ADV TOP
ADV LEFT

psychiatrické vyšetření pro téměř tříleté dítě

vše od roku do tří? let
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » sobota 06. říjen 2012, 20:27
ahoj maminy, chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost s psychiatrickým vyšetřením u takhle malého dítěte. mám 31ti měsíční dceru, poslední dva měsíce máme na denním pořádku hysterické záchvaty pláče, bezdůvodné, záchvaty vzteku máme extrémní, nervuje se ikdyž ještě nic nezačně a hned se vzteká že jí to nejde, chválím jí, je šikovná, ale poslední dobou mám o ní strach. já beru 7 let AD Asentru 100 mg denně(deprese, úzkosti..), brala jsem i v těhu a při kojení, kojila jsem do 23 měsíců. deprese jsou dědičné a mám strach, že malá bude po mě. s otcem se nestýkáme, jinak on je taky vztekloun. na dětskou psychiatrii jdeme 24.10. vůbec nevím jak se rozpozná u tak malého dítětě psychický problém a jak to v ordinaci probíhá. budu ráda za každý příspěvek. děkuji
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Ssoniks » sobota 06. říjen 2012, 21:03
jo pozná se to pozorováním rozhoorem s rodiči ,
nám dala psychiatrička na výběr nejdřív jsme nasadili encefabol na prokrvení mozku protože jsme nechtěla nic silnějšího a nakonec jsme ji po 2 měsících volala a máme risperdal sirup s diagnozou porucha autistického spektra nespecifikovaná -jinak ten popis sedí na mého honzu
Ssoniks
Klábosilka
Klábosilka

591 příspěvků
03. červen 2012
Příspěvekod Inkognito » sobota 06. říjen 2012, 21:07
Ssoniks píše:jo pozná se to pozorováním rozhoorem s rodiči ,
nám dala psychiatrička na výběr nejdřív jsme nasadili encefabol na prokrvení mozku protože jsme nechtěla nic silnějšího a nakonec jsme ji po 2 měsících volala a máme risperdal sirup s diagnozou porucha autistického spektra nespecifikovaná -jinak ten popis sedí na mého honzu

myslíš že to sedí na autistu? a jak dlouho jste v ordinaci zhruba byli? léky pomáhají?
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Zafu » neděle 07. říjen 2012, 07:38
Inko,
to že se dítě vzteká,neznamená, že je autista. Sposuta dětí je přecitlivělých a vzteklých a nejsou autisti, tím by se nestresovala. U psychiatričky jsem se synem nebyla, tak neporadím. Uvidíš co ti řeknou, jestli budou hned chtít dávat léky. Když nebudeš spokojená tak zkus ještě psychologa ať malou posoudí jak na tom je celkově.
Držím palce a přeju pevné nervy!
Zafu
Kecka
Kecka

1764 příspěvků
09. srpen 2007
Příspěvekod Samana » neděle 07. říjen 2012, 08:58
Kolem tohoto věku jsou pro děti typické takové uvztekané fáze a u některých skutečně intenzivní, je to potřebná fáze vývoje. Nemusí to znamenat žádnou diagnózu, v tak malém věku závisí diagnostika na podrobném rozhovoru s rodiči a pozorování dítěte. Spíš z toho, cos napsala cítím, že máš velké obavy, že dítě po tobě podědí děprese. Možná pak tvoje reakce na dětský vztek je doprovázená právě touto tvou obavou. V tomto ohledu by mohl pomoci spíš psycholog. Ten by měl i rozpoznat, kdy je potřeba psychiatrické péče.
Samana
Klábosilka
Klábosilka

421 příspěvků
27. červenec 2009
Příspěvekod Inkognito » neděle 07. říjen 2012, 09:55
holky děkuju za příspěvky. vztekání mi nevadí, v jejím věku je normální, mám obavy kvůli těm jejím neustálým hysterickým záchvatům pláče. psychologa nám pediatrička taky doporučila, tam jsem volala v sprnu a jsme objendaní na prosinec...dřív volno nemá. tak zkusíme zatím toho psychiatra, každopádně nerada bych do ní cpala léky. uvidíme co nám řekne. vím že psychika je daná geneticky tak mám obavy, že jí zdědila po mě :(
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Zuza77 » neděle 07. říjen 2012, 10:13
A jiný psycholog??
Jako takové problémy jsou většinou buď akutní, nebo je minimálně rodina jako akutní vnímá, takže by měl fungovat lépe resp. včasně. Naše psycholožka objednává do deset dnů - a je výborná (z Mostu, kdybys byla poblíž). Zkusila bych jiného. I za cenu hrazení z vlastní kapsy. Na první sezení pro klid rodiny to rozhodně stojí za to.
Zuza77
Howgh
Howgh

12757 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Naja » neděle 07. říjen 2012, 12:20
Hysterické záchvaty pláče také mohou souviset s tím, co ty jsi prožívala např. v těhotenství, při nebo po porodu. Psycholog si myslím, že bude prospěšnější. :-) Situaci je možné řešit i homeopaticky nebo třeba kinezkou. No... a asi i nějakým radikálnějším řešením u tebe. Malé děti z nás často "stahují" a zrcadlí. Chce to zkrátka posoudit celkově.
Držím palečky. :erik:
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Linka » neděle 07. říjen 2012, 12:28
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... at-1-cast/ tohle by ti taky mohlo pomoci udělat si představu
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Inkognito » neděle 07. říjen 2012, 15:30
jsem samoživitelka, takže jsem na tom finančně špatně a sama si nemůžu dovolit hradit péči. jsem ráda že nás vzal ten psychiatr, snad nám pomůže. těhotenství bylo celkem klidné, porod taky, bez problémů. homeopaticky jsem to taky chtěla řešit, ale ty finance :( sebe řeším už několik let, zkoušela jsem reiki, změnit psychiatra... pořád se ale cítím špatně, když malá vyvádí. jinak jsem v pohodě, ale když spustí záchvat, tak mě to ničí. jinak jsme z Karlovarského kraje a na výběr tu moc není.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Khaleesi » úterý 03. září 2013, 23:22
Inkognito píše:ahoj maminy, chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost s psychiatrickým vyšetřením u takhle malého dítěte. mám 31ti měsíční dceru, poslední dva měsíce máme na denním pořádku hysterické záchvaty pláče, bezdůvodné, záchvaty vzteku máme extrémní, nervuje se ikdyž ještě nic nezačně a hned se vzteká že jí to nejde, chválím jí, je šikovná, ale poslední dobou mám o ní strach. já beru 7 let AD Asentru 100 mg denně(deprese, úzkosti..), brala jsem i v těhu a při kojení, kojila jsem do 23 měsíců. deprese jsou dědičné a mám strach, že malá bude po mě. s otcem se nestýkáme, jinak on je taky vztekloun. na dětskou psychiatrii jdeme 24.10. vůbec nevím jak se rozpozná u tak malého dítětě psychický problém a jak to v ordinaci probíhá. budu ráda za každý příspěvek. děkuji

Já by spíš souhlasila se Samanou, že možná by nejdřiv stačil ten psycholog. Pak by posoudil jestli je třeba jít fakt za psychiatrem.
Khaleesi
Pískle

3 příspěvků
28. srpen 2013
Opava
Příspěvekod Gehenna » úterý 03. září 2013, 23:28
Khaleesi píše:
Inkognito píše:ahoj maminy, chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost s psychiatrickým vyšetřením u takhle malého dítěte. mám 31ti měsíční dceru, poslední dva měsíce máme na denním pořádku hysterické záchvaty pláče, bezdůvodné, záchvaty vzteku máme extrémní, nervuje se ikdyž ještě nic nezačně a hned se vzteká že jí to nejde, chválím jí, je šikovná, ale poslední dobou mám o ní strach. já beru 7 let AD Asentru 100 mg denně(deprese, úzkosti..), brala jsem i v těhu a při kojení, kojila jsem do 23 měsíců. deprese jsou dědičné a mám strach, že malá bude po mě. s otcem se nestýkáme, jinak on je taky vztekloun. na dětskou psychiatrii jdeme 24.10. vůbec nevím jak se rozpozná u tak malého dítětě psychický problém a jak to v ordinaci probíhá. budu ráda za každý příspěvek. děkuji

Já by spíš souhlasila se Samanou, že možná by nejdřiv stačil ten psycholog. Pak by posoudil jestli je třeba jít fakt za psychiatrem.

Tak snad tato rada včas pomůže...
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Gehenna » úterý 03. září 2013, 23:38
:palma: Zaslal: so 06. říjen, 2012 21:27
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Nikiviki » středa 04. září 2013, 06:59
Gehenna píše:
Khaleesi píše:

:D
To se stává celkem často.
Nikiviki
Diskutérka
Diskutérka

2417 příspěvků
08. březen 2008
Příspěvekod Khaleesi » pondělí 30. září 2013, 21:29
Gehenna píše:
Khaleesi píše:

awww..... :oops:
Ale se aspoň pár lidi ozvalo a nakonec se možná dozvíme jak to všechno dopadlo :kluk:
Khaleesi
Pískle

3 příspěvků
28. srpen 2013
Opava