ADV TOP
ADV LEFT

Maminko??? Maminkoooo!!

vše od roku do tří? let
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Katchen » čtvrtek 25. duben 2013, 20:14
Věčná začátečnice si jdu opět pro výchovnou inspiraci.

Ze synka (2r5m) se z nenadání stal totální maman. S cizími lidmi měl vždycky problém, je to dost introvert, ale od malička byl jedna ruka s babičkou a dědou. Cca 14 m u nich běžně spal, zvládl tam v pohodě celý den, na mě si ani nevzpomněl. Děda si pro něj přijel a Tonda s vidinou, že pojedou "fordem za kočkama", mi málem ani nedal pusu na rozloučenou. U našich spával cca jednou týdně, plus sem tam nějaké odpoledne/nebo i celý den.

V únoru byli naši na dovolený a 3 neděle se s Tondou neviděli. Nevím, jestli to s tím souvisí, ale najednou se to zlomilo a odmítl k babičce s dědou jet. Pořád ho mám za zadkem, najednou ani není schopen počkat doma, když jdu ven pro prádlo nebo uspat jeho sestru, což dřív v pohodě zvládal. Když někam jedem, neustále se ujišťuje, že "maminka s náma". Naštěstí bere na milost aspoň tatínka, ale i tak je to na palici. Jednou jsme ho u B&D nechali na odpoledne i se sestrou (potřebovali jsme něco vyřídit). Nejdřív bylo neštěstí (normálně jsme se rozloučili, věděl, že odcházíme a že zas přijdeme), ale pak to v pohodě rozchodil a byl v pohodě.

Nelámu ho, nechávám to být a doufám, že to samo odezní. Děda nás chodí pravidelně navštěvovat, za mé přítomnosti je Tonda v pohodě a hraje si s ním. K našim chodíme, aby byli stále v kontaktu. Ale přiznám se, že to je pro mě teda darda - nějak ty společný návštěvy hůř snáším. Tonda je nejšťastnější, když nás má všechny pohromadě, často i sám říká, že chce jet za babičkou. Ale jedině s maminkou. :-Z Poslední dobou je taky hodně mazlivej i si přijde a řekne si o pomazlení (kt. se mu samozřejmě dostane).

Má sestru, 11 měs., na kterou občas útočí (viz moje nedávná diskuze), ale jinak mám pocit, že ji má rád - nosí jí hračky, mě kousnout rohlíku nedá, ale Haničce klidně, často se ujišťuje, že Hanička půjde s náma... Kolem narození mimina se žádná dramata nekonala, poslední dobou mám docela pocit, že už jsme zajetý a fungujeme...

Můžu mu nějak pomoct znovu najít asi nějakou jistotu, aby se zas osamostatnil nebo prostě nechat plynout a čekat? A jak dlouhoooo? Občas už jsem z něj/z nich na mašli. :palma:

Kód babicka: jo, přesně o to mi jde...
http://rezni.cz/denik.php

Tonda 11/2010
Hanička 06/2012
Olinka 04/2015
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Maggiemae » čtvrtek 25. duben 2013, 20:18
Vydrž. Všechny vymazlený hodiny se jednou vrátí v samostatném tvorečkovi. Možná si doplňuje, co mu chybělo, možná má prostě jen potřebu ujištění rodiny pohromadě, lámat to nemá smysl, nebyli byste nikdo šťastnější.

Na mašli chápu a soucítím.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Katchen » čtvrtek 25. duben 2013, 20:20
Jednou, jednou... Abych dřív nebyla v Bohnicích. :palma:

Asi vím...
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Nikina » čtvrtek 25. duben 2013, 20:22
Potvrzuju, mám vymazlený děti ( i když i tak si říkám, že jsem mohla víc) a jsou mentálně někde naprosto jinde, než jsem byla v jejich věku já, odchovaná ledovým odchovem.
NiKi
jinak doma na neobvyklém magazínu pro ženy
Čajovna u modré kočky - ezoterika, tarot, dobroty i knihy...
www.cajovnaumodrekocky.cz
Nikina
Kecka
Kecka

1619 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Evita » čtvrtek 25. duben 2013, 20:25
U nejmladšího tohle období přišlo znenadání kolem roku a půl, nemohla jsem odejít fakt nikam, byl schopnej celou dobu stát za dveřma a řvát (a to jedinej kdo ho hlídal byl muž, nebo moje mamka, s oběma zvyklej a do té doby v pohodě).
Jak to přišlo, tak to odešlo.
Na palici to samozřejmě je, ale bude líp.
Evita
Kecka
Kecka

1731 příspěvků
25. červenec 2007
Příspěvekod Kobliha82 » čtvrtek 25. duben 2013, 20:29
Katchen, kde je slunickova maminecka? (Au, au, uz jsem ticho).

Nelamej to, prejde ho to, jednou, casem, az si najde vaznou znamost :D
Ted vazne. Zkusila jsi zaparkovat H. a vyrazit jen s T.? Na hriste, nakoupit, stavet koleje, ALE BEZ MIMINA? Vim, ze mundelas pomysleni, ale presto, hodina dve jen ON a TY!?! Zkus to, nam to pomaha moc.
Kobliha82
Howgh
Howgh

6611 příspěvků
24. říjen 2010
Příspěvekod Mamamila » čtvrtek 25. duben 2013, 20:31
Tohle prošly obě moje děti, u jednoho to trvalo půl roku, i otce bral na milost, pouze jako nosnou mulu, protože maminka nemůže nosit(těžký, maminka asi těhotná, maminka s miminem v bříše atd.)
U druhé to trvalo dýl a v podstatě si ještě ted klidně postaví hlavu, že babí ne(děda ani jiný další mužský příbuzný neexistuje, jak je vidí, drží se mě jako klíště)
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Lora » čtvrtek 25. duben 2013, 20:34
Katchen, ahoj,
za mě normální vývoj ;-) . Období "do světa" se střídá s obdobím "návratu k mámě". Podle mě je dobré obojímu vyhovět. Někdy se stane, že je dítko samo nebo (častěji) rodiče trochu hrr s tím osamostatňováním a pak je holt často návrat hlubší a vášnivější :) .
Pro budoucí blaho vás všech bych si dala pozor, abych z maloškových "návratů k mámě" nebyla moc otrávená. Mohlo by ho to motivovat opět k větší "samostatnosti", která by ale nebyla odžitá a tudíž by mohla být do budoucna vratká a nestabilní. (ve sportu se tomu tuším říká "přepálit start" ;-) ). Zase se to otočí, neboj... Až se malý ujistí, ubezpečí a nasytí své závislosti, zase dostane chuť objevovat svět :) L.
Lora
Klevetnice
Klevetnice

3209 příspěvků
07. únor 2007
Praha
Příspěvekod Fialinka » čtvrtek 25. duben 2013, 20:39
U nás se to hodně střídá (podobné situace jako u vás, i ohledně babi i dědy), a to doteď (4,5)... už jsem si zvykla a nechávám tomu volný průběh... moc nenutím, ale snažím se úplně neustupovat a za chvíli je to pak zase jinak.
J. 9/2008
K. 11/2010
Fialinka
Kecka
Kecka

1520 příspěvků
06. září 2008
Příspěvekod Katchen » čtvrtek 25. duben 2013, 20:42
Kobliho, nestává se to často, ale občas se nám povede vyrazit sami dva. Asi zkusím občas udat aspoň to mimino, dokud se relativně nechá. Je fakt, že se karta pomalu obrací a Hana je náročnější a s Tondou už je docela pořízení.

Evito, jak dlouho to trvalo?

Loro, díky, tvůj pohled mi docela dává smysl, aspoň to snad trochu pochopím. Myslím, že otrávená nejsem, spíš smířená (ale ušla jsem velkou cestu. :D) a čekám, co bude. Zatím. :grr: Dá se nějak "nepřepálit start"? Resp. jak to poznám, že jsem moc hrrr? Tonda byl prostě u B&D úplně v pohodě, takže jsme to neřešili a s radostí vnoučka prarodičům dopřávali. :D Ale dcera asi stejně bude jinej případ, ta vypadá, že si (ne)přepálený starty rozhodně pohlídá. :D

Mam, kolik je mladšímu dítku, co si staví hlavu?
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Katchen » čtvrtek 25. duben 2013, 20:45
Fialinko, co znamená "snažím se úplně neustupovat"? Taky jsem v tomto směru byla trochu na vážkách, protože jsem fakt občas na Bohnice, ale bojím se, že tím nadělám ještě větší paseku. Jak to u vás probíhá?
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Evita » čtvrtek 25. duben 2013, 20:46
Katchen, já už si to přesně nepamatuju, já tyhle věci strašně rychle zapomínám :D
pár měsíců bych řekla, do těch dvou let? Pak se to nějak začalo lámat.
A jak to přišlo, tak to odešlo.

Prostě jsem to tak nějak vzala jako fakt, když jsem chtěla do hospody s holkama, tak jsem ho vzala s sebou, sice to nebylo to pravé ořechové, ale dalo se to :)
Evita
Kecka
Kecka

1731 příspěvků
25. červenec 2007
Příspěvekod Katchen » čtvrtek 25. duben 2013, 20:49
Evita píše:
Prostě jsem to tak nějak vzala jako fakt, když jsem chtěla do hospody s holkama, tak jsem ho vzala s sebou, sice to nebylo to pravé ořechové, ale dalo se to :)

Tak to u nás naštěstí ještě funguje tatínek, takže do té hospody se občas dostanu i sama (minulou neděli prvně po narození druhého dítka. :hura:)
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Gehenna » čtvrtek 25. duben 2013, 20:52
Taky se mi u Přemka osvědčuje dávat mu čas, a pokud možno to, co potřebuje, jak se mu ta potřeba "zasytí", celkem rychle ho přejde.
Jemu hodně pomáhá vědet, co v blízké budoucnosti bude konkrétně. Takže ne "umýt se a spát", ale "vezmeš si kartáček a pastu, vyčistíš si zoubky, to je přece srandovní (P:jojo), pak si umyješ ručičky, pusinku, dáš si pyžamo... atd. atd. a až se vyspíš, budeš si zase hrát" ... nejlíp opakovat donekonečna, dokud nezaleze :D
Takhle akceptuje velkou spoustu věcí.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Evita » čtvrtek 25. duben 2013, 20:53
Katchen píše:
Evita píše:

Tak to u nás naštěstí ještě funguje tatínek, takže do té hospody se občas dostanu i sama (minulou neděli prvně po narození druhého dítka. :hura:)

No tak to máš skvělý, u nás v tu dobu selhal i tatínek. Jen běhal ke dveřím a řval.
Evita
Kecka
Kecka

1731 příspěvků
25. červenec 2007