ADV TOP
ADV LEFT

Růženka mluví, tím svým roztomilým způsobem. Dysfatiček prostě má to svoje chápání řeči a symbolů. Není třeba radno Růžence nepořádek v čemkoli. Růženka taky ráda nazývá věci tak, jak je vidí.

Růženka mívala překrásné husté vlásky, vypadala trochu jako špatně udržovanej kokršpaněl. Můj bývalý manžel jí tedy oslovoval "kokřice" případně "malý přítel kokřice". Růženka to pochopila tak, že se jí ten pán představuje. Ona přece není kokřice. Takže kokřice je ten pán. Od té doby zdraví Růženka mého bývalého manžela "Ahoj kokšice". Ex to dobře snáší, má děti a psy rád. Nedávno jsme šli s Růženkou po sídlišti na hřiště. Proti nám pitbul, teda asi pitbul, zkrátka ten pes se zkoseným čumákem. Celej bílej. Byl na vodítku a vypadal dobromyslně, tak jsem se nebála. Mám psy ráda.

Růženka má pejsky ráda, ale má z nich i respekt, tak mě udivilo, že k tomuhle pejskovi vesele běží. Záhy jsem vše pochopila. Růženka se rozzářila a slastně pravila: "To je koza! Tady je koza!" Pes opravdu vypadal trochu jako koza. Nicméně výchovně jsem dítě opravila: "To je pejsek, Růženko, jen je bílej". Růženka pokývala hlavičkou a zvířeti zamávala na rozloučenou: "Papá kozo Pejsek". Prostě koza je koza. I když jí dospělí říkají pejsek. Je to koza jménem Pejsek.

Ujdeme pár metrů a potkáme mého bývalého na kole. Spěchal, ale vesele  nám kynul na pozdrav. Růženka stejně vesele zvolala : "Kokšice na kole jede, jede kokšice, ahoj kokšice!" Ex na kole zmizel v dáli. Růženka posmutněla. "Chce hopla." Hopla znamená, že chce Růža "na koně", ex má dva metry a výhled z jeho ramen Růža miluje. "Růženko, kokřice spěchal. Až bude mít čas určitě hopla udělá", vysvětluji Růžence.

Došli jsme na hřiště. Kamarádka už tam na nás čekala. Smutná, uražená Růža ani nepozdravila. Vysvětluju situaci : "Ona je naštvaná protože jsme potkaly kozu, co byla pes a pak nám ujel kokřice na kole a Růža chtěla, aby jí vzal na ramena. Tak je teď Růža mrzutá, ale neboj, ona se za chvíli uklidní. Jak se máte?" V tom jsem si všimla, že mě vyděšeně sledují všechny matky na hřišti. Kromě kamarádky, která jediná věděla o co jde... Inu kokřice na kole a koza mezi paneláky a navíc je to pes. A pak nemám mít pověst pošuka. :-)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy