ADV TOP
ADV LEFT

Za chviličku už na dveře zaklepe Nový rok. Tak nějak se nemůžu dočkat. Nevím proč věřím, že bude lepší, než ten letošní. 

Ta osmička na konci mám takový pocit, že nepřinesla moc štěstí, tak nějak všeobecně. Ale&sotva tuhle větu napíšu, tak cítím výčitky, protože - nestalo se nám přece jen to špatné ... je vidět, že jsem asi zaslepená, a asi i hloupá. 

Začnu lednem - to byl měsíc tak nějak čekací, termín porodu se blížil, minul a zmizel ;) Čekala jsem své čtvrté miminko. Leden jsem probatolila, necítila jsem už kyčle a vrátilo se mi pálení žáhy. Zuzce je 14. let, strašně to uteklo... To je tak všechno, na co si vzpomenu. Lednu můžu tak nějak za celek dát neutrál ;)

Únor - narodil se nám Námořníček. Nádherný chlapeček, který nám zatím po deset měsíců dává strašně moc - je to smíšek, rošťák, šikulka, je to naše štěstí, naše nečekané a velké štěstí  :-) Únoru dávám jednoznačně velké plus :-)

Březen - šestinedělí končí, začíná jaro. U dětské doktorky se rozhoduje o hospitalizaci Klárky. Bojím se. Březen už má nádech smutku, strachu. Březnu dávám neutrál, nálady se míchají.

Duben - nejčernější měsíc letošního roku. Vy víte. Já vím. Popravdě po zjištění Klárčiny nemoci ani nevím, jak jsem další dny přežila. Co jsem dělala, co se dělo, jak jsme žili. Velká tma a prázdno. Duševní delirium, jedu na automatický pohon, kojím že musím, mluvím že musím, dýchám že musím. Duben má velké mínus.

Květen - spolu s jarem se nadechuju. Je toho moc, pro co tu musím být. Pro co to nemůžu vzdát. Už samotná Klárka. A ostatní děti. Moje velká a statečná holka. Můj čerstvý blonďatý čtyřleťák. Tříměsíční chlapeček, pro kterého jsem všechno. A o kterého se moc bojím, protože čekáme i na jeho výsledky, spinálka se takhle brzy nepozná. Bojím se tak moc, že se ho zdráhám i milovat celým srdcem (jako bych to dávno nedělala, ale připustit jsem to nechtěla) Při kojení mu brečím do vlásků a čekám. Pak už to víme - nejhorší telefon v mém životě a přitom nejkrásnější, nejhorší když jsem ho zvedla, nejhezčí, když jsem ho položila. Kája je zdravej chlapeček :-) Květen má plus!!!

Červen - měli bychom slavit narozeniny dětí, ale nejde mi to. Oslavíme je jen rodinně, komorně, maličko. Nejde mi ještě pořád se moc smát, nechci si na nic hrát. Ale pomalu je líp, rozjíždím Klárčin blog, který je pro mě velkou psychickou podporou. Jako můj muž, který sice hodně mlčí, ale já vím, že ví. Přiznám se, že někdy po milování pláču. A doufám, že to nevidí. Je to schyzofrenie, zoufalství - já fakt nevím. Červen je trošku cestou zpátky, má mínus :-( 

Červenec - léto, je mi líp. Děti si užívají sluníčka, bazénků, Zuzi prázdnin. Klárce je dobře, bere Valproát, nehorší se. Sháníme pomůcky, vypadá to, že bychom mohli mít vozíček!!! Červenec má plus :-)

Srpen - snad nejhezčí letošní měsíc, takový plný naděje :-) Patnáctého se stane ta velká věc, Klárce přivezou její vozítko, její nožičky, naše holčička se nám mění před očima. Je najednou tak velká, začíná víc povídat, je důležitá, není odkázaná ve všem jen na nás. Srpen má plus jak Brno ;)

Září - v září mě naplno zasáhne podpora přátel, kamarádů, vás ... najednou mi dojde, že to, že nefunguje část mé rodiny není žádná tragédie. Protože rodinu si člověk nevybírá, zato přátele ano. A my máme velké štěstí. Klárka má velké štěstí. Děkujeme vám. Díky hodně lidem odtud máme na doplatek vozíčku pro Klárku (pořád čekáme, zatím není rozhodnuto), ale i potom Klárce chodí krásné balíčky, dárečky, nebo jiná pomoc a já opravdu nevím, jak poděkovat ... to se totiž nedá. Slovy se to nedá _:-) A to nezmiňuju podporu tolika ramen, kterým se můžu svěřit, ať už soukromě, po mejlu, nebo vypsat na blogu. Září je měsíc obrovské solidarity - září má velké plus :-)

Říjen - uteče jako by měl 14 dní. Vcelku pozitivní měsíc - takže plus :-)

Listopad - mínus za ty nemoce a nervy. Mínus za ten strach. V listopadu mi dochází, mně která jsem si myslela, že o spínálce vím už určitě všechno (jaká naivita!!!), že ruce nohy vem čert a to klidně doslova. Ale my musíme dýchat!!! Klárce hrozí nemocnice v tomhle měsíci dvakrát, do toho mi dochází hrůzné slovo ventilace, strašně se bojím. Zase nespím, zase brečím, není to dobré. Nakonec se Klárka ze všeho dostane, a zaměřujeme se mnohem víc na cvičení dýchání, musí ale sama, to za ní nikdo neudělá, pořád hledám motivace, jak jí přinutit, aby foukala, aby zpívala, aby namáhala jak plíce tak hlasivky, aby polykala větší kousky - konečně si oblíbila jíst jablíčka, to je takové malé vítězství, nejen kvůli vitamínům...

Prosinec - o tom budu moci asi psát později. Zatím je moc hezký. Užíváme si předvánoční atmosféry, snažím se řídit tím, že když se nám nechce, tak neděláme. Když se nám chce, pečeme, tvoříme, hrajeme si, zdobíme. Dárečky sháním po netu. To poslední, co si můžu i chci dovolit, je stres. A spěch. My nespěcháme. Nás čas netlačí. Kdyby šel pomaleji, bylo by to vůbec nejlepší :-)

Kájík udělá i osm krůčků a v pátek řekl první slovo: baba :-)

Klárka je momentálně v pohodě, nekašle, nerýmuje, hodně se rozpovídala, maluje perníčky, a když jí řeknete, ať se usměje jako filmová hvězda, nahodí grimasu, že se fakt nejde nesmát :-)

Davča má tvořící období, vaří se mnou, peče a vyrábí "výtvary" ;)

Zuzi se "těší" na přijímací zkoušky na střední, nedávno se dozvěděla, že i když má pořád samé jedničky, tak jí bez nich nepřijmou, takže ... se učí a snaží se pochopit, co jsou částice a co příslovce (mmch, není tu nějaká češtinářka, my nad tím hloubaly včera a prostě je to fakt na hlavuuuu :-)))

A my s mužem se těšíme na svátky, protože budeme spolu, celá rodina, on se těší, jak bude občas prchat štípat dříví na příští sezonu, já se těším, že občas prchnu k hrncům anebo za vámi na BC ;)

A závěr? Když sečtu plusy, mínusy i neutrály - byl to vcelku dobrý rok, ne? ;)

Přeju vám všem pohodu do dušiček, přeju vám zdraví, zdraví a zdraví, přeju vám, aby když se třeba stane, že všechno nepůjde, jak byste chtěli a třeba bude smutno, aby vždycky někde bylo rameno, skutečné nebo virtuální, na které se dá vyplakat, nebo opřít a aby byl někdo, kdo vás ujistí, že zase bude líp...

 A klidně, kdybyste se cítili sami, napište mně. Mám vám co splácet.

Vaše Diny

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy