ADV TOP
ADV LEFT
Celkem 46 článků (3 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/3

Inkognito (8366 čtenářů, 49 komentářů) | 21. 10. 2015 23:15 | téma: Přírodo, něco je jinak

…. přesně před tou dobou se nám narodila dcera, taková normální malá panenka, ze které byli všichni poprdění, protože na dotazy, jestli to bude zase kluk, jsem odpovídala: „Hlavně ať je zdravé, holka by byla bonus.“ Po třech klucích přibyla do domácnosti květinka, o které jsem první dny mluvila v mužském rodě, jak jsem si nemohla na tu změnu zvyknout.

Po zkušenostech se staršími dětmi mi to přání zdraví bylo důležitým, nejdůležitějším, žádným klišé. Přesto jí nebylo až tak přáno a nese si do života břemeno, a že je pro holku sakra těžké.

První měsíc jejího života jste mi na BC byly oporou v této diskuzi.

Číst dál: Uběhlo 2,5 roku....

Hodnocení  

Fazole (9151 čtenářů, 37 komentářů) | 21. 5. 2015 20:46 | téma: Přírodo, něco je jinak

Do supermarketu bych radši nechodila. Proč? Kontroly poslední dobou ukazují, že s medem zlatavý produkt na regále nemá mnoho společného a platit za ovoněné sirupy se mi nechce. Po prostudování složení se dozvíte, že med pochází z EU a zemí mimo EU. Přeloženo to znamená zhruba toto: med z Ukrajiny se smíchal s medy z Latinské Ameriky, Číny… a kdyby jen to. S velkou pravděpodobností také s kukuřičným, obilným nebo bramborovým sirupem. Když to výrobci udělají dovedně, ani akreditované laboratoře jim nic nedokáží. Původ medu jde sice zjistit podle obsahu exotických pylových zrn, ale existují už i technologie, jež umí pylová zrna z medu odstranit.

Číst dál: Kam pro med?

Hodnocení  

Koczek (9383 čtenářů, 18 komentářů) | 21. 8. 2013 21:30 | téma: Přírodo, něco je jinak

Růženka mluví, tím svým roztomilým způsobem. Dysfatiček prostě má to svoje chápání řeči a symbolů. Není třeba radno Růžence nepořádek v čemkoli. Růženka taky ráda nazývá věci tak, jak je vidí.

Růženka mívala překrásné husté vlásky, vypadala trochu jako špatně udržovanej kokršpaněl. Můj bývalý manžel jí tedy oslovoval "kokřice" případně "malý přítel kokřice". Růženka to pochopila tak, že se jí ten pán představuje. Ona přece není kokřice. Takže kokřice je ten pán. Od té doby zdraví Růženka mého bývalého manžela "Ahoj kokšice". Ex to dobře snáší, má děti a psy rád. Nedávno jsme šli s Růženkou po sídlišti na hřiště. Proti nám pitbul, teda asi pitbul, zkrátka ten pes se zkoseným čumákem. Celej bílej. Byl na vodítku a vypadal dobromyslně, tak jsem se nebála. Mám psy ráda.

Číst dál: Kokřice na kole a koza mezi paneláky

Hodnocení  

Zakovka1 (11753 čtenářů, 11 komentářů) | 19. 7. 2013 22:50 | téma: Přírodo, něco je jinak

Dobrý den,

chtěla jsem napsat, jak to s námi vypadá. Přiznám se, že dneska je mi z toho všeho smutno. Je to přesně 9 měsíců od chvíle, kdy jsem s obrovskou nadějí šla do Motola, pamatuju si to jako dneska, jak jsme tam nastupovali, jak jsem byla vyjukaná, Vojta se bál, ale tenkrát jsem si myslela, jak naivně..., že budeme odcházet s tím, že nám řeknou co mu je, naordinujou léčbu a bude to dobrý. Myslela jsem si, že to všechno končí, teprve teď vidím, jak naivní jsem byla.

Číst dál: Vojta další pokračování - sami vzácní, spolu silní

Hodnocení  

Bajunka28 (9347 čtenářů, 9 komentářů) | 22. 10. 2012 22:50 | téma: Přírodo, něco je jinak

Ahoj holky,

už dlouho jsem tu nebyla, muj synek, manzel a prace me pohltily natolik, ze uz nebyl cas ke straveni u PC... jak se to vezme. Na jednu stranu je to super, protoze sedet vecne doma, jak bylo na materske, bylo chvilemi pro me uz silene. Ale na druhou stranu jsem ztratila i dost kontaktu na zname a kamaradky pres PC.

Problem se tyka naseho synka. S manzelem se mame moc radi, po osmi letech jsme se konecne vzali, vse uz bylo zalite sluncem a par dni po svatbe to zacalo. Davidek chodil prvnim rokem do skolky, pani ucitelky ma bajecne a velmi nam pomahaji. Ale zacly se kolem nas dit takove divne neshody. Prvne mi az kolem dubna pani uklizecka (zname se dost z obchodu) zacla rikat, jak je jedna z ucitelek je zasedla na naseho synka. Tak jsem doma s manzelem situaci probirala a rekli jsme si, ze si to uklizecka zle vylozila. Ano skutecne doslo k nedorozumeni. Zacli jsme se ve skolce vic ptat a pomalu jsme prichazeli na novy problem.

Číst dál: Podezření na Aspergeruv syndrom aneb šestý smysl maminek

Hodnocení  

Missorka (14279 čtenářů, 25 komentářů) | 29. 8. 2012 23:00 | téma: Přírodo, něco je jinak

Dostala jsem mail a odkaz na video... Svět je malý, tak sdílím tam, kde jsem doma a držím palce!!!

Číst dál: Co je Vojtovi?

Hodnocení  

Salvea (13069 čtenářů, 6 komentářů) | 13. 2. 2012 7:30 | téma: Přírodo, něco je jinak

Těhotentsvi jsem si skvěle užívala, čekali jsme naše vysněná dvojčátka - chlapečky. Vše probíhalo téměř ukázkově až do 32. týdne těhotenství, kdy se na srdíčku jednoho z chlapečků objevilo několik nezhoubných nádorů tzv. rhabdomyomů. Jak jsem se dozvěděla od lékaře, toto může být pouze náhodný výskyt a rhabdomyomy časem vymizí, a nebo se může jednat o vzácně onemocnění tuberózní skleróza.

Číst dál: O životě s tuberózní sklerózou

Hodnocení  

Zafu (14066 čtenářů, 48 komentářů) | 18. 1. 2012 12:00 | téma: Přírodo, něco je jinak

15.1. Dneska to jsou dva měsíce, co se narodil náš krásný chlapeček Daniel. A zároveň jsou to dva měsíce které strávil v nemocnici.

Číst dál: Daneček

Hodnocení  

(7931 čtenářů, 2 komentářů) | 3. 11. 2011 16:20 | téma: Přírodo, něco je jinak

Už jste někdy slyšeli výraz SLANÉ DĚTI?

Cystická fibróza narušuje funkci potních žláz a způsobuje vyšší koncentraci solí v potu. Základní diagnostikou je tzv. potní test. Nemocní mají až pětkrát slanější pot.

Cystická fibróza je dědičně získané nevyléčitelné onemocnění. Vážně postihuje trávicí a dýchací systém. Charakteristická je tvorba abnormálně hustého hlenu, který zůstává v dýchacích cestách. Nemocní nemohou z plic odkašlávat hlen, ve kterém se množí bakterie a  způsobují trvalý zánět. Slinivka břišní nemůže uvolňovat enzymy nutné k trávení. Cystickou fibrózu provázejí i další komplikace diabetes, cirhóza jater, osteoporóza, neplodnost u mužů atd. Polovina nemocných se dnes dožívá málo přes třicet let.

Číst dál: Pozdní sběr pro SLANÉ DĚTI

Hodnocení  

Hanka72 (9169 čtenářů, 9 komentářů) | 10. 3. 2011 14:45 | téma: Přírodo, něco je jinak

Milé maminky, také jsem maminkou maminkou tří dcer, z nichž ta nejmladší, Karlička, se narodila s kompletním obličejovým rozštěpem. Možná, že jste její příběh četly v deníčku, který jsem o ní psala v Příbězích pro vrbu. Rozštěpové vady nepatří do kategorie těch, kterých bychom se při plánování početí dítěte nějak moc obávali. Zpravidla o nich mnoho nevíme až do chvíle, než se dotknou přímo naší rodiny. Ve chvíli, kdy se rodiče dozvídají o tom, že jejich dítě má obličejový rozštěp, a zejména pokud se to dozvídají ještě v těhotenství, setkají se pravděpodobně se dvěma názorovými extrémy. Jeden říká, že je to jenom drobná kosmetická vada, druhý extrém přijde v podobě možného řešení problému přerušením těhotenství v důsledku zjištěné VVV plodu.

Číst dál: OS za novým úsměvem klientů a přátel rozštěpového centra při FNKV Praha

Hodnocení  

Janicka (8355 čtenářů, 7 komentářů) | 9. 11. 2010 8:00 | téma: Přírodo, něco je jinak

"Kdybys o někom věděla," napsal mi dnes kolega přes ICQ a poslal mi odkaz. Když mi něco podobného posílal posledně, podařilo se mu přemluvit snad půlku firmy k tomu, aby se přidali ke sbírce na pomoc holce, kterou ani nikdy neviděl. Pustil se do toho s vervou a na výsledek jsme zírali s potěšeným překvapením. Tentokrát mi ale docela zatrnulo. Mirek mi poslal odkaz na avízo o sbírce na léčbu svého syna Ríši.

Ríšu postupně potkaly dětská mozková obrna, autismus a teď, když je mu pět, se přidala ještě myoklonická epilepsie. "Ríša měl půl roku téměř neustále myoklonické epileptické záchvaty. Je na trojkombinaci léků, přesto je nyní jeho epilepsie farmakorezistentní. Epileptické záchvaty se po změně léků uklidní jen na krátkou dobu a vrací se zpět. Bohužel záchvaty ničí u syna dříve nabyté dovednosti. Zhoršila se jeho chůze, motorika ruky i řeč. Nyní je měsíc bez záchvatů, ale my nechceme jen nečinně čekat, až se záchvaty opět vrátí. Hledáme různé cesty, jak synovi pomoci. Chtěli bychom prostřednictvím sbírky získat finanční prostředky na léčbu u MUDr. Evy Augustinové v Egyptě. Tato slovenská lékařka tam působí už více než dvacet let. Její holistická a alternativní léčba není hrazena zdravotní pojišťovnou," přečetla jsem si v článku, který napsala Jana-Žlababa, Ríšova máma.

A tak jsem slíbila, že to dám dál. To kdybyste o někom věděli:
http://postizenedeti.cz/content/sbirka-pro-risu

Číst dál: Sbírka pro Ríšu

Hodnocení  

Janina.s (11185 čtenářů, 19 komentářů) | 29. 8. 2010 22:55 | téma: Přírodo, něco je jinak

Dnes budu psát o tom, jak to u nás doma chodí a také o někom, koho též hodně ovlivňuje žít v rodině s EBD.

O někom, o kom moc nepíši, i když je také velice moc statečný, šikovný a nemá to u nás doma zrovna jednoduché. A ten život má jiný, než by měl kdyby...

Budu psát i o našem druhém štěstí o Marečkovi.

Hodně z vás vědělo, že toužíme, aby Makulka měla sourozence. Cesta za ním nebyla zrovna jednoduchá. Byla plná překážek a strachu.

Číst dál: Novinky od Makulky VIII - naše štěstíčka

Hodnocení  

Cucaracha (11118 čtenářů, 13 komentářů) | 21. 8. 2010 23:20 | téma: Přírodo, něco je jinak

Naší Danielce je už 5 roků a 7 měsíců a nějaký ten den.
Narodila se nám na Nový rok 2005. Nikdo nečekal, že se to povede a bude první miminko v našem městě toho roku.
Měla jsem takřka bezproblémové těhotenství a i porod proběhl docela hladce (to nejhorší jak mi sdělila sestra na příjmu jsem si prý odbyla doma - přitom my měli návštěvu od odpoledne až do večera - než odjela moje maminka). Po jejím odjezdu už jsem jaksi cítila, že se porod nejspíš chystá... tak jsem se osprchovala, manžel dobalil tašku do porodnice a já během oblékání a sledování zpráv v televizi měřila kontrakce. Do porodnice jsme přijeli asi po 20. hod a jaké bylo mé překvapení, když mi sestra řekla, že miminko se narodí ještě do půlnoci a tudíž bude první...

Číst dál: Náš život s kochleárním implantátem

Hodnocení  

Kocacko (11392 čtenářů, 18 komentářů) | 22. 5. 2010 17:00 | téma: Přírodo, něco je jinak

Mám postižené dítě.

Vyslovit nebo napsat tuto větu mi trvalo 3 dlouhé roky. Můj malý princ ve 3 letech a 5 měsících nechodí, neleze, nemluví. Umí se posadit. Je moc šikovný.

Tento článek neměl být o mých nářcích a stížnostech jak máme život složitý a jak je to těžké. Je to zatraceně těžké. Nic nepomáhají slova útěchy On z toho vyroste (Maty nemá stanovenou diagnózu) ani No, mohlo to být horší (Ano, mohlo. V mém světě se objevují slova jako degenerativní a nevratný.), ani soustrastné pohledy kolemjdoucích nad golfkami, ve kterých spokojeně sedí tříleté dítě vypadající na pět.

Číst dál: Pohled do duše Matýskovy matky

Hodnocení  

Zuzka84 (12289 čtenářů, 18 komentářů) | 31. 1. 2010 21:35 | téma: Přírodo, něco je jinak

Tento článek je tak trochu poděkováním BéCéčku neb kdybych tady kdysi nezaložila jednu diskusi, kdoví jak by to s námi bylo ... :-) , zároveň jím chci poukázat na to, že tato nemoc vůbec existuje, protože pokud jsou nějaké problémy, vím z vlastní zkušenosti, že ani lékaři nepomyslí na tuto možnost.

Číst dál: PCD - syndrom nepohyblivých řasinek

Hodnocení  

Drnka (9879 čtenářů, 7 komentářů) | 24. 1. 2010 15:00 | téma: Přírodo, něco je jinak

Chtěla bych se s vámi podělit o příběh, který je příběhem našeho života..rozhodně si nechci stěžovat, ale moc bych si přála pomoci i ostatním rodičům, které mají doma nemocné dítě, a stále tápou a nevědí, jak dál...i my jsme na tom byli podobně...nebo třeba jen tak..poznat, že na světě jsou důležitější věci, než to, že pozítří bude pršet..:-))

Číst dál: My a naše Lilianka...

Hodnocení  

Diny (22827 čtenářů, 238 komentářů) | 13. 8. 2009 8:55 | téma: Přírodo, něco je jinak

... mámo táto, už je tu!! 

První básnička Klárky, kterou uměla říct asi před rokem. 

První básnička, kterou se Kája snaží říct už teď a to mu je 18 měsíců (zatím zvládne: auto jede důdů táto Smějící)

Akorát, že to naše už skoro nejede;)

Číst dál: Všechno je jinak IX. - Auto jede tůtůtů :)

Hodnocení  

Arka (10902 čtenářů, 17 komentářů) | 23. 7. 2009 23:55 | téma: Přírodo, něco je jinak

Před rokem jsem psala na BC deníček o našem trápení s manželovým onemocněním. Je to neuvěřitelné, ale sešel se rok s rokem a nás čekaly podrobné kontrolní testy po odoperovaném nádoru pravé nadledviny.

Číst dál: Po roce od operace nádoru

Hodnocení  

Diny (10359 čtenářů, 36 komentářů) | 1. 7. 2009 0:05 | téma: Přírodo, něco je jinak

18. června se z našeho batolátka (jak příznačné ;) ) stala slečna :)

V ten den slavila Klárka své třetí narozeniny. Tedy - velká oslava proběhla teprve minulý víkend, ale toho osmnáctého mi před očima letěla noc před třemi lety, noc plná těšení, bolesti, radosti, nadějí ...

Svůj největší dárek dostala Klárka už v dubnu. Vy víte - byli jste to vy, kdo jí ho pořídil :) Někdo kousek podložky, na které sedí, někdo kus vodícího panelu, někdo celé pravé přední kolečko... a tak bych mohla pokračovat a skoro nikdy neskončit.

Číst dál: Všechno je jinak VIII. - Slavíme třetí narozeniny :)

Hodnocení  

Diny (13577 čtenářů, 107 komentářů) | 14. 4. 2009 22:30 | téma: Přírodo, něco je jinak

Třetí narozeniny Klárky jsou skoro v nedohlednu - noooo, dva měsíce a kousek nás ještě dělí :)

A přesto ten největší dárek už máme!!!!!

Díky vám!!!

Číst dál: Všechno je jinak VII. - Máme električák DOMA !!!!! :)

Hodnocení  
Celkem 46 článků (3 stránek, 20 článků na stránku)
Stránka 1/3
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy