ADV TOP
ADV LEFT

Těhotná! A hned na první pokus! To bylo radosti. Ani nevím jak dlouho jsem si vůbec neuvědomovala, co to všechno znamená! Ty dvě čárky na testu mi přišly magické! Přitahovaly mě a já na ně koukala snad každou minutu. Moje pocity se staly o to intenzivnější po prvním ultrazvuku. Mimi bylo tam, kde mělo být a já začala prozkoumávat, co to vlastně znamená být těhotná! Začala jsem jíst moře zeleniny, ovoce, prostě jíst co nejzdravěji.

V mém okolí nebyla žádná těhulka a tak jsem zašla na net. Diskuze se stejným datem porodu se teprve rozjížděla a já si to náležitě užívala. Další ultrazvuk, na kterém jsem viděla tlukot srdíčka, byl nepopsatelný! O pár dní později jsem si hověla doma s nachlazením. Prohlížela těhu stránky, procházela mimi věci a různé těhu oblečení, protože v 8tt mi začaly být kalhoty malinko těsné. Nebylo mi zle od žaludku, nemotala se mi hlava, jen jsem cítila napětí a lehkou bolest v prsou. Dle mojí mamči to máme v rodině - pohodové těhu.

Začal můj 9tt, týden poslední. Když jsem v neděli ráno zjistila že špiním, ani mě to nevyděsilo. Na fóru to nebylo nic zvláštního, ale v pondělí mi to stejně nedalo a já zašla k dr. Po pravdě ještě teď cítím jak mě odbyla. Srdeční akce je +/- (zřejmě nějaký přesný gynekologický termín), berte pilulky na udržení a uvidíme, když se plod udrží, tak se udrží. Vůbec jsem o tom neměla pochyby!! Nikdy jsem neslyšela o samovolném potratu! Ovšem večer už jsem se bát začala. Začly křeče, podobné stahům, které sílily. Za hodinu nato jsem na WC potratila. Ještě teď mi běhá mráz po zádech a vidím se, jak tam stojím a vlastně ani netuším, co dělat a po pravdě netuším ani, co se stalo.

Pak následovala pohotovost, kde mě přijali jakš takš vlídně na pozdní hodinu, v kterou jsem si dovolila přijet. Vyšetření doktorky, která podle mého předtím musela vyšetřovat skot, protože byla opravdu velmi velmi šetrná, když mě opakovaně vyšetřovala nejdříve rukou pak ultrazvukem, pak rukou& a když pronesla větu "vy ale hodně krvácíte" neubránila jsem se smíchu! Měla totiž postřeh. Přijali mě na pokoj, kde jsem měla štěstí opět na velmi vtipnou sestřičku, která mi řekla, že pokud budu hodně, ale opravdu hodně krvácet, tak mám zazvonit. U dveří se zastavila a povídá: "ale myslím jako hodně až z vás bude cákat krev". Bavila jsem se opravdu báječně!

Ráno už byla sestra naprosto v pohodě a od této chvíle jsem si nemohla na nic stěžovat! Poprvé mi nějaká sestra nabrala krev na 1. pokus! A když jsem pak dopoledne odešla na sál, byly tam také moc hodné sestry i doktorka! Po probuzení jsem měla dobrou náladu, dokonce se mi v narkóze zdál i sen! Pak jsem si chvíli poležela, umyla se , snědla jídlo a druhý den ráno mě pustili domů. Krvácela jsem jen málo a bála jsem se chodit na záchod. Byla to nepříjemné, ale bolest nebyla tak strašná. Až doma jsem si zpětně všechno probírala a poplakala. "Naše dítě". Mám ale skvělého přítele a okolí, všichni se mnou mluvili naprosto otevřeně a nesnažili se mě zbytečně chlácholit. Přiznám se, že smíření se sebou sama mi trvalo asi měsíc. A nevím jestli by to bylo tak, nebýt TPP (diskuse Těhotenství po potratu na emiminu)! Člověk musí vidět, že v tom není sám a velmi brzo jsem pochopila, že mnohé jiné holky zkouší život daleko víc.

Mám jednu nespornou výhodu a to, že jsem člověk od přírody extrovertní a všechno ze sebe vykecám. Všechnu bolest, ztrátu miminka a pocit neschopnosti a zklamání z toho, že jsem nebyla schopná donosit

Dnes už vím, že to, co se stalo, se stát muselo. Ať už mimi po nemoci bylo oslabené, nebo mělo nějakou vrozenou vadu.... Tak to mělo být a bylo! Budu se dál snažit o mimi i přesto, že od potratu mám rozhozenou imunitu a čas utíká a utíká. Ovšem co jiného na světě by po nás mělo zbýt než další generace. A i já se toho uzlíčku dočkám, stejně jako vy a ostatní, co ten svůj uzlíček i po hrozných nástrahách života mají a mít budou!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy