ADV TOP
ADV LEFT

Jak na nočník 2 roky

vše od roku do tří? let
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Panoramka » neděle 26. červenec 2009, 06:42
U nas to bylo to same.... ale narodilo se nam do toho miminko, tak jsem to nelamala pres koleno a setrila si nervy. Chtela jsem, aby nemel plinku do narozeni dcerky, ale proste jeste na to nebyl pripraveny. Ve 2r8m to zacal poradne chapat a behem chvilky se to naucil.
Ziju v cizine, tak me cesky nazor typu - Uz je fakt velky, uz by mel! - zastihoval jen pres telefon... ;) A ted uz nema pres den zadnou plinku a chodi sam na zachod! :D
Tady v NL se na deti vubec netlaci - a hlavne ne na kluky. O nich jsou tu presvedceni, ze jim to trva dele nez holkam.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Panoramka
Klevetnice
Klevetnice

3185 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Andela » neděle 26. červenec 2009, 07:41
Vrazit dítě babičce na týden, když je tak chytrá, ať ho to naučí :grr: :D

Já jsem využila léta, a nechala jsem járu běhat nahatýho a odchytávala. Venku si počural max boty, ale brzo ho začlo bavit čurat cíleně na něco (mravenci, strom, kytička ..) Naučil se to během léta, pak měl plínku jen do města, a dlouho netrvalo a v necelých 2 letech byl bez pleky přes den a na odpol spaní. Na nočník ani dlouho nechodil, a skočil rovnou na záchod, má u něj stupínek a ani nemusím říkat a jde sám, teď je mu 3,5 r. Akurát na noc mu ta plína ještě pořád zůstala, ráno je pomalu durch, a šanci na bezplenkové noční spaní nevidím zatím :P.

Ale záleží na každém dítku, synovcovi je 2,5 a má plenu i přes den ..
Andela
Treperenda
Treperenda

1427 příspěvků
21. září 2006
Děčín
Příspěvekod Sunn » neděle 26. červenec 2009, 20:29
Holky, díky všem za komentáře. Pročítám a občas se člověk i zasměje. Hrotit to určitě nebudu a léto na odplínkování ideální.

Zdravíme všechny :)
Sunn
Diskutérka
Diskutérka

2595 příspěvků
21. září 2006
ČB, na BC Květníček
Příspěvekod Andrys » pondělí 27. červenec 2009, 19:10
Ahoj, také se snažím malého naučit chodít na nočník. Má sice rok a půl, takže asi dost brzo co? Ale si říkám, že je léto, takže ideální doba na běhání venku a doma bez plínek. Nevím, jak by jsem ho to měla učit pak v zimě, bydlíme v baráku a i když v zimě topíme, není až tak teplo na běhání bez plíny.
Andrys
Klábosilka
Klábosilka

394 příspěvků
04. srpen 2008
Příspěvekod Zuzam » úterý 28. červenec 2009, 21:49
Taky bych na tvém místě zkusila nechat chodit bez plín, jen ve slipech, a ptát se, jestli se mu chce, popřípadě vysazovat. Ale podle mě k tomu dítě stejně musí dospět. U nás to byl trochu problém, pořád někde trajdáme a hodně jezdíme autem, ale když jsme byli doma, tak jsme sundali plínku. Kakání do nočníku jsem motivovala kousíčkem čokolády, malá sladkosti skoro nedostává, takže to pro ni byla velká motivace. Na čůrání si začala kupodivu říkat sama. Ale jak jsem tak porovnávala s ostatními dětmi, výhoda byla v tom, že nečůrá každou půl hodinu jako jiné děti a být počůraná ji vadilo. Takže držím palce, chce to vydržet, do první třídy určitě s plínkama nepůjde.:-)
A když se babička nabízí, asi bych toho využila, ať to tedy zkusí.:-))
Zuzam
Žvatlalka
Žvatlalka

172 příspěvků
26. listopad 2007
Příspěvekod Iwuscha » středa 13. listopad 2013, 10:35
obnovuju..

SOS.. nemám už nervy, motáme se v kruhu..
cca od roku a půl si dojde sama na obě potřeby pokud má holej zadek.. pokud je oblečená čůrá do gatí.
Chodí teda bez plíny, třeba ven na hřiště na motorku a tak a prostě jí dávám čůrat..

Potřebuju jí donutit aby si řekla..
Obrázek
Iwuscha
Krafařka
Krafařka

900 příspěvků
31. říjen 2009
Příspěvekod Pajis » středa 13. listopad 2013, 10:55
Jednou to přijde... Dost se mi ulevilo, když jsem to přestala řešit a dál prala plíny... (naivně jsem se těšila, že když budou 2. a 3. dítko od sebe 2,5 roku, nebudu mít zase 2 v plínách :roll: , vydržel do 2r8m) Medvídci jako odměny nějakou dobu zabírali; nakonec ho namotivoval tatínek, že s ním bude moct jet na vandr, když se nebude počůrávat.
(ale pokud si ve 2 letech dojde na požádání, není to zas tak děsný, Viktor se se mnou pral, na nočník si nesedl - a to byl částečně bezplenkové, látkované dítko :roll: )
Miri 3/09 + Viki 10/10 + Zuzanka 4/13
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3836 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Ejudi » středa 13. listopad 2013, 11:11
Ahoj. Moje čerstvá zkušenost.
Terezce jsou 2r4m.
Když jí byli 2 roky(29.červen), nočník vůbec nebrala v potaz. Byla jsem z toho nešťastná, starší syn byl v této době bez plenky alespoň přes den. Babičky to zkoušeli dřív, ale úspěch žádný, tak rezignovali a nechali to na ní samotné. Koncem července si konečně začala sedat na nočník(25měsíců). během měsíce jsem začala zkoušet chodit ven bez plenky. Začátkem září si sama začala říkat o záchod a nočník nechtěla a od 10.října nemá plenku ani v noci. Když to shrnu, od prvního chození na nočník do kompletního odplenkování uběhly 2 měsíce.
Moje rada je nenutit dítě, jen nabízet a nestresovat se. Uvidíš, že změna přijde rychle. Já jsem tomu nevěřila a žasnu, co dokázala.
Ejudi
Howgh
Howgh

5354 příspěvků
04. leden 2007
Rokycany
Příspěvekod Ivca79 » středa 13. listopad 2013, 11:25
Daneček podle mě hodně dlouho fungoval na našem bezplenkovém systému - ráno vstát - jít čůrat, před spaním -čůrat, před odchodem pryč - čůrat, po návratu/příchodu - čůrat.... no a pokudjsme byli doma, tak jsem tam zařazovala před jídlem.... I dnes mu v takových situacích říkám ale jinak si fakt zvládne chodit sám bez probplémů (ale on by mohl držetbobříka čůrání :-? )

Filip (čerstvě 2) nočník ignoruje... už ho akceptuje, sedne si na něj, ale nic na něm neudělá... a pak se okamžitě počůrá nebo pokadí... přiznám se, že to vypouštím :oops: . Nemám sílu se s ním prát něbo u něj celý den setět u nočníku.... doufám, že do toho jednou dojde :palma:
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Kacous » středa 13. listopad 2013, 13:15
My jsme začali asi ve dvou letech - když se vždycky večer před sprchováním vyčůral do vany. Dala jsem mu nočník a někdy se tam šel vyčůrat - musel být ale nahatý. Tak asi měsíc chodil s nahatým zadkem, pak si začal sám říkat (jen doma). Po Novém roce se to nějak pokazilo a zas se začal počůrávat. A takhle to šlo celý letošní rok - měsíc chodil, měsíc se počůrával (kakal do trenek celou dobu, na nočník se posadit nechtěl). Až teprve teď v září (3r.) už konečně začal sám chodit a počůrávání se už nevrátilo. A už na nočník i kaká.

Takže za mně, neřešit, dítě k tomu musí dojít samo a urychlit se to nijak nedá. Já jsem mu už od těch dvou let plíny nedala, byla jsem ráda, že už je nemusím prát. Kdyby mi to nevadilo, tak bych mu je ale ještě klidně nechala.
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Inkognito » středa 13. listopad 2013, 13:25
tyjo mně fakt není dobře když čtu "potřebuji donutit"... a je mi úzko z představy že dítě nechám vylučovat do oblečení. staršák měl plenu do 3 let a déle, už byla většinou celý den suchá, a počůral ji v noci, ráno dostal novou. občas jsem ji ošoupanou vyhazovala suchou. dávala jsem ho vyčůrat přesně před odchodem/nástupem do auta/spaním apod. přeci jen ta plena je k tomu vylučování určená, oblečení ne. je nějaký důvod nenechat jí plínku? a proč potřeuješ aby si řekla? podle mne mají do 3 let nárok, znám víc dětí co by ve 3 letech nemohly do školky že mají plínu :-(

PLenka
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » středa 13. listopad 2013, 13:44
hele, já nevim, asi to vnímáme různě. mý dítě nahatý si chodilo v létě samo, ale NEŘÍKALO. jak byl oblečenej, tak se počůral. mně přišlo potupný nechat ho se počůrat... tak měl plínu jako zálohu a byl vyzýván k vyčůrání. mně prostě počůrání, ať ho beru jakkoli otevřeně, dítě neodsuzuju, nehubuju, převlíknu, pořád je to pro mne nějaký selhání, i pro to dítě, dyť je mokrý, musí se převlíknout, je okolo toho plno práce, mně připadá důstojnější ta plína, vnímám ji jako nouzový záchod, prostě úplně na záchod jsem to nedal, ale není to "nehoda", nejsem počůranej, ale čůral jsem... ale zjevně to bude velice individuální... tak snad dítě to vnímá jako Makytka a ne jako já :-) fakt nechci moralizovat, prudit, odsuzovat, jen jsem chtěla nabídnout svůj pohled, pokud by třeba někoho nenapadnul :palma:

PLenka
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Pon » středa 13. listopad 2013, 13:46
Chces po ni moc. Je mala a ma urcite jeste problem si sundat sama obleceni (dlouho ji to trva). Rict si zavcasu dospelemu je taky tezke. Nase slecna co od roku a pul odmita plinu proste chodila do letosniho jara doma nahata a ven sebou nosim troje nahradni obleceni jeste ted (jsou ji skoro tri roky). Protoze po fazi "aha uz vim ze oblecena curat nejde" presla po nejake dobe klidu do faze "ted mam moc prima zabavu tak to jeste vydrzim, vydrzim, vydrzim ... jee ja se pocurala". Starsi zacal chodit na nocnik az po tretich narozkach, ale zato vsude naraz a pocural si kalhoty jen jedinkrat a pochopil.
Pon
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Inkognito » středa 13. listopad 2013, 13:53
Plenko, jak bys to řešila u počůrávajícího se sedmileťáka, který prostě v noci nevstane, žádný zdravotní problém jsme neshledali - a plína mi pro něj přijde neuvěřitelně potupná. Já řešení nemám, tak ráda vyslechnu nezaujatý názor.
Snažím se rovněž nehubovat, neřešit, respektive řešit jen tu situaci - ale už je to vyčerpávající. Navíc ve vlnách převládá můj pocit, že na to kašle a když chce, tak umí (ale to asi není pravda, já fakt nevím). Pokud na něj tatínek vyjede, tak to najednou pár dnů jde. Pokud ho držím stranou, tak je schopný počůrat se i každý den (tedy noc) během tří týdnů v kuse (někdy i dvakrát).
Inko2
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Pon » středa 13. listopad 2013, 14:02
Inko s nocnim pocuravacem: a neboji se v noci sam na zachod? Nejake nocni svetylko po ceste by nepomohlo?
Pon
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
21. leden 2009