ADV TOP
ADV LEFT

... mámo táto, už je tu!! 

První básnička Klárky, kterou uměla říct asi před rokem. 

První básnička, kterou se Kája snaží říct už teď a to mu je 18 měsíců (zatím zvládne: auto jede důdů táto Smějící)

Akorát, že to naše už skoro nejede;)

Kapitola první: My a vozový park

Jsme sice velká rodina a nijak náročná rodina. Když už auto, stačilo nějaké starší, hlavně že někam dojelo, dovezlo, převezlo a vyplivlo u cíle, který byl stanoven před jízdou.

Když jsme se rozrostli do počtu šesti kousků, pětimístné auto bylo malé. Ale i to se dalo vyřešit a různě jsme v případě potřeby kombinovali auto, autobus a vlak a nakonec se všichni sešli v cíli.

Letos v dubnu k nám přibyl ...

Kapitola druhá: Nový člen rodiny 

Nebylo to žádné maličké novorozeně, ten chlapík hned první den zrození vážil rovných 76 kilo!!!

Nemusela jsem ho nosit v břiše, to byla docela výhoda;))), ale jeho výroba taky nebyla jednoduchá a co teprve porod!!

Bez vás by tu nebyl ... 

Velkej Novej :) 

Nepřehlídnutelnej, nádhernej, ten nejlepší dárek pro naší Klárku. Vy víte, nemusím asi znovu psát, co  pro ní elektrický vozík, na kterém jezdí samostatně, sama a už jako profík, znamená.

Napsala jsem o něm už pár deníčků, spoustu článků na blogu ... jen mám pocit, že nikdy se mi nepodaří vyjádřit, co jsem cítila, když se u nás objevil ... a co teprv Klárka.

Kapitola třetí: Ale ouha 

Jenže s naším Velkým Novým členem rodiny vyvstal problém, s kterým jsme nepočítali. Prostě s námi nikam nemůže. Zůstává v garáži a my Klárčino přemisťování mimo naší vísku  řešíme kočárkem anebo mechaničákem, který ale není nejlepší pro terén a navíc krom rovných ploch se Klárka neuveze sama, tudíž není samostatná. 

Asi ani nemusím říkat, že se Klárka vždycky ptá (jako kolovrátek;) ), jestli s náma (nakoupit, k paní doktorce, na výlet, na rehabku ...) pojede i Velkej Novej a já jí vysvětluju, že ne a ona už tak navykle říká: já vííím, nevejde se nám do auta, to nevadíííí maminkoooo ... 

Ale vadí. Je mi to líto, je to nepraktické a musíme s tím něco udělat. 

Kapitola čtvrtá: Akce 

Na začátku byla nabídka od Anni a jejího muže odtud z BC. Neskutečně velkorysá a my si jí moc vážíme. Annin manžel Luděk se nám nabídl, že přiveze ze zahraničí tak 5-6 let staré auto, které bude v dobrém stavu, velké tak, aby se tam vozík vešel a v budoucnosti případně by v něm Klárka i mohla sedět (až jí bude třeba šest, nemusela by do autosedačky pokaždé).

Velkorysá proto, že by nám naúčtoval jen cenu auta, kterou by skutečně zaplatil plus nutné poplatky za TP u nás a podobně. Cenově oproti autobazarům u nás je jeho nabídka bezkonkurenční, jde tam řádově o ušetření desítek tisíc (u některých tipů aut až o rovnou stovku). My bychom byli rádi, aby byla cena auta se vším kolem 200 tisíc. 

Kapitola pátá: Jak ?

Klárce byli v červnu tři roky a tak máme nárok na příspěvek na auto od státu (ze zákona pro ZTP/P bývá horní hranice až sto tisíc, ale prý nikdy plnou částku nedají). Žádost je právě v šetření, tak uvidíme. Vše splňujeme, naše staré auto má 19 let a prakticky nás doveze už jen na kratší úseky, dálku už s ním nedáme a hlavně je malé. 

Obeslala jsem dvě Nadace. Z jedné mi už přišel papír, že bohužel, žádostí mají příliš mnoho. U druhé to vypadá slibněji, akorát se naše žádost dostane do pořadí až tak za pět měsíců. Ale což, nějak to doklepem, snad to dopadne dobře. 

A do toho přemýšlení o tom, jak to uděláme, abychom auto mohli pořídit, přišel email od Blanky, šéfky přes Zrnka. Klárka má něco nasbíráno a jestli nevím, nedám tip, co by teď potřebovala nejvíc. 

Kapitola šestá: Zrnka 

Chtělo se mi hned vyhrknout: Auto!!! 

Jenže - co na srdci to na jazyku a já vám to prostě napíšu, jak to vnímám. Potřebujeme ho hodně moc, ne kvůli sobě, ne kvůli tomu, že je nás hodně, a kdyby byla Klárka zdravá, tak prostě nanejvýš koupíme nějaký ojetý levnější auto a spokojenost. 

Jenže - co se týká státu, nebo třeba i cizích nadací, tak tam ten divný pocit nemám. Ale u vás jo. To větší a tím i dražší auto je třeba kvůli Klárčině nemoci, vím to, ale stejně. Tím že to není čistě osobní věc jako vozíček... tím, že v něm budu jezdit i já a děti... Chápete? 

Prostě - pochopím, když vybraný příspěvek přes Zrnka nebude nijaký závratný. Sama osobně s takovouhle věcí mám problém, i když se maximálně snažím, abychom si to zajistili jinak, samozřejmě částečně i z našich úspor. Ale pořád platí, že zrníčko k zrníčku a i v tomhle případě by to zmohlo strašně moc a byla by to pro nás velká pomoc. 

Kapitola sedmá: Závěr 

Blanka svolala Zrnkovou poradu a ta usoudila, že auto je hodně potřebné a že částečný příspěvek na něj se pokusí Zrnka vybrat. Moc jim děkuju, protože by nám to hodně moc pomohlo. 

A vám děkuju, že jste to dočetly až sem a jen na vás záleží, jestli...

Hezký den, milé BC krafařky a já jdu  motat kofoláčky;)

Diny

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy