ADV TOP
ADV LEFT

Ahoj holky, vítám vás při čtení příspěvku, ať už jste snažilky nebo ne.

Jak už určitě víte, menstruační cyklus je rozdělen na dva nestejně dlouhé úseky. V první polovině převažuje estrogen (který je tvořen především folikuly) a v druhé polovině progesteron (který je tvořen žlutym tělískem, jež vznikne po prasknutí zralého foliku).

Pokud tyto hormony normalně fungují, tak by neměl být problém, nemělo by docházet k nepravidelnému cyklu, nebo ke špinění (ať už kolem ovulace nebo před menstruací). V ideálním případě by nemělo docházet ani k PMS syndromu.

Takže co dělat v případě, že mate výše popsané problémy, ale ještě jste se nerozhodly jít k doktorovi nechat si udělat hormonalní profil? Zkuste to přirozenou cestou!

V první půlce cyklu zkuste tělu dodávat rostliny, které pusobí na hormon estrogen. To je například čaj z maliníku, z černého rybízu (list), z šalvěje, z jetele lučního. Tyto rostliny mužete brát buď jenom v první části cyklu nebo po celou dobu. Estrogenově mimochodem působí i lněná semínka. Stačí, když si jedenkrát denně zamícháte lžičku lněných semínek do jogurtu. Nezapomeňte při tom hodně pít.

V druhé půlce cyklu (to znamená po ovulaci) se nejlépe osvědčil kontryhelový čaj, který má účinky jako hormon progesteron. Pijte ho teplý, nejlépe třikrát denně až do menstruace.

V poslední době je velice módní tzv. přírodní progesteron (Natural Progesteron). Jedná se o krém rostliny Yam. Bohužel tento krém je v Česku poměrně obtížně dostupný. Můžete si ho ale objednat na amerických stránkách. Množství 57 g, které vystačí asi na tři měsíce, stojí cca 30 dolarů. O tomto krému bylo popsáno už dost knih, zdá se, že je to opravdu všelék, působí proti PMS, cystám, myomům, brzským potratům a dokonce rakovině. Pokud vyjde knížka na českém trhu, rozhodně doporučuji. Přírodní progesteron je obsažen i v lécích jako je Utrogestan, který je ovšem už na lékařský předpis.

Když už jsme u přírodního léčitelství, nedá mi to nezmínit i pár rad na problémy, kterými trpíme určite někdy všechny. Mám tím na mysli vaginální infekce.

 1. Můžete si zkusit do pochvy na noc vstříknout přírodní jogurt, stejnou službu prokazují i laktobacilové čipky, které se daji koupit v lékarnách. Je to myšleno spíše jako prevence proti bakteriovým infekcím. Diskutabilní je účinnost proti mykozám. Bylo totiž zjištěno, že mykozy se šíří bez ohledu na ph pochvy.

 2. Pokud nezjistíte zlepšení, můžete smíchat 10 kapek eterického oleje (např. tymiánu nebo levandule) v 50 g jogurtu, v této směsi namočit tampon, a až je dobře prosáklý (alespoň po 5 minutách) vložit ho do pochvy.

Vitamíny:

Kyselina listová patří do skupiny vitamínu B. Je potřebná při obnově a růstu buněk. V těhotenství nepostradatelná, její nedostatek může způsobit např. rozštěp patra nebo nevyvinutí páteře. Kromě toho redukuje spontánní potraty. Je obsažena v salátech a v zelenině.

Studie dokazují, že ženy beroucí HA mají velmi nízkou hladinu této kyseliny. Denní minimum je 0,4 mg.

Vitamín C patří mezi tzv. antioxidační vitamíny představující ochranu buněk před volnými radikály, važou na sebe kyslík. Holky neptejte se, co jsou to volné radikály, ale asi něco hnusného. Vitamín C je také nutný pro správné zrání folikulů a pro správnou funkci žlutého telíska.

Vitamín E chrání buňky proti poškození a dlouho platil jako tzv. vitamín plodnosti. V jídle je obsažen v olejích, semínkách, oříšcích a v rybách (makrela).

Tak to byly ty dobré věci, které můžete pro své tělo udělat pokud se rozhodnete mít miminko. Musím se ale zmínit i o těch špatných. Samozřejmě je jasné, že takový alkohol nebo drogy v těhotenství nebo i před otěhotněním rozhodně nejsou ideální. Pokud se vyjádřím mírně. O tom se asi fakt nemusím víc rozepisovat, chtěla bych ale trochu víc napsat o:

Kouření - holky, pokud kouříte, tak OKAMŽITĚ PŘESTAŇTE!!! Můžu vám napsat, že mi připadá jako naprostá drzost, pokud chce kuřačka ditě. Na škole v předmětu speciální pedagogika, ano je to pedagogika pro POSTIŽENÉ, nám řikali, že 50% hluchých nebo slepých dětí se narodilo KUŘAČKÁM. Nevím, co si myslite vy dámy, ale podle mě tyto ženy patři za mříze. Nechtěla bych být v kůži toho dítěte, když zjistí, že za jeho postižení může jeho naprosto sobecká matka. Předpokládám ale, že pokud se řadíte mezi snažilky, tak rozhodne nekouříte.

Autor: Nikdo, říjen 2006

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zpět nahoru
Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy