ADV TOP
ADV LEFT

Byla jsem asi v 7.tt a v pondělí se měla jít zaregistrovat jako těhule. V pátek večer jsem ale začala krvácet, docela silně a rudě, ale byla jsem mimo civilizaci a tak jela až v neděli ráno do nemocnice.

Doktor mě vyšetřil vnitřním UZV, to jsem začala krvácet ještě více a řekl, že mě přijme, že plod je malý, divný, děloha tvrdá, divná. Já jsem řekla, že přijmout ale nechci, že jsme si to dítě přáli, a snažila se z něj dostat nějaké jiné varianty než operativní zákrok. Nepřipustil nic. Jela jsem tedy domů pro věci, ve 14h měla nastoupit a v 15.00 na odsátí.

Doma už mi bylo špatně a tak jsem přijela dříve a asi ve dvě hodiny "TO" ze mě vypadlo do vložky na WC. Odnesla jsem to sestřičce na rozbor a šla za doktorem, že se mi ulevilo a že když už je to venku, tak na zákrok nepůjdu. Lékař mi řekl, že je to standartní postup i při samovolném potratu, že to musí vevnitř dočistit, jaké komplikace mi hrozí, zánět, nemožnost dalšího otěhotnění, v nejhorším případě smrt..., ale já na revers odešla, s tím, že to zkusím nechat na přírodě, jestli si s tím moje tělo poradí. Byla jsem tam za exota a personál byl okamžitě nepříjemný.

Ve čtvrtek ráno ze mě ještě vyšel malý kousek něčeho jako placenta a pak jsem téměř přestala krvácet. Přesto mi bylo pořád špatně, byla jsem slabá, unavená a motala se mi hlava. Ale fungovala jsem se svou 3-letou holčičkou jako by nic, nedalo se nic dělat, i když jsem se i tak snažila dost odpočívat. Úplně krvácet jsem přestala přesně za týden od potratu. Následující týden jsem šla na kontrolu ke svému gynekologovi, který se vrátil z dovolené. Prohmatal mi břicho, v oblasti ženské mě nic nějak výrazně nebolelo. Vnitřně mě vyšetřit nechtěl, aby do těla nezasahoval v šestinedělí.

K mému překvapení a velké úlevě mě za moji volbu odmítnutí zákroku pochválil, že by to udělal také tak, ale že si to mám nechat pro sebe, protože stejně to oficiálně nikomu nemůže ani poradit ani doporučit. A to je ono!!! Lékařská praxe je prostě taková a hotovo. Je to jak s nastřižením při porodu. Lékaři taky mají tendenci nastřihnout automaticky a u prvorodiček jakbysmet. I to jsem tehdy odmítla a zvládla vše jen s malým natržením, které se velmi rachle zahojilo. A to nejsem žádná "biopřírodní" žena, ale snažím se věřit své intuici a poslouchat svoje tělo. No a jak to teď dopadlo? Test na HCG (těhotenský hormon) jsem měla hned po 14 dnech negativní, takže teď už mám jistotu, že vše je v pořádku a moje děloha je čistá. Miminko můžeme zkusit opět po skončení menses.

Tímto bych chtěla říci, že ne vždy je nutné na slovo poslouchat lékaře, Vaše tělo a intuice Vám mnoho napoví...

S pozdravem Anička
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy