ADV TOP
ADV LEFT

Už témeř měsíc pracuji... na tom není nic divného, to já vím :-) Ale chtěla bych se s vámi podělit o pocity z povolání asistentky pedagoga na základní škole. Můj "svěřenec" (budu mu říkat A.) je desetiletý klučina, který má v důsledku předčasného narození DMO. Jeho postižení je naštěstí "jen" fyzické, mentálně je na stejné úrovni jako kterýkoliv jeho vrstevník. S pomocí či o berlích udělá dost kroků, s oporou se postaví... Je to veselý a snaživý chlapec, v kolektivu oblíbený. Musím říct, že jsem si ho oblíbila i já a to velice rychle :-)

Tak a ted už k mé pracovní náplni. Před osmou přiváží maminka A. do třídy, kde ho přebírám. Pak jsem s ním celou dobu ve vyučování (jeho jemná motorika není dobrá, píše pomalu, ale umí to, takže delší zápisy dělám já, kratší si píše sám, v matematice mu příklady píšu a on pak počítá samostatně), o přestávce se mu věnují spolužáci, já mám buď dozor na chodbě nebo mi pauza uteče stejně jako ostatním učitelkám v takovém tom běžném cvrkotu... neběhej, máš nachystané věci na hodinu?, kde máš papuče? apod. :-)))

A. je opravdu chytrý, je vidět, že ho učení baví a na svých samých jedničkách si zakládá :-) Jedinou dvojku v žákovské dostal v den, kdy jsem nastoupila :-)))) A. je osvobozen od TV, ale v těchto hodinách mám pro něj připraveny "disciplíny" (chůze o berlích na čas, házení, chytání míčku, skládání pěnových puzzlí na čas apod), které se zapisují ve třídě na výsledkovou listinu. Ostatní děti reagují skvěle, povzbuzují ho a fandí mu. Taky hrajeme pexeso a jiné hry, rozvíjející jemnou motoriku. Kromě A. je ve třídě ještě jeden chlapec s dysgrafií, většinou vše zvládá sám, ale sedí vedle a mým úkolem je na něj "dohlídnout" a pomoci, když je potřeba.

Po vyučování mám jednou týdně dozor v jídelně (opravdu mňamka :-)))) a podle potřeby sem tam supluju v družině. Tam jsem jako doma, to je práce, ve které se vyznám :-) Takže suma sumárum, moc mě to baví, jsem ve školství, což je moje parketa, a ještě mám pocit potřebnosti a užitečnosti. Konkrétně u A. je totiž integrace do "normální" ZŠ to nejlepší, co může být. On si to zaslouží.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy