ADV TOP
ADV LEFT

Jak donutit nosit okluzor - 3 roky?

vše od roku do tří? let
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trixl » neděle 29. květen 2011, 21:17
Gond zkus to ještě. Nepamatuju si kolik malé je, mělo by se to vyřešit do nástupu do školy, ale i pak snad se dá něco dělat. Ono to přece jen vadí, když není v pořádku prostorové vnímání. Pociťuju to jako újmu sice až s věkem, ale jsou i případy, že mozek to očičko vyřadí skoro úplně.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Meduza » neděle 29. květen 2011, 21:18
Lydushe píše:Wox a vy musíte oko lepit, když má brejličky? Nebylo by řešením dát na brejle nějakou tu "klapku".. já to jako dítě nosila..

:roll:

Lydushe, oni očaři ty klapky moc nedoporučují, protože dítě může koukat trochu bokem a ten efekt pak není 100%. Zalepené oko je neefektivnější. Dřív fakt bývaly klapky, taky si to z dětství pamatuju, ale tohle je skoro hezčí. Děti si můžou vybrat hezké brýle, barevné samolepky a tak, ne mít to šeredný šedý kolo.

M.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Meduza
Žvatlalka
Žvatlalka

183 příspěvků
27. listopad 2006
Praha 5
Příspěvekod Mamamila » neděle 29. květen 2011, 21:19
Meduzo, nosili jste okluzor do školy?
Nam pravě dr. říkala, že do školy ne, že jak musí pracovat nemocnym okem, tak by byl pomalejší
takže jsme zakryvali hned po navratu ze školy
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Trixl » neděle 29. květen 2011, 21:25
ta klapka se dá ošvindlovat bohužel
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Meduza » neděle 29. květen 2011, 21:26
Matýsek ještě do školy nechodí, jde až od září. Paní doktorka právě říkala, že do školy to nosit nemá, takže mu to máme dávat o víkendech na dopoledne. Už to má dobrý, takže to tolik nepotřebuje, ale předtím jsme to taky dávali každý den po školce, ale to muselo být zas na dýl, protože prý odpoledne je to očíčko už unavené a tolik to nepomáhá. Takže jsme měli výběr buď dopoledne dvě hodiny nebo odpoledne tři čtyři. Večer už to prý ani smysl nemá.
Takže naštěstí jsme to z nejhoršího vyléčili ještě před školou. Jinak bych mu to ale taky dávala až po příchodu domů. Ono to asi fakt zpomaluje a navíc třeba při tělocviku by měl horší rovnováhu.
M.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Meduza
Žvatlalka
Žvatlalka

183 příspěvků
27. listopad 2006
Praha 5
Příspěvekod Mamamila » neděle 29. květen 2011, 21:30
Meduza píše:Matýsek ještě do školy nechodí, jde až od září. Paní doktorka právě říkala, že do školy to nosit nemá, takže mu to máme dávat o víkendech na dopoledne. Už to má dobrý, takže to tolik nepotřebuje, ale předtím jsme to taky dávali každý den po školce, ale to muselo být zas na dýl, protože prý odpoledne je to očíčko už unavené a tolik to nepomáhá. Takže jsme měli výběr buď dopoledne dvě hodiny nebo odpoledne tři čtyři. Večer už to prý ani smysl nemá.
Takže naštěstí jsme to z nejhoršího vyléčili ještě před školou. Jinak bych mu to ale taky dávala až po příchodu domů. Ono to asi fakt zpomaluje a navíc třeba při tělocviku by měl horší rovnováhu.
M.

Jj ja to blbě četla.
Mates naš nosil do školky tam to pry tak nevadí, měl ho na dopoledne.
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Vanda_ » pondělí 30. květen 2011, 00:06
Hmm... to by mě zajímalo: Vincentovi oči operovali, okluzor před operací nosil na střídačku (levé-pravé oko) 3 hodiny denně, po operaci na střídačku 1 hodinu denně, brejličky. A doktor nám říkal, že lidé s touhle vadou (tupozraký šilhavec) prý už nikdy nebudou vidět dokonale. Je pravda, že muže v dětství operovali 2x, místo okluzoru nosil nějakou čočku a stejně vidí jen 2D, ale já pořád doufám, že to Vincent nějak rozkouká :-? Byla bych moc ráda, kdyby se mu to v mozku dobře "pospojovalo" a oči začaly spolupracovat, ale je ještě malej, tak se to nedá moc posoudit. Mate mě, že se s okluzorem i bez, s brejličkama i bez chová pořád stejně - tj. vidí stejně (dobře) a já nevím, jestli je to dobré nebo špatné znamení :? :D

Ad motivace - rozdíl mezi dvou a tříleťákem je veliký. U nás se nevysvětluje ale kupčí - každý den výměna za něco (nálepky, vození na koníčkovi, hraní něčeho oblíbeného atp.), když byl menší, nějak to nesl lépe, teď víc protestuje, ale může to být věkem, že jo. Možná bych pro začátek zkusila taky kupčit, aby si zvykla a viděla, že to není nic tak hrozného? A potom může nastoupit zase vysvětlování. Alespoň si to tam u rozumnějšího mláděte maluju ;)
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Vanda_
Krafařka
Krafařka

910 příspěvků
25. květen 2009
Praha
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 30. květen 2011, 05:41
Vando, Daneček má zatím jen brýle (cca 5 dioptrií) a taky mám pocit, že vidí stejně s nima i bez nich.
Okluzor nás teprve čeká. S brýlema jsem bojovali rok :roll: a i teď, když je unavenej, tak je prostě nechce.
Oči jsou dalekozraké, s astigmatizmem a prý pokud nebude nosit brýle, tak bude i tupozraký.... to prý vznikne až časem. Tomu právě mají zabránit ty brýle (dopadání obrazu na sítnici správně) a pak posilování očí pomocí okluzoru.
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Bara » pondělí 30. květen 2011, 08:00
Holky přidám taky několik dotazů...
Klárka půjde od září do školky a předpokládám že okluzor jí ještě zůstane. Jak jste to v té školce řešily??? To zalepíte ráno oko a pak jim to třeba po obědě sundá učitelka? A kam si ve školce odkládájí děti brýle, když jsou spát? K učitelce, nebo jste jim daly jen pouzdro a tam si to dají?
V brejlích máme už docela slušnej majlat, tak nechci aby si je někde rozbila :( Máte pro 3leté už normální brýle, nebo pořád dětské plastové s gumičkou vzadu?
Díky Bára
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Bara
Treperenda
Treperenda

1253 příspěvků
30. listopad 2006
Praha 4 Spořilov (Záběhlice)
Příspěvekod Metracek » pondělí 30. květen 2011, 11:02
Ahoj Báro, s okluzorem neporadím. Ale myslím si, že kdybys paní učitelku poprosila, že by to ohlídala. Jinak brýle syn vloni dával na můj příkaz učitelce na stůl (poprosila jsem ji) a letos mají snad nějaký odkládací pultíky na brýle, tak si je dává tam. Jo a ještě u převlékání si musí brýle sundavat, tak to dával takhle malej (ve 3 letech) taky učitelce brejličky do ruky, teď už jako velkán si je dává nahoru na poličku. Ví, že je nesmí položit na lavičku, aby mu je někdo nerozsedl. Brejličky syn nosí od tří let, takže už měl normální bez gumiček a bezevšeho. Ani takový ty brzdičky nikdy nepotřeboval. Spíš bych řekla, že se musí dobře vybrat, aby sedly na obličejík. Syn je drobnější, tak má i hodně drobounký brýle, dobrej tvar, že fakt nepadaj a nepřekáží mu. J.
Naposledy upravil Metracek dne 30. květen 2011, 11:45, celkově upraveno 1
Metracek
Krafařka
Krafařka

628 příspěvků
17. duben 2009
Příspěvekod Dacanka » pondělí 30. květen 2011, 11:14
A co si zalepit doma s dítkem oko taky? Aby mělo pocit, že v tom není samo a dospelák si vyzkoušel jak to vlastně je.
Dacanka
Moderátor kočárkárny
Moderátor kočárkárny

14374 příspěvků
21. září 2006
všude dobře na Moravě nejlíp
Příspěvekod Vladkaaa » pondělí 30. květen 2011, 12:24
Chci dodat, že dnešní látkové okluzory jsou takové, že dítě nikudy bokem koukat nemůže, aspoň tedy ten náš.
Ve školce to děláme tak, že ráno jde s okluzorem do školky, aby to měla na činnosti u stolečku, pak jí paní učitelka (nebo se ozve ona sama) pošle do šatny, kam dá jedny brýle s okluzorem a nasadí druhé (ten látkový okluzor nesundaváme, protože máme dvoje brýle), než jdou ven. Když nosila samolepky, tak je měla na dopo ve školce, po obědě si jí sundala, brýle dala paní uč. na stůl a šla spát, po spaní si je zas vzala. Pro učitelky to není žádný problém, v naší třídě jsou 4 děti s brýlemi a dvěma se lepí oči. Jo a když jsme na začátku nosili lepenku celý den, tak jsme dali do školky krabičku s lepenkama a po spaní jí to zalepila paní učitelka.
Vladkaaa
Treperenda
Treperenda

1136 příspěvků
21. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Meduza » pondělí 30. květen 2011, 15:20
Báro,
když měl Matýsek okluzor celý den, tak ve školce akorát paní učitelka dvakrát za den očistila brýle. Při spinkání je měl vedle postýlky. Pak, když měl mít okluzor jen do oběda, tak mu ho odlepovala před jídlem, později si ho odlupoval sám, ona jen hlídala, jestli nezapomněl.
Dokonce s ním jel i na školku v přírodě, vůbec nebyl problém. Učitelky ráno nalepily, večer odlepily, namázly krémem (to jsme ještě měli ty, co trochu dělaly exem) a bylo to. I o brýle se hezky staraly, nikdy s tím nebyl problém.
M.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Meduza
Žvatlalka
Žvatlalka

183 příspěvků
27. listopad 2006
Praha 5
Příspěvekod Wox » středa 01. červen 2011, 22:38
Moc všem děkuju za reakce! Objednala jsem látkový okluzor a medvídka z brejličkama a okluzorem (haha, doufám, že další plyšák, který se bude bez povšimnutí někde válet). Budu zkoušet víc kupčit, slibovat odměny a direktivně trvat na nošení. Násilí bohužel nezabírá (křičí "nechte mě, pusťte mě" - a my jsme se s manželem samozřejmě smíchy neudrželi, a náplast si stejně hned strhla).

Teď akorát řešíme s manželem, jestli máme na procvičování zkoušet nějaké jednoduché hry na počítači. Andrejku jsme zatím nikdy k počítači nepustili (ani sama zatím nechtěla), ale myslím, že by jí to pro ni mohla být zajímavá novinka a mohlo by odvést pozornost od zalepeného oka. Ale nechceme si na sebe ušít bič a zvykat jí na nějaké vysedávání u pc. Nevím, jestli na to není ještě malá...

Ale dneska už byl zase trochu další posun. Měla jsem tady mamku a její kamarádku, tak jsem si všechny zalepily oko, vzájemně si na náplast pak malovaly řasy a očička a Andrejka se pak taky přidala a chvilku si to zalepené nechala. Akorát na to padly čtyři kousky.

Budeme zkoušet dál, ten látkový okluzor je mi sympatický, tak to s ním snad půjde lépe.

Ještě jednou všem veliký dík za rady.
Wox
Žvatlalka
Žvatlalka

272 příspěvků
11. leden 2008
Praha 4
Příspěvekod Sanm » pátek 03. červen 2011, 13:01
Dacanka píše:A co si zalepit doma s dítkem oko taky? Aby mělo pocit, že v tom není samo a dospelák si vyzkoušel jak to vlastně je.

přesně tohle mě napadlo taky...udělat to samé se sebou. Ono je hezký dítěti vysvětlovat, proč to tak je, ale myslím si, že tohle by mohlo mít opravdu nějaký efekt...já nemám žádné zkušenosti, ale když byl kamarádčin syn po operaci a měl dva měsíce sádru, tak to byl celkem boj - tehdy mu byly 3 roky. No a vyřešilo se to tak, že udělali společně sádru i jeho oblíbenýmu plyšovýmu medvědovi...najednou v tom nebyl sám a přestal si stěžovat, že nemůže běhat atd :)
Sanm
Pískle

50 příspěvků
27. duben 2011
Praha