ADV TOP
ADV LEFT

Jednoduchá odpověď - v každém něco jiného.

Každé centrum má vlastní zaběhlý a pro ně osvědčený postup, který se liší i v jednotlivých pobočkách jedné společnosti. Nicméně jedno mají společné - první návštěva je víceméně informativní, navrhnou vám a vysvětlí možnosti vyšetření a léčby.

Takže co čekat od první návštěvy:

Lékař se vás i partnera bude ptát na závažné nemoci, které jste prodělali vy, nebo vaše nejbližší rodina (myšleno rodiče, sourozenci, děti). Jedná se zejména o nemoci pohlavní (u vás), nemoci srdce, rakovinu, cukrovku, vysoký tlak, alergie, astma. U vás pak bude lékaře zajímat každé onemocnění, kvůli kterému berete dlouhodobě léky.

U žen zajímá lékaře také gynekologická anamnéza - kdy začala menstruace, jestli je pravidelná a jak často, časté gynekologické infekce, operace, potraty i umělé přerušení těhotenství (UPT) a porody.

Možná se lékař nezeptá, ale připomeňte se, pokud jste se v minulosti léčila s nepravidelnými cykly, nebo pokud pracujete v rizikovém prostředí - třeba s chemickými přípravky.

Dalším krokem je gynekologické klasické vyšetření včetně stěrů a vyšetření UZ.

Pokud jste na začátku cyklu, může lékař rovnou udělat odběry na hormonální profil. Tyto odběry se dělají nadvakrát, poprvé 2-4 DC a potom po ovulaci.

Většinou pak následuje rozhovor (nebo spíš monolog), kdy vám lékař sdělí, jaká další vyšetření vás očekávají.

Co dál:

Z mé zkušenosti (vlastní i zprostředkované) se CAR nespokojují s výsledky od obvodních gyndr. a většinu vyšetření dělají znovu.

U žen - vždy udělají hormonální profil, kdy zjistí, jestli jsou v pořádku hormony menstruačního cyklu, štítné žlázy a další, pokud má lékař podezření na problém, a folikulometrii ke zjištění, zda dochází k ovulaci.

U mužů - vždy spermiogram.

Další vyšetření jsou běžná, ovšem v různých centrech v různém pořadí a před některými třeba v určitých centrech raději začnou s léčbou naslepo.

"Nepovinná vyšetření"

Imunologie - protilátky proti spermiím, embryu, různým nemocem

Vyšetření cervikálního hlenu - přítomnost spermií v hlenu několik hodin po pohlavním styku, nepřítomnost svědčí pro "alergii" na ně

Laparoskopie (LPSK) - operace, při které se zjistí průchodnost vejcovodů, vzhled vaječníků (může se rovnou provést nějaký zákrok, je-li to třeba), přítomnost srůstů (po zánětech, operacích), přítomnost endometriosy

Hysterografie (HSG) - rentgenologické vyšetření průchodnosti vejcovodů a normálního tvaru dělohy

Hysteroskopie (HSK) - vyšetření v částečné narkose, které je obdobné jako HSG, ale může se rovnou provést malý zákrok, třeba protětí septa v děloze či odstranění malého polypu

Možnosti léčby:

Pokud váš problém není nutno řešit hned IVF, většina center vás nenutí, ale nabídne vám nejprve alternativní, méně drastickou léčbu.

Většinou se jedná o: stimulaci hormony k vyvolání ovulace, v menších dávkách než k IVF

IUI - inseminace, kdy se zavede sperma rovnou do dělohy

LPSK - kdy se provede odstranění problému

léky na léčbu imunitní reakce, hormonální nedostatečnosti (třeba u štítné žlázy)

vitamíny a podpůrné prostředky ke zlepšení množství a kvality spermií

zdenik

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy