ADV TOP
ADV LEFT

Poprvé jsem byla těhotná v roce 2001 - po inseminaci. Bohužel jsem ale ve 21. týdnu potratila (taky dvojčátka) pro nedostatečnost čípku. Následovala pauza půl roku, a pak několik neúspěšných inseminací, 1xIVF, transfer zamražených embryí. Stále nic. Začali jsme to pomalu vzdávat. Zažádali jsme si i o adopci. V červnu 2004 následovala další IUI+DIPI... a zadařilo se. Dokonce se objevila srdíčka tři.

V 6.tt jsem začala špinit. Skončila jsem v nemocnici, kde jsem ležela vlastně až do porodu. Asi ve 13.tt jsem absolvovala redukci (tři mimča bych nedonosila), kolem 17.tt následovala preventivně cerkláž. Bohužel, ale asi už dost pozdě (muselo se čekat, až pan primář přijede z dovolené a schválí to...). Většinu té doby jsem měla přísný klid na lůžku. Asi 3x mě ale pustili domů na propustku.

Z jedné takové jsem se ale vrátila hned po několika hodinách s bolestmi břicha. Následovaly infuze na zastavení kontrakci. I tak se děti narodily hodně brzo, ve 26+5tt. Bylo velké štěstí, že mě ještě před tím stihli převézt do Brna na Obilňák, kde je neonatologická JIP. Původně mi "u nás" v nemocnici řekli, že je to jen preventivně. že si tam prostě jen poležím ještě nějaký ten pátek. Jaký byl můj šok, když mi paní doktorka na příjmu řekla, že jdeme rodit! Necítila jsem totiž žádné bolesti (prý to bylo tím, že jsem si na ně už po tolika týdnech a tolika kapačkách zvykla).

Rodila jsem klasicky. Byla to děsná rychlovka. Nejdříve Kubík (840g,33cm) a za 4 minuty Lucinka (800g,33cm). Hned je odvezli na JIP. S manželem jsme je viděli poprvé asi 5 hodin po porodu. Byl to hrozný šok. Takové malé, červené nic, ze kterého jde spousta hadiček. A to všechno dvakrát.

Lucinka, i když byla menší, to zvládala líp. Dřív ji mohli odpojit z dýchače, šla i o nějaký ten den dřív na oddělení. Kubík měl s dýcháním větší problémy. Odpojit se ho povedlo asi až na třetí pokus. Musel brát i inhalace s kortikoidy. Na oddělení oba dostali po 5 transfuzích. Oba mají za sebou 2x operaci očí pro retinopatii (mražení, laser). Pak jim ještě oběma zjistili na ultrazvuku dutinky (cystičky) na mozku. Nedokázali nám říct jaká bude prognóza jejich neurologického vývoje. Prý se uvidí až časem.

Skoro na den termínu porodu (po 3 měsících) pustili Kubíka. Lucinka tam byla asi o 14 dnů déle (kvůli nízké váze). Po propuštění nás čekal kolotoč různých vyšetřní a pravidelných kontrol. Cvičili jsme Vojtu, chodili na rehabilitaci. Byli jsme v evidenci rizikové neonatologické a neurologické poradny. Pravidelně jezdíme na oční. Teď už je dětem 2 a ¼ roku. Všechno postupně krásně dohánějí. Jsou drobnější než jejich vrstevníci (Kuba 10kg, Lucinka 11,6kg). Z evidence neurologické poradny nás už vyřadili - děti jsou v pořádku. Na RHB už taky nemusíme. Teď už zbývá jen to oční.. Kubovi ujíždí jedno oko (na jedno vidí hůř do dálky, na druhé hůř do blízka). Nosí brýlečky. Lucinka zatím žádnou korekci nepotřebuje, možná až časem. Strašili nás, že děti budou často nemocné. Měli ale jen párkrát nějakou tu rýmu. Lucinka z ní měla zánět středního ucha a brala ATB. Jinak ale dobrý!

Naše děti mají obrovské štěstí. Když si vzpomenu na jejich prognózy, ještě teď mě mrazí. Naštěstí se ale nevyplnily!!! Jsou to dva malí rošťáci, kteří se mají čile k světu.

Alice

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy