kravské!!! :-)

Já se se svým "nekojením" vyrovnala, prostě to tak bylo, tak na co to řešit. 

Když jsem čekala Vaška, obhédl muž ceny umělých mlék, zhrozil se a začal nenápadně sondovat, jak že to s tím kojením teda myslím teď... Potřetí. Jasně, že to zkusím, říkala jsem mu nahlas. Ale při prvním náznaku problému jdu do lahve, myslela jsem si potichu.


Václav se narodil. Rozený prsomil. Nadaný savec. Nenastal žádný problém, žádný zádrhel (vstávání v noci po hodině nepočítáme, ano?). Vašek se dokonce dokázal z mého mléka dopracovat ke slušné váze (je největší ze svých sourozenců ve svém věku) a absolutní spokojenosti.

A mně to teda, přátelé, těší! Přijdu si skvělá, ohromná, jsem prostě kojící matka. Čtu si trápení maminek, co kojit nemohly, nebo se jim to nepovedlo a zamýšlím se nad tím, co udělaly špatně. Jak málo stačí, abych totálně zblbla, abych přešla na pomyslnou "druhou stranu" a skoro se dívala na nekojící skrz prsty...

Naštěstí mi zbytky mozku ještě slouží. Mám tři děti. Z nich jedno je prostě savec, zbylé dvě mají jiné podivuhodné kvality, ale mateřské mléko jim prostě nejelo (Valu), nebo nestačilo (Vojta).

Václav zcela sám si vydobyl to výhradní kojení. Může být na sebe pyšný. Ale je to prcek, tak to asi neví - proto jsem na něj pyšná já. A děkuju mu za ten pocit, že moje tělo dokáže krásně uživit dítě... Je opojný a užívám si ho. Konečně u mě nastala správná kombinace prso - dítě.

Chtěla jsem to napsat už dřív, ale nechtěla jsem to zakřiknout. :-) I absolutní kojobezvěrec jako jsem já, může kojit úplně bez problémů, narodí-li se mu ten správný savec... :-)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy