ADV TOP
ADV LEFT

Nedávno napsala Cifka moc hezký článek o šestinedělí. V té době jsem zrovna prožívala to svoje a při čtení příspěvků jsem se někdy musela stydět. Kolik jste toho zvládly!

Než se narodila moje první dcera, mamka mi nabízela, že mi přijede pomoct. Ale já hrdinka jsem odmítla, přece to zvládnu sama! Jenže pak jsem měla velké potíže s kojením a celé šestinedělí jen brečela. Nic jsem nezvládala a plně kojit se mi nepodařilo.

Podruhé už jsem nechtěla nic nechat náhodě. Hrozně moc jsem si přála kojit a tak jsem prosila mamku, aby tu byla se mnou. S nadsázkou jsem tvrdila, že já budu zalezlá s miminem v posteli a budu jen kojit a spát.

31.1. 2010 se narodila Julinka. Ačkoliv se brzy po porodu krásně přisála a i později jsem jí velmi často přikládala, žádné nalití prsou, o kterém všichni mluví, se nekonalo. Sebevědomí mi kleslo na bod mrazu. Přesto Julča přibrala a mohly jsme jít 4. den domů. Jenže malá u kojení hned usínala a moc toho nevypila, nestimulovala tvorbu mlíka a prsa byla prázdná. Stejná situace jako minule. Jak moc jsem s tím chtěla seknout a přestat se trápit. Připadala jsem si neschopná, neumím nakrmit svoje děti!! Ale stejně mi to nedalo, nechtěla jsem se vzdát bez boje.

Kontaktovala jsem výbornou laktační poradkyni. Doporučila miminko po usnutí u prsa odpojit, probudit otřením vlhkou žínkou a přiložit k druhému prsu, takto vystřídat několikrát, poté obě prsa několik minut odsávat, malou dokrmit odsátým MM nebo UM. Na její radu jsem si zapůjčila nemocniční odsávačku Medela Symphony, která je velmi šetrná k prsům a napodobuje sání miminka. Byla to děsná pakárna, nevylezla jsem z pyžama a celé dny jen kojila, odsávala, dokrmovala, chovala. A moje mamka se starala o starší dceru, vodila jí do školky a ze školky, chodila s ní do bazénu a na bruslení, vařila, žehlila, uklízela, chovala Julču, když jsem se potřebovala vyspat. A hlavně tu byla se mnou a nedovolila mi brečet. Neustále poslouchala moje řeči o kojení, jelikož já na nic jiného nemohla myslet.

Zpočátku jsme dokrmovaly po každém kojení, ale pak Juli moc rychle přibírala, tak jsme postupně příkrmy odbourávaly, na konci šestinedělí už to byl je jeden dokrm večer a jednoho dne se slečna rozhodla, že lahev nechce a od té doby jen kojíme.

Mamka nakonec v našem panelákovém 2+1 byla celé mé šestinedělí a bylo to super. I manžel to tu s tchýní přežil :-)

Maminko moc děkuju, bez Tebe bych to nezvládla, díky Tvé pomoci se mi splnil velký sen.

Biba + Marianka 4,5 r + Julinka 4 m

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy