ADV TOP
ADV LEFT

Nadešel čas dovolených a zaslouženého odpočinku. A aby to byl opravdu čas klidu a relaxace, povíme si dnes o základních homeopatických lécích, pomocí kterých šetrným způsobem snáze překonáte nejrůznější obtíže, které Vás mohou na dovolené potkat.


Už samotné balení na cestu bývá mnohdy stresující a čím víc se blíží hodina odjezdu, tím jsme nervóznější a podrážděnější. V tomto případě je vhodné užít Krizovou esenci (Rescue Remedy), 4 kapky do půllitru a popíjet při balení. Určitě můžete dát upít i svému partnerovi nebo dětem. Další esencí z bachovek, která by se Vám mohla hodit, je Vlašský ořech. Je vhodný na vyrovnání se se změnou a ocení ho zejména rodiče malých dětí, pro které může být změna prostředí náročná. Postačí kápnout 2 kapky do nápoje, který běžně dítěti dáváte. Opakujete dle potřeby.

S cestováním mohou být spojeny i kinetózy (nevolnost v dopravním prostředku). Užijte Cocculus indicus, pokud se nevolnost zhoršuje na čerstvém vzduchu, pachem jídla a pohybem. Nevolnost v obraze Tabaca se zlepší čerstvým vzduchem, zavřením očí a zvracením. Pacient Petroleum má závratě a nauzeu, silně sliní a má pocit prázdnoty žaludku, kterému uleví jídlo. Boraxpoužijte, pokud má positižený žaludek na vodě a pocity nevolnosti se mu zhoršují při pohybu shora dolů (loď, letadlo).

Na změnu stravy nebo dietologickou chybu zareaguje organismus zpravidla průjmem. Arsenicum album je nejčastěji indikovaným lékem na otravu jídlem. Poznáte jej podle prudkého zvracení nebo průjmu, pálivých bolestí, zimomřivosti a velké vyčerpanosti. Na průjem z vody použijte Allium sativum. China má bezbolestné zvracení a průjem, lze ji užít při dehydrataci.Nux vomica se projevuje rovněž zimomřivostí, ale schvácenost není tak velká jako u Arsenica. Můžete zde však vidět poměrně velkou vzteklost. Nux vomicu využijete, pokud to přeženete s alkoholem a je třeba organismus detoxikovat.Veratrum albumpoužijte při silném, vodnatém průmu, postižený má tendenci kolabovat, potí se chladným potem.

Ani na dovolené se nám nevyhnou úrazy. Arnica montana je lékem první volby při jakémkoliv úrazu, a když už žádný lék, tak Arnicu si pořiďte určitě. Snižuje bolestivost, otoky, reguluje krvácení a vstřebávání hematomů, urychluje hojení. Je to výborný lék i na namožné svaly po dlouhém výletu. Na poúrazový i jiný šok, který je spojený s panikou, je dobrým lékem Aconitum. Na nehojící se řeznou ránu užijte StaphysagriiCalendula pomůže u špatně se hojících ran typu silničního lišeje, které mohou mít i tendenci hnisat, a při hojení puchýřů.

Hmyzímu útoku budete čelit lépe, když na začervenalé, svědící štípance, které se zlepšují studeným použijete Apis. Pozůstatky po hodování muchniček minimalizujete Urticou. Na zánětlivé, zatvrdlé otoky, s popraskanými žilkami se bude hodit Tarentula cubensisLedum je lék vhodný na poštípání, či pokousání zvířetem, kdy na místě zranění není nic moc vidět. Užívá se i jako lék první volby po klíštěti (pokud se neobjeví nějaké jiné výrazné symptomy).

Při nedostatečné ochraně před slunečními paprsky či vysokými teplotami dochází k úžehu či úpalu. Kromě první pomoci, která spočívá v odvedení pacienta do chladnějšího prostředí, vlažných zábalech a podávání tekutin (pokud je postižený při vědomí) by se Vám mohla hodit Belladonna. Užijete ji i na popáleniny od sluníčka, kdy je pokožka temně rudá a bolesti tepavé a pulsující. Lékem první volby při popáleninách je Cantharis.

Výše zmíněné homeopatické léky si pořiďte v nižší potenci (9, 12 nebo 15 CH). Intervaly mezi jednotlivými dávkami přizpůsobte intenzitě potíží, tedy od 10-30 min. u hodně akutních stavů až po 3-5 x za den u potíží méně intenzivních. V jedné dávce postačí užít 1 kuličku. Efekt je totožný jako u 3, 5, 10...

Na závěr bych Vám všem chtěla popřát krásné léto, báječnou dovolenou a aby Vaše homeopatické lékárničky zůstaly dlouho nedotčeny.

Naja

Homeopatická poradna Modrý had

www.modryhad.cz

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy