ADV TOP
ADV LEFT

Hlavním aktérem tohoto příběhu je půlroční černý kocourek jménem Simon. Jednoho krásného dne číhal na okenním parapetu, pak už bylo slyšet jen zahrabání drápů a pod oknem výkřik nějaké paní...

Bylo mi jasné, co se stalo, na nic jsem nečekala, obula boty a běžela pro něj. Ležel na chodníku zcela ztuhlý s vytřeštěným výrazem, ale dýchal. Paní, před kterou spadl, tam stála neméně vytřeštěná a vydávala prapodivné sípavé zvuky. Pamětliva toho, že se při nehodě zachraňují nejprve ti, co jsou zticha, jsem opatrně zvedla Simona a nesla ho nahoru. Nebohá seniorka se se svým šokem bude muset nějak srovnat sama.

Koucourek nevypadal zrovna nejlépe, z čumáčku a tlamičky mu začala zvolna vytékat jasná krev. V duchu jsem si projela krvácivé stavy a jejich příznaky a usoudila, že to bude asi nějaké poranění v tlamičce. Čelist, stejně jako celé tělo, měl kocourek následkem šoku ztuhlé. Po chvíli se mi podařilo vpravit mu vedle dásně pár kuliček Aconitu C200. Nevěřila bych, jak rychle zabere. Do minuty došlo k výraznému povolení svalstva. Následovala dávka Arnicy C200. Zkontrolovala jsem i reakci zornic na světlo a dál jsem pak střídala lék zhruba po minutě, po dvou. Asi za deset minut byl Simon už víceméně orientovaný, takže jsem zůstala už jen u Arnicy, rozpustila ji ve stříkačce a zhruba po půl hodině až hodině vždy trošku vstříkla do tlamičky.

Zašli jsme pro jistotu i na "prohmatání" na veterinu. Kromě zhmožděnin ale pan doktor nenašel nic a ještě si poznamenal do diáře Arnicu jako lék první volby při úrazech. Upozornil nás, že až přijdou zhmožděniny k sobě, tak ho to bude dost bolet.

Dnes ráno už Simon vesele pobíhal a hlasitě se dožadoval své dávky mléka. Odpoledne pak, necelých 24 h po pádu, lovil psa a hrál si, jako by se nic nestalo.


Aconitum napellus je vynikající lék na šok při úrazech. Arnica montana pak lékem první volby při jakémkoliv úrazu. Významně urychluje hojení, vstřebávání hematomů a celkovou rekonvalescenci, tlumí krvácení a snižuje bolestivost. Čím je stav akutnější, tím vyšší potenci a četnější dávkování volíme.


S nadcházejícími slunečnými dny vám přeji, abyste tyto pomocníky měli příležitost využívat co nejméně a aby se úrazy vám a vašim blízkým obloukem vyhnuly.Naja

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy