ADV TOP
ADV LEFT

Jakou tříkolku ...?

vše od roku do tří? let
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ibu » sobota 01. březen 2008, 19:59
Potřebuji poradit, dceři budou v květnu dva roky a chci jí koupit tříkolku, jen nevím zda s šlapačkami na předním kole, myslím si, že to dvouleté dítě neušlápne. A výběr tříkolek se šlapačkami dole je hodně malý. Našla jsem i tuto, ale nelíbí se mi váha tříkolky 12 kg

Obrázek

Díky za vaše rady a zkušenosti
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3831 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Dacanka » sobota 01. březen 2008, 20:06
Ibu sem jsi se dívala tříkolky se řeší stále :grr: :D :D :D
Dacanka
Moderátor kočárkárny
Moderátor kočárkárny

14476 příspěvků
21. září 2006
všude dobře na Moravě nejlíp
Příspěvekod Dadla » sobota 01. březen 2008, 20:06
My máme tuhle:
http://www.mihaj.net/trikolka-paja-nosn ... skup50.php

Donesl nám ji loni Ježíšek a Vojta se na ní naučil ani ne za týden. Před tím zkoušel tříkolku se šlapátkama na předním kolečku, ale to mu nešlo ani náhodou...
Dadla
Krafařka
Krafařka

804 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Gandelion » sobota 01. březen 2008, 21:08
My máme tu, co Dadla a super! Kuba se na ní naučil docela rychle a strašně rád na ní jezdil ;) Teď už je velkej a má kolo, takže tříkolka čeká, jen co do ní doroste brácha :D
Gandelion
Howgh
Howgh

5256 příspěvků
31. říjen 2006
Švábovice :-D
Příspěvekod Felinka » sobota 01. březen 2008, 21:24
Ibu - my budeme k narozeninám kupovat kolo. Zjistila jsem, že ho ušlápne mnohem líp než tříkolku (máme se šlapadly na předním kole a vodící tyčí) Připadá mi, jestli pro dvouleté dítě není už tříkolka zbytečná. Že to kolo by ji ještě aspoň další sezónu vydrželo. Už jsme ho vyzkoušeli (u kamarádky) Terezka z něj byla nadšená, ujela naporpvé asi 200m na jeden zátah. Takže u nás je jasno ;)
Felinka
Howgh
Howgh

10322 příspěvků
13. září 2007
Příspěvekod Petraj » sobota 01. březen 2008, 21:34
Ahoj,
taky jsme koupili holce k 2. narozeninám kolo. O tříkolce jsme uvažovali, ale kolo bude mít přece jenom na dýl. Šlapat se naučila za pár týdnů a teď jezdí už i venku.
Petraj
Diskutérka
Diskutérka

2359 příspěvků
21. září 2006
u rybníku, co mu říkaj jezero
Příspěvekod Mamamila » sobota 01. březen 2008, 22:01
My jsem dostali tříkoldu se šlapkama na předním a byl to des a hrůza, takže se přiklanim k té co ma Dadla, opravdu se na ní deti lepe naučí, lehce se šlape atd.
Anebo kolečko.
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61043 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Pezy » neděle 02. březen 2008, 07:19
My máme tuhle tříkolku http://www.potrebyprodeti.cz/index.php?pid=271 akorát v modré, sloužila pěkně pro Davču a slouží už i pro Nikču (jezdí na ní doma) v parku ji určitě krásně užijeme a nebudu muset za ní běhat, jak kdyby jezdila na kole s přídavnýma kolečkama, ale Nikča je prcek, třeba nějaké větší dítko užije kolo líp.
Pezy
Drbna
Drbna

4172 příspěvků
21. září 2006
Vysočina
Příspěvekod Gabka77 » neděle 02. březen 2008, 09:20
My máme trojkolku Pája, vybírali jsme hlavně proto, že má šlapky uprostřed ne na předním kolečku. A taky nastavitelné sedátko i řidítka. Není špatná, ale zdá se mi dost nestabilní. Máme už sice sedátko i řidítka nejvýš, Matýsek je dost velký, tak je to možná trochu i tím, ale i tak. Ty zadní kolečka jsou dost málo od sebe. Možná ta Smile bude ve stabilitě lepší. Když tak můžu poměřit, kolik to má. Jinak ale na ní jezdí jak drak, občas se vymele, ale už se docela naučil to ovládat,dokonce když hrozí pád , tak umí seskočit, je to šikula. Naučil se jezdit ale až ve dvou letech a třičtvrtě, předtím pořád preferoval motorku a tak jsme ji nakonec schovali a na trojkolce se pak naučil rychle. Takže jezdíme teď celou zimu, když je přijatelně a asi v létě koupíme taky kolo. Přece jenoom už je na to dost velký. Já myslím, že na naučení je to dobré. A je fakt ,že na tom nejede tak rychle jako na kole, takže za ním nemusím tak letět :-). Dotazy k trojkolce Pája ráda zodpovím :-).

Gabka
Obrázek

Obrázek
Gabka77
Klábosilka
Klábosilka

388 příspěvků
22. říjen 2006
Ostrava
Příspěvekod Diblik » neděle 02. březen 2008, 11:58
Tak nam treba Paja vubec nesedela a plastove trikolky se slapanim na prednim kole jsem odmitala, deti je maji problem uslapnou! My jsme koupii nakonec Smile - kovova s retezem a jsme max spokojeni!!!!!!Mala na ni jezdila od necelych 2roku. KOukni sem http://www.detskydum.cz/detail/trikolka-smile-290601/.
Obrázek
Obrázek
Diblik
Žvatlalka
Žvatlalka

211 příspěvků
10. červenec 2007
Příspěvekod Andýsek » pondělí 03. březen 2008, 14:13
My Filípkovi koupili rovnou kolo, je to stejné jako na trojkolce, ne-li jednodušší, protože není tak velký odpor a hlavně má nožky přirozeněji než na trojkolce, tam má kolena pokrčená víc, což nesvědčí kloubům. Filip začal jezdit když mu byli 2 roky a měsíc a do týdne jezdil sám, neujede sice daleko, ještě nemá tak silné nožky, ale techniku zvládl velmi rychlo. A trojkolka se šlapátky na předním kole - NEBRAT děti to neutáhnou, navíc nepřiměřeně zatěžují břišní sval.
Andýsek
Pískle

85 příspěvků
10. říjen 2006
Opava
Příspěvekod Prdelka » úterý 04. březen 2008, 21:13
Ahoj, já bych taky chtěla koupit malé tříkolku úplně klasickou,ale když vidím ty ceny tak mě to hodně odrazuje. Nevíte někdo o něčem?
Prdelka
Diskutérka
Diskutérka

2194 příspěvků
09. leden 2008
Jablonec nad Nisou
Příspěvekod Jmakovka » středa 25. květen 2011, 14:56
Jakou tříkolku s převodem - poraďte zkušenosti.

Tříkolky se šlapáním na předním kolečku jsou na trhu v převaze a přijdou mi pouze jako zajímavější dětský kočárek. Dítě je podle mě nemůže samo "ušlapat".

Našla jsem na trhu pouze pár výrobků s řetězem - převodem a klasickým šlapáním:

tříkolka Lak Magic - novinka od polského výrobce
tříkolka Baby Bike II (first bike) - SMOBY
Tříkolka Zooky Classic - SMOBY
Tříkolka Berta - Jaku
tříkolka Smile Plus
Tříkolka Pája - Merkur

Již dříve jsme koupili tříkolku Pája pro starší dceru, protože nám podle oka přišla dobrá a celkem nízká i pro dítě mladší 3 let. Bohužel, ale tříkolku dlouhou dobu nemohla skoro "ušlapat" - i nyní žádná sláva (4 roky) - navíc už bude přecházet na kolo. Rádi bychom koupili pro druhou dceru tříkolku lepší, na které bude moci opravdu sama jezdit už od cca 1,5-2let tak do 4let, ale nevíme jakou.
(některé tříkolky jsou až od 3 let, což mi pro normální zdravé dítě přijde pozdě).

Líbí se mi ty Smoby a ta polská od cca 1,5 roku, ale zdají se mi dost těžké. Máte někdo prosím zkušenosti s nimi a 1,5 letými dětmi - jak to sami zvládají?
Jmakovka
Žvatlalka
Žvatlalka

166 příspěvků
18. březen 2009
Příspěvekod Ivana715 » středa 25. květen 2011, 17:27
Tak podľa mňa, šlapky na prednom kolese sú nanič, my práve predávame túto... http://www.modrykonik.sk/bazar/detske-s ... trojkolku/ , jazdil na nej Kubko, jazdila aj Julinka, trojkolka je stále v 100% stave, pretože je kovová,ako keď sme boli malí, nemá nafukovacie kolieska, takže žiaden problém s defektami a dá sa výškovo nastavovať, čo je veľmi dobré, tým pádom dlho vydrží...
Je fakt, že Julinka na nej moc nechcela, pretože ju nebavilo to šlapanie, takže som jej teraz k 3rokom kúpila first bike... je to ale iba z pohodlnosti...
Iva
Ivana715
Klábosilka
Klábosilka

307 příspěvků
22. leden 2010
Bratislava
Příspěvekod Bulibanka » středa 25. květen 2011, 19:48
Máme tu Lak Magic, zase taková novinka to nebude - máme ji rok a půl... Malej ji teda dostal po 2.roce a pohoda - hned ušlapal, je super! Jezdí i dozadu (není to furtšlapka), vodící tyč taky dobrá. Těžší je, ale snad ničemu to nevadilo. Jsme s ní fakt spokojení a už trůní ve sklepě pro mladší ségru ;)
Bulibanka
Treperenda
Treperenda

1128 příspěvků
27. prosinec 2009