ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 11 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1

Maty (8855 čtenářů, 30 komentářů) | 22. 12. 2010 20:30 | téma: Neplodnost

Už je to tady! Už je to tady! Už je to tady!!!!!

Přesně tohle skandování mě napadlo ráno v sedm hodin, když mě probudila nádherná zpráva od Katchika. Narodilo se další Profimiminko. Ale tohle miminko je velmi speciální - je totiž poslední snažilkovské. Dnešním dnem, narozením malého Maxmiliána, který si na svět trošilinku pospíšil, se uzavírá jedno období. Bylo dlouhé, plné nadějí, slz, planých poplachů, velkých radostí i strastí.... a přesto na něj budeme moc rády vzpomínat.

Číst dál: Profičky - Zázraky se dějí!!!

Hodnocení  

Zikii (24140 čtenářů, 87 komentářů) | 21. 5. 2009 22:05 | téma: Neplodnost

Ashermanův syndrom - sekundární amenorea (vynechání menstruace), neplodnost z důvodu nitroděložních srůstů po kyretáži, myomektomii či po poškození endometria.

Ve 29 letech se nám narodila zdravá holčička, asi 3 týdny po porodu jsem začala krvácet. Vyšetření prokázalo sraženinu v děloze, tento stav byl následně řešen kyretáží (výškrab děložní sliznice kyretou). Bohužel kyretáž byla udělána moc hluboko, tak že mi bylo  v podstatě odebráno až na miniaturní kousek veškeré endometrium (slizniční vrstva dělohy), které je nezbytné k uhnízdění oplodněného vajíčka. Projevilo se to tak, že ani po ukončení kojení se nedostavilo menstruační krvácení.

Číst dál: Ashermanův syndrom - důsledek kyretáže

Hodnocení  

Missorka (10336 čtenářů, 33 komentářů) | 20. 5. 2008 9:00 | téma: Neplodnost

Ahojky kafařky,

pokud jste někdy četly mé články, byly většinou veselé (aspoň doufám) a ze života. Dnešní článek bude sice také ze života, ale veselý už tak moc není ... Budu ráda, pokud si najdete malou chvilku na jeho přečtení, slibuji, že to bude krátké.

Číst dál: Darcovstvi.cz aneb víte, že také můžete pomoci?

Hodnocení  

Missorka (13209 čtenářů, 9 komentářů) | 6. 2. 2007 13:10 | téma: Neplodnost

Jednou z celkem častých příčin ženské neplodnosti je vytváření protilátek proti spermiím, méně často i proti vlastním vajíčkům či vaječníkům, nebo proti plodu.

Číst dál: Imunologická příčina neplodnosti

Hodnocení  

Missorka (12871 čtenářů, 1 komentářů) | 15. 1. 2007 13:00 | téma: Neplodnost

Príčinou ťažkostí spojených s počatím vytúženého bábätka môžu byť rôzne faktory. Preto, ak niekoľkomesačné snaženie neprinieslo výsledok, naše cesty poväčšine vedú do gynekologických ambulancií. U ženy je potrebné potvrdiť, že vaječníky pracujú normálne, dochádza k ovulácii a tak je splnený jeden z predpokladov úspechu. To lekári zvyčajne začnú vyšetrovať folikulometriou v kombinácii s vyšetrením hormonálnych hladín niekoľkokrát počas cyklu - tzv. hormonálnym profilom.

Číst dál: Hormonálny profil

Hodnocení  

Missorka (16893 čtenářů, 11 komentářů) | 4. 11. 2006 3:20 | téma: Neplodnost

Základní zkratky:

OPU - ovum pick up - získávání vajíček z vaječníků transvaginální punkcí

ICSI - intracytoplasmatická injekce spermie

AH - asistovaný hatching

PK - prodloužená kultivace

ET - embryotransfer

KET - kryoembryotransfer

CAR - centrum asistované reprodukce, klinika

Číst dál: IVF - In Vitro Fertilizace - mimotělní oplodnění, oplodnění ve zkumavce

Hodnocení  

Missorka (10620 čtenářů, 0 komentářů) | 3. 11. 2006 12:05 | téma: Neplodnost

Jednoduchá odpověď - v každém něco jiného.

Každé centrum má vlastní zaběhlý a pro ně osvědčený postup, který se liší i v jednotlivých pobočkách jedné společnosti. Nicméně jedno mají společné - první návštěva je víceméně informativní, navrhnou vám a vysvětlí možnosti vyšetření a léčby.

Číst dál: CAR - co čekat?

Hodnocení  

Maty (23218 čtenářů, 2 komentářů) | 31. 10. 2006 7:48 | téma: Neplodnost

Jedná se o vyšetření břišní dutiny pomocí speciálních nástrojů a pod kontrolou obrazovky - v těle máte současně s nástroji i malou kameru.

Toto miniinvazivní vyšetření se využívá k odhalení příčin bolesti v břišní oblasti, neplodnosti nebo vaječníkových cyst a nádorů, vyšetřuje se i průchodnost vejcovodů. Na laparoskopii Vás doporučí Váš gynekologický lékař nebo lékař ve specializovaném zařízení, např. CAR (centrum asistované reprodukce). 

Číst dál: Laparoskopie - použití v gynekologii

Hodnocení  

Missorka (15676 čtenářů, 1 komentářů) | 30. 10. 2006 11:20 | téma: Neplodnost

Folikulometrie je ultrazvuková metoda prokazující ovulaci.

Číst dál: Folikulometrie

Hodnocení  

Missorka (20400 čtenářů, 1 komentářů) | 30. 10. 2006 11:17 | téma: Neplodnost

Spermiogram (dále spg) - slovo, při jehož vyslovení vstávají mužům vlasy na hlavě a raději vyluxují celý byt, než aby se téhle procedury zúčastnili. Pokud se ale nechají drahou polovičkou přemluvit, většinou zjišťují, že jediné, čeho se mohou bát, je případný špatný výsledek, samotný odběr je vlastně úplná pohoda :-). Co to vlastně spg je? Jedná se o základní laboratorní vyšetření ejakulátu, které dokáže odhalit mužovu případnou neplodnost. Zatímco ženy musejí často podstupovat celou řadu nejrůznějších vyšetření, než se odhalí příčina jejich problémů, u mužů většinou stačí toto jediné.

Číst dál: Co je spermiogram?

Hodnocení  

Missorka (13622 čtenářů, 4 komentářů) | 30. 10. 2006 11:12 | téma: Neplodnost

Na začátku tohoto článku chci zdůraznit, že zde není popsaný ŽÁDNÝ ZÁVAZNÝ POSTUP. Jsou to sesbírané informace od holek, které mají/měly problémy otěhotnět. Každé tělo je jiné, potřebuje jinou diagnostiku a péči. Přesto uvádím postup vyšetření, se kterým se většina z nás setkala.

Číst dál: Postup lékaře při obtížích s otěhotněním

Hodnocení  
Celkem 11 článků (1 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/1
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy