ADV TOP
ADV LEFT

nočník-jak na něj prcka naučit?

vše od roku do tří? let
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kaktuska » úterý 31. květen 2016, 13:36
Podle mého selského rozumu organismus dítěte nedozraje tím, že bude chodit s mámou na záchod. Přidávám se k MirceT, mám zatím stejnou zkušenost se 2 dětmi, zanedlouho mi ji doufám potvrdí třetí. První dceru jsem na moudré rady okolí vysazovala, ona ochotně poseděla, často něco vyrobila, ale sama neovládala vůbec nic do 27 měsíců. Pak ze dne na den začala sama utíkat k nočníku, když se jí chtělo čůrat. Syn si odmítal na nočník sednout takže jsem ho nechala být, ani mě to věčné pozorování a přemlouvání a hlídání nebavilo. A ve 27 měsících to zvládnul úplně stejně jako starší ségra. Nejmladší dceři je skoro 23 měsíců, na nočníku sedět nechce. Máme ho mezi hračkami, občas na něm sedí nějaká zvířátka nebo panenky. Za 4 měsíce napíšu jak je na tom ;-)
Adi je taky rozdíl, když dítě evidentně svěrače ovládá a z nějakého důvodu odmítá nočník nebo záchod. Tak to potom vlastní příklad může pomoci. Ale opět z mých zkušeností - jako příklad víc fungují jiné děti. S nejstarší jsem chodila na plavání a tam nejspíš se naučila na nočník sedat. Syn byl dost nemocný takže kontaktu s cizími dětmi moc neměl, ségra se asi nepočítá :D S tou nejmladší jsem v zimě chodila do herničky, kde starší děti na nočník chodily a ona pak taky byla ochotná usednout. Ale už dlouho jsme tam nebyly :D
Kaktuska
Treperenda
Treperenda

1026 příspěvků
25. duben 2007
Praha
Příspěvekod Malva » úterý 31. květen 2016, 13:58
Evi,

se starším jsem na záchod nechodila, ale jakmile začal sedět, tak jsem ho na nočník vysazovala (a hrála si tam s ním = věnovat čas dítěti :erik: ) před a po jídle, před a po spaní, před a po jití ven...mezitím ze začátku i po 10 minutách. Na noc jsem měla přednachystané zásobní asi 3 pleny (používala jsem látkovky) a 1-2x za noc jsem vysadila na nočník, stejně tak časně ráno okamžitě po probuzení.

Takto se starší naposledy vykakal do plíny v 11 měsících, v necelém roce a půl byl bez pleny doma a v roce a 8 měsících i na noc. Nehoda se mu tak stala 2, později 1x do měsíce, nyní jedině, když pije moc na noc (4,5 roku).
Malva
Klevetnice
Klevetnice

3718 příspěvků
17. prosinec 2007
Dálný sever :-)
Příspěvekod Evaas » úterý 31. květen 2016, 20:21
Kaktuska a Malvi dakujem za odpovede. Ja som to neupresnila. Jasne, ze ked uz ma na to dietatko vek a je schopne vnimat akotak aj seba. Ale slo mi o to, ze ked uz pride ten cas ci je to naozaj take zazracne a bezstresove a rychle. Ten clanok bol pisany v tom vyzname ze mamicky si to nevedia vynachvalit.Je to nejaka nova metoda a ide o to ze dieta je tam s nami ( mne sa to ale prieci . Ja som si ani starsiu nebrala k sebe ( pokial som teda nebola mimo dom a nemala ju s kym nechat von) a pri tom " pobyte" tam dietatu vysvetlovat a potom umyt rucky. Ja si to teda ani neviem v reale predstavit ako to moze fungovat ak je to trebars maly hyperaktivacik ako moje deti a vobec udrzat ich pozornost aby tam trebars neprepinali programy na pracke alebo netahali wc papier. A chcela som skor niekoho kto to uz skusil, aj ked si samozrejme vazim kazdy nazor odtialto. :-*
Obrázek

[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázek
Evaas
Kecka
Kecka

1938 příspěvků
31. květen 2008
Banska Bystrica
Příspěvekod Zuza77 » úterý 31. květen 2016, 23:15
Deti se mnou na zachod chodily (a nejmladsi stale jeste casto chodi) proste proto, ze jsem to vyhodnotila jako mensi zlo (nez plakat za dverma, coz obe mladsi delaly). Ze by si z toho nekdy odnesly tu klicovou informaci k cemu slouzi zachod, pripadne ze pri uzivani zachode nejsou treba plinky, to mi tedy nikdy neprislo.
Clanek jsem ale necetla, tak nevim, jestli neslo o neco jineho.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk
Zuza77
Howgh
Howgh

12759 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Evaas » středa 01. červen 2016, 08:26
Zuzi dakujem ak 9chces tak ti mozem poslat link na ten clanok ale ja by som potrebovala nazor niekoho kto vylozene skusil tuto metodu ak tu niekto taky je. To nie len ze bral dieta na wc lebo nemal inu moznost ale spojit to s tym vysvetlovanim a ukazovanim.
Obrázek

Obrázek
Evaas
Kecka
Kecka

1938 příspěvků
31. květen 2008
Banska Bystrica
Příspěvekod Jancaka » středa 01. červen 2016, 08:57
Clanek jsem necetla, nicmene nejmladsi ditko zacalo chapat, co se na WC dela, urcite diky tomu, ze tam videlo starsi sourozence i sve rodice, ze se mu zaroven rikalo, k cemu slouzi, a ze ma tu moznost taky. Bud na WC nebo na nocniku. Nicmene, ze by to byla nejaka zazracna metoda na odplenkovani, si teda nemyslim. Obcas si sice rekne, ze chce na WC nebo na vybrany nocnik, ale spis je to jen takova hra. Strasna zabava je totiz ta virici voda pri splachnuti :D. Uspesnost je 50%, spis mene. Je mu 23mesicu.

Jedno ditko vydrzelo na nocniku od cca 1 roku, samostatne bylo od cca 2.5roku. Dalsi ditko diky napodobovani sourozence zacalo volat na nocnik okolo 1 roku, pak ho to prestalo bavit, samostatne je od cca 2 let, ale plenky se mu musely sebrat. Nejmladsi (viz vyse) obcas na nocniku vydrzi, obcas si rekne, ze WC, ale casteji razantne naznaci, ze zadny nocnik ci WC se teda konat nebude ...
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Evaas » středa 01. červen 2016, 11:33
Dakujem aj za tuto odpoved. Ono tam toho je viac nielen branie na WC a vraj uspech prichadza o 7 dni. Ale mne slo o ten bod prave toho spolocneho pobytu. Ci je to k tomu nutne? Takze z tvojej skusenosti vyplyva ze to asi az tak nezabera.
Obrázek

Obrázek
Evaas
Kecka
Kecka

1938 příspěvků
31. květen 2008
Banska Bystrica
Příspěvekod Moira » čtvrtek 02. červen 2016, 10:28
Tenhle nesmysl nám kdosi poradil, když byla Kája malá. Bylo to k ničemu, akorát pak prudila na WC i návštěvy :palma: a my jí to nemohli odnaučit. Takže z vlastní zkušenosti dítě na WC schválně nebrat.
Moira
Diskutérka
Diskutérka

2190 příspěvků
07. září 2008
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 02. červen 2016, 11:24
S metodou brát dítě na wc a tak mu jít příkladem zkušenost nemám - zní to samozřejmě celkem logicky.
Ale určitě chci napsat něco, co se podle mě vztahuje snad ke všem metodám.
Jedna věc je, že dítě lze poměrně brzy po prvním roce naučit jako cvičenou opičku, že nočník=máš se tu vyčurat/vykakat. Stejně jako se naučí, že když vidí banán a řekne, nebo naznačí banán, tak ho (pravděpodobně ;-) ) dostane. Stejně jako když ví, že kostičky patří do červené krabice, tak je tam bude skládat. atd.
Naprosto jiná věc ale je to, kdy dítě dozraje po neurologicko-fyziologické stránce k opravdovému uvědomění a ovládání potřeby.

Takže třeba to klasické mnohokrát denně opakované vysazování, je právě to cvičení opičky. A když dítě 10x za den vysadím na nočník a ono je naučené "nočník, aha, povolit svěrače, zatlačit", takže tam pokaždé vykoná potřebu, tak je samozřejmě nehod mimo dost málo už poměrně v brzkém věku. Ale to vždy neznamená, že si to dítě opravdu už umí uvědomit "jéé, mě se chce čurat, musím to hlásit a jít na nočník a musím to do té doby udržet" plus zvládne udržet svěrače...

Už to tady padlo hodněkrát, v momentě, kdy k tomu dítě dozraje, to prostě udělá cvak a během pár dní je bez problému bez plín. U většiny dětí to bývá kolem dvou let plus mínus pár měsíců, u malé části dříve (i o dost), u malé části později (i o dost). Do té doby lze jedině nadrilovat opičku a pořád to musí hlídat rodič. Takže takové to "Naše Alenka byla v roce bez plín" je možná pravda, ale IMHO je tak na 90% blbost, že by si v tom věku Alenka opravdu uměla sama včas říkat a potřebu udržet...

Takže záleží na každém jakou cestu zvolí a co je pro něj a jeho dítě vhodnější. Bohužel trvá-li rodič zabedněně za každou cenu na metodě, která je prostě pro jeho dítě psychicky neúnosná, tak může celej proces pěkně zadrhnout...
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Oveczka » čtvrtek 02. červen 2016, 11:35
Článek jsem nečetla, takže si nejsem jistá, jestli metodu chápu správně. Nicméně naše dítě s námi na záchod chodí (máme to blbě řešené, moc jinak by to ani nešlo), v době, kdy jsme se ho snažili odplenkovat, jsme mu při každé návštěvě vysvětlovali, jak to na záchodě chodí, ale nemám pocit, že by to k něčemu bylo. Stejně jsme si museli počkat, až mu to docvakne (a jsme spíš ten pozdní případ..), v našem případě žádné zaručené metody nezabíraly...
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2060 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice