ADV TOP
ADV LEFT

Už je to více než dva a půl roku, co znám Baby-cafe a co se nám narodila Evička. Tak mě napadá, že možná i právě proto se tak brzy narodila, abych poznala tu spoustu skvělých lidiček, to území pohody, klidu a bezpečí. Přesně tak se mezi nimi totiž cítím. Věřím, že ne každý má stejné zkušenosti, možná se někdo ocitl zrovna v nesprávnou chvilku na, pro něho, nesprávném místě. Já měla tenkrát štěstí a mnohokrát za to děkuji, protože to velmi ovlivnilo můj další život v tom pozitivním slova smyslu.

Když se Evička tenkrát tak brzy narodila a my kolem sebe cítili tragické pohledy nebo neustálé zlehčování, nezájem bylo to pro nás ještě těžší. Naše holčička ležela v inkubátoru, sama a my se ocitli ve zcela nové nezáviděnihodné situaci. Místo těšení se na miminko, které se mělo narodit za čtyři měsíce tady najednou bylo a s ním přišla nejistota, zda vůbec přežije a když přežije, zda bude vůbec "fajn". Místo radosti z nového tvorečka přišly obavy o něho, o nás... přišly pocity viny, proč zrovna my, zavinila jsem to snad něčím? měla jsem udělat něco jinak?... Napadalo mě, že by bylo lepší, kdyby to nezvládla a my mohli začít znovu. Strašně jsem se za ty myšlenky styděla, co to jsem za matku, že mě takové věci napadají a byla jsem z toho ještě víc zmatená, slabá a to jsme v tu chvíli já ani moje holčička vůbec nepotřebovaly. Teď už vím, že jsem se chovala a myslela zcela normálně, tak jako myslí člověk, který se ocitne v těžké životní situaci a předčasné narození miminka právě takovou situací je. A právě proto, že si stále moc dobře pamatuji, jak to období bylo těžké, jak jsem se cítila sama, vyčerpaná, jak se snažila dělat všechno co nejlíp pro své miminko, potýkala se s pocity viny, strachem a přitom musela čelit dalším ne zrovna příjemným situacím ze strany lidí, které jsem pokládala za blízké, právě proto jsem se rozhodla, že chci aspoň trošičku ulehčit dalším maminkám, kterým se narodí miminko předčasně, které se ocitnou na začátku toho dlouhého bláznivého kolotoče a které chtějí pro své miminko udělat maximum. Chci, aby věděly, že ony jsou pro své miminko nejdůležitější a i když se jim miminko narodilo tak brzy, nemohou za to a mají právo si ho užívat jak nejvíc to jde.

Když se Evička tenkrát tak brzy narodila našla jsem obrovskou pomoc na serveru, který v té době neměl ještě ani dva měsíce, na diskusi Předčasně narozené miminko, kterou založila Medicka pro svou kamaradku Ladku a jeji Adelku (28tt). Diskuse nezůstala bez odezvy a přispívaly tam nejenom maminky s podobnou zkušeností, ať už vlastní nebo z doslechu, ale i ostatní. Cítila jsem tam obrovskou dávku sounáležitosti. Stále si budu pamatovat holky s nicky Danny, Ladka, Miselline, Blanci, Lennys, Evikp, Renatas, Potvurka, Brody, Leny123... a další, byly jste mi obrovskou oporou. Od té doby uběhl už nějaký čas, narodila se předčasně spousta dalších miminek, která se nejdříve přemístila z maminčiných bříšek do náhradních - inkubátorů (pokojíčků, jak jim říká Evička) a následně do maminčiných náručí, spousta z nich již utekla i z těchto náručí po svých, ale stále se do nich budou rády vracet. A já věřím, že se nám podařilo maminkám, které za námi na diskusi přišly, ať už napsat své emoce, trápení nebo jen si počíst, aspoň trošku ulehčit jejich nelehkou životní situaci.

A protože nám už nestačilo znát se pouze virtuálně, sešli jsme se v sobotu 23.5.2009 i reálně u nás doma. A mně bylo mezi vámi dobře i mimo ten virtuální svět. Všechny děti jsou moc šikovné a je vidět, že mají ty nejlepší rodiče na světě.

Markétka (34tt) s mámou

Luky (29tt) s mámou

Kiki (29tt)

Kamilek (26tt) s tátou

naše Evička (24tt)

a tady jsme všichni.

I díky tomu, že jsem objevila Baby-cafe v pravou chvíli, necítím už žádné negativní pocity k mému nevirtuálnímu okolí pro jejich neempatii. Chápu, že se těžko hledá pochopení pro věci, které člověk nezažil, že je jednodušší a příjemnější žít bez problémů, třeba tím, že si je člověk nepřipouští, nechce je vidět.

Děkuji odborníkům i za lidský přístup...
Děkuji manželovi, že je schopný toho pro mě i sebe tolik udělat...
Děkuji svým starším dětem, že mi nastavují tak úžasné zrcadlo...
Děkuji Missorce, že se rozhodla pro Baby-cafe v ten správný čas...
Děkuji holkám, že zrovna na BC mají tu správnou dávku empatie...
Děkuji Evičce, že mi dávala ty správné signály, abych ji mohla pomáhat co nejvíc...
Děkuji sama sobě a TOMU "mezi nebem a zemí", že jsem v této životní zkoušce dokázala obstát...
Děkuji, že se Evička narodila tak brzy a já jsem díky tomu bohatší...
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy