ADV TOP
ADV LEFT

Možná máte doma taky prcka, dítě, které ve svých třech letech vypadá na dva, ale rozumu má až za roh. Je to legrace a ve spoustě chvil vypadá váš prcek jako génius nebo přinejmenším jako rozumbrada. Možná, stejně jako já nad jeho výškou mávnete rukou, vždyť i my - jeho rodiče nejsme čahouni... Tak přesně tak, jsme vždycky pociťovala spíš výhody malého vzrůstu naší Violky, vždyť i to jméno dáva tušit něco o křehké kytičce. Kolem třetích narozenin, ale nastoupila do školky a začal kolotoč otázek. "Mami, že nejsem malá?" (je o hlavu menší než nejmenší děti ve třídě), "Mami, že rostu?" (No jo, jasně, že roste, ale 87 cm ve třech letech, no nevím). A do toho dobré rady našich babiček o tom, že ta holka nic nejí. Ach jo.

Kolem začátku roku začíná červíček hlodat, je to normální? Vždyť nás odmítají i v dětském koutku v Ikea a horko těžko se mi vysvětluje, že musí naše princezna mít alespoň 95 cm, to zvládneme tak v pěti letech. Už si i já všímám, že když chce někdo naší Violku přivést do varu, stačí málo: "A ty stejně nerosteš..." Vodopád slz a velké utěšování, že může být přeci šikovná, i když je malá.

Jdeme k naší dětské doktorce, stanovisko je jasné, roste sice pomalu, ale nezastavila se. Takže matko neplaš! Zpovídám babičku, manžel nastoupil do první třídy taky prťavý a horetní váha 16 ti kil ve mně jenom probouzí další vlnu otázek, jak vůbec mohl tu tašku do školy nosit na svých zádech? Zase tápu, koukám na net, probíhám pár diskusí, vžycky holky vyděšenou tazatelku uklidňují, že i oni mají doma prcka a jsou na rozdíl od nás - plašanů v pohodě. Až jsme zabrousila na stránky www.růstovýhormon.cz. Všimla jsme si, že je tam poradna lékaře, napadlo mně jenom, no jéje. To pan doktor v rámci propagace bude růstový hormon doporučovat všem. Projdu pár dotazů a odpovědí a většinou doktor nejisté rodiče uklidní. Hurá! Tak budeme mít od odborníka posvěcené, že naše malé šídlo je sice malé, ale plus mínus v normě. Rychlý dotaz, vypisuji váhy, míry, gestační týden porodu, za dva týdny mám odpověď.

Vaše dcera se narodila jako velmi malá vzhledem ke gestačnímu týdnu, spadá do skupiny dětí se syndromem SGA (small for the gestational age), její růstové zaostávání pokračuje i nadále. Určitě navštivte endokrinologa.

A to je náš závěr, jsme už po návštěvě ENDOKRINO, SGA je potvrzeno a od prosince budeme každý den podávat růstový hormon. Bohužel injekčně, ale aplikační pérka, jsou prý hodně šetrná. Trochu se nám zkomplikuje život, například vůbec nevím, jak budeme jezdit k babičce, když máme mít hormon v ledničce. To jsou ale detaily, se kterými si poradíme, vždyť na vychytávání detailů máme dost času, podávání hormonu se ukončuje až v dospělosti.

Hlavně holky, jestli někdo řešíte podobné otázky jako my před pár měsíci, určitě se poptejte na zmíněných webovkách, pediatři totiž nemusí vždy pomoci. SGA se léčí až od roku 2003 a to je poměrně krátká doba.

Mějte se hezky a přeju všem prckům i těm větším zdar :o))

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy