ADV TOP
ADV LEFT

Hry, hračky, zábava pro 18 měs. harančata

vše od roku do tří? let
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trirea » pondělí 11. červenec 2011, 16:06
Ahoj holky
potřebuji radu, sice nechávám kluky si hrát samotné a fakt se nezapojuju, až někdy mívám pocit, že bych je něco učit měla, ale nevím co?? Co pro ně je edukativní zábava?? Oni nejradši bafají, ale já na to nemám nervy víc jak 15 min, pak u toho normálně usínám. Zkoušela jsem jim ukázat stejné obrázky z pexesa, aby když jim jeden ukážu mi dali další, tak to ani omylem. Puzzle nic, kostičky je baví chvíli. Samo ukazuju v knížce obrázky, ale knížek nemáme nekonečné množství, takže se plácáme ve 4 leporelech stále dokola. Ukázat, kde mají jaké části těla už umí, tak co dál? Je baví krmit mimino, ale to fakt dovolit nemůžu, jinak jsou schopní běhat celý den po bytě s plastovou vrtačkou a vydávat šíleně vysoké a intenzivní zvuky.. au... Na balkoně se matlají v písku, strhávají prádlo, zapínají a vypínají čističku vzduchu, běhají s vysavačem, ničí kolíčky, nic jiného fakt v denní náplni není. Poradíte pls. Unavená matka :) Tri
Trirea
Howgh
Howgh

7583 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Pepro » pondělí 11. červenec 2011, 17:04
chodit ven nemůžete?

doma stavíme věž z kelímků, dáváme tvary do vkládačky, z dřevěných kostek stavíme věž... už zkoušíme i duplo - dát 2 kostky na sebe, ale toho baví spíš bourat. Knížek pořiď víc, ty jsou super. Taky hrajeme "kuželky" - stačí prázdná plastová lahev a balonek. Posíláme balonek, zkoušíme kopat. Posíláme si auta...

teď ho hodně baví zpěvník, jak je u něj klavírek a hraje to samo asi 12 písniček. Tak mu je zpívám. Zjistila jsem, že si začal broukat sám a opakuje pár slov z "kočka leze dírou".

Ještě taky hodně pojmenováváme - naprosto všechno, co vidím a on už dost opakuje. Fakt třeba stojím v kuchyni a říkám lednička, trouba, digestoř, vařečka, nůž, hrnek, sporák...

Je toho dost, teď si zrovna na všechno nevzpomenu... Je fakt, že nejlepší zábava je starší bráška, ale to je Ti na nic :-)
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3886 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Kobliha82 » pondělí 11. červenec 2011, 18:03
misky, varecky, hrnce - vari nebo hraje na bubny, odrazedlo, bagry, traktory, nakladaky, na balkone bublifuk, ale fpukat musim ja, to jeste nezvlada
Kobliha82
Howgh
Howgh

6603 příspěvků
24. říjen 2010
Příspěvekod Krista » pondělí 11. červenec 2011, 20:21
ahoj, no v tomhle věku kluků jsem byla od rána do večera s nima venku, abych přežila. chápu, že je vedro a máš mimino, ale stejně... a místo písku bych na balkon dala bazének, naši ho tam měli na vyráchání, když jsem nemohla s nima na koupák.
jinak si myslím, že v tomto věku se děti nejlíp učí nápodobou, takže vlastně samy, a tím pádem nic nezanedbáváš. Na puzzle mají času spoustu, ty lepší děti začínají ve dvou letech, staršího syna to chytlo až ve 4. Jinak třeba velké role baliciho papíru na zem a prstové barvy a nechat je matlat...
Krista
Krafařka
Krafařka

904 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Coko » pondělí 11. červenec 2011, 20:52
Trirea...ono to je spíš tím, že ono v tomhle věku ještě tak dlouho nevydrží udržet pozornost...
já s Terezkou četla, povídala, kostky....pak jsem jí taky nechávala ať si začne hrát sama...prostě ať objevuje svět, vzhledem k tomu, že má 5 letého bráchu tak občas koukaly spolu na tv.
Jinak pokud to jde tak být venku...
přežít toto blbé období...kdy se tak nedají zabavit..pevné nervíky!!!!

a neboj bude to lepší a lepší!!!!!
Coko
Krafařka
Krafařka

907 příspěvků
27. květen 2008
Příspěvekod Vvik » úterý 12. červenec 2011, 18:39
Ahojki

u nás po vzoru velkých frčí pastelky (fixy má zakázané, ale stejně jsou pro ni asi ty nej) a vybarvování v časopisech (nepíšu na zdi, protože jsme nově malovali, takže je chvilku čistá)...

A potom také vytahování čehokoli z krabice (nejlépe vlhčené ubrousky)...

V
Lukáš 11; Lucie 10; Jonáš 8,5; Jolie 6,5; Tonie 4
Vvik
Kecka
Kecka

1606 příspěvků
24. září 2006
mezi Prahou a Kolínem
Příspěvekod Mariee » středa 13. červenec 2011, 06:01
tedy ženský, to jsem čekala více odpovědí....
sem se těšila, že budu čerpat a doma edukovat :-d
Mariee
Diskutérka
Diskutérka

2841 příspěvků
03. leden 2007
Čechy krásné, Čechy mé!